Panasonic GW20 mały problem - czy ktoś tak ma?

cezi1

New member
Witam!

Mam Panasonic'a P50GW20 z modułem Cyfrowego Polsatu. Kilka miesięcy temu przy zamieszaniu z pakietem TVN przyjechał do mnie serwisant i naprawił problem wgrywając nowy soft, zmieniając menu serwisowe oraz wymieniając przy okazji tuner. Było OK. Od trzech czterech miesięcy mam jednak mały problem. Przy oglądaniu Polsatu Sport HD czasami również innych kanałów HD i po przełączeniu na jakikolwiek inny kanał kodowany, następuje komunikat "kanał zakodowany". Można oglądać wyłącznie kanały FTA. Pomaga przełączenie telewizora do trybu Stand By" na kilka sekund. Jeśli ktoś ma podobny problem proszę o info. Pamiętam że zjawisko to pojawiło się po tym jak wyłaczyli mi prąd. TV jest jeszcze na gwarancji więc może nastąpiło jakies uszkodzeniu tunera.

Pzdr.

Cezi
 

tomik696

New member
pan z panasonka powiedział ze to normalne w ich telewizorach ze tunery wbudowane do ich plazm sa do wyswietlenia pixelozy a nie obrazu...
 

codaco

New member
pan z panasonka powiedział ze to normalne w ich telewizorach ze tunery wbudowane do ich plazm sa do wyswietlenia pixelozy a nie obrazu...

To jakaś odpowiedź ignoranta z firmy Panasonic. Ja używam co prawda w serii V20 i obraz jest doskonały. Robiłem porównania z tunerami Fergusona, Opticum i Pace PVR HD od C+.
Za każdym razem obraz z wbudowanego tunera był lepszy od w/w.
 

tomik696

New member
ja równiez posidam v 20 od miesiaca tv stoi w serwisie . bo tuner klatkuje na programach hd wysyła cichy dzwiek po optyku na amplituner i zawiesza programy na module cam ale panasonik twierdzi ze to normalne w tych telewizorach .....
 

codaco

New member
To fakt, ja też walczę z rwaniem na kanałach HD od września 2011, były już trzy naprawy i zero poprawy, ale na tych kanałach na których nie rwie, obraz jest super ;).
 

cezi1

New member
Był u mnie serwisant Panasonica. Mega uprzejmy i konkretny. Wymienił tuner - powodem pixelozy jest złe umiejscowienie samego tunera w seriach VT20 i GW20. Zbyt blisko innych podzespołów co powoduje zakłócenia. Dodatkowo go zaekranował i na razie jest spokój jeśli chodzi o pixelozę. Co do zawieszania kanałów, to okazało się, że moja płyta główna ma błąd w sumie kontrolnej i dlatego za około dwa tygodnie jestem umówiony na wymianę płyty głównej. Ogólnie z kompetecji serwisu i podejścia do klienta jestem bardzo zadowolony.

Cezi
 
Do góry