Panasonic gt30 zmiany jasności obrazu?

czarnuch

New member
Witam
Na zagranicznych forach sporo ludzi narzeka na samoistne zmiany jasności obrazu,czy ktoś z użytkowników tego tv zobaczył podobne problemy?
 

Walenhovv

New member
Często oglądam tv z fotela jak siedzę przy kompie a to 1.8m i powiem Ci szczerze, że baaardzo mi się obraz podoba. Ostry i niesamowicie płynny, co do kolorów to kwestia ustawień, jest ich naprawdę mnogość, mnie odpowiadają deafult'owe (fabryczne nadane). Są imponujące w połączeniu w głębią czerni. Miło mnie zaskoczył obraz SD, jest naprawdę dobry. Filmy BD to zupełnie inna bajka, ale to zapewne wiesz - Wyglądają imponująco :). Niestety nie wiem jak w 3D, też chętnie bym się dowiedział ,czy bardzo się różni od VT30E, który mnie oczarował w sklepie.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Często oglądam tv z fotela jak siedzę przy kompie a to 1.8m i powiem Ci szczerze, że baaardzo mi się obraz podoba. Ostry i niesamowicie płynny, co do kolorów to kwestia ustawień, jest ich naprawdę mnogość, mnie odpowiadają deafult'owe (fabryczne nadane). Są imponujące w połączeniu w głębią czerni. Miło mnie zaskoczył obraz SD, jest naprawdę dobry. Filmy BD to zupełnie inna bajka, ale to zapewne wiesz - Wyglądają imponująco :). Niestety nie wiem jak w 3D, też chętnie bym się dowiedział ,czy bardzo się różni od VT30E, który mnie oczarował w sklepie.

Kolego , nie zawracaj sobie glowę 3D . To tylko gadżecik , nic więcej . Zachwyca na chwilkę jak się tego nie widziało . W praktyce oczy wysiadają . Max 15 minut komfortowego oglądania . Mam już 3 Panasonica , dwa 50vt20 i teraz 55VT30 i okulary są nowiutkie praktycznie nie używane . Owszem co do obrazu ogólnie jak i i 3D VT nie ma sobie równych ale jak myślisz nad kupnem okularów 3D to sobie odpuść . Najwyżej skombinuj parę na kilka dni i dopiero potem kupuj . Bo szkoda na to kasy i oczu . Pozdrawiam
 

Walenhovv

New member
peterka1000 Muszę z przykrością stwierdzić, że nie jesteś pierwszą osobą która tak pisze odnośnie męczenia oczu... Szkoda, ale jak ma to być jedynie gadget to faktycznie nie opłaca się wydawać ponad 3 stówek na coś co będzie się kurzyło przez większość czasu. Dzięki
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
peterka1000 Muszę z przykrością stwierdzić, że nie jesteś pierwszą osobą która tak pisze odnośnie męczenia oczu... Szkoda, ale jak ma to być jedynie gadget to faktycznie nie opłaca się wydawać ponad 3 stówek na coś co będzie się kurzyło przez większość czasu. Dzięki

część populacji źle znosi oglądanie obrazu 3D. Jest jeszcze grupa co nie widzi tego efektu. Jak chodzę z rodzinką do kina na film 3D to ja i córka bez problemu oglądamy film a żonę potem boli głowa. Idź jak możesz do kina na film 3D i zobacz co po nim jak nie możesz to idź do marketu klapnij sobie na stoisku przed TV z 3D, okularki (wyczyść je sobie zanim założysz) i posiedź z 30 minut.

Są kanały np. Canal+ w 3D i filmy na blue ray w 3D ale w naszym pięknym kraju oferta jest ograniczona... ;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
część populacji źle znosi oglądanie obrazu 3D. Jest jeszcze grupa co nie widzi tego efektu. Jak chodzę z rodzinką do kina na film 3D to ja i córka bez problemu oglądamy film a żonę potem boli głowa. Idź jak możesz do kina na film 3D i zobacz co po nim jak nie możesz to idź do marketu klapnij sobie na stoisku przed TV z 3D, okularki (wyczyść je sobie zanim założysz) i posiedź z 30 minut.

Są kanały np. Canal+ w 3D i filmy na blue ray w 3D ale w naszym pięknym kraju oferta jest ograniczona... ;)

Kolego to nie kwestia znoszenia obrazu 3D . Tylko kwestia sposobu wyświetlania 3d na tym Panasonicu . Na LG w Pasywnym 3D mogę ogladać godzinami . W kinie to samo . Ale technologia Aktywnych okularów nie służy nikomu . Ja też mogę oglądać godzinami na Panasie to 3D i nic mnie nie boli . Ale po zdjęciu okularów jest taki dyskomfort że aby czytać coś trzeba odczekać długi czas bo się litery rozlewają . Problem w takim 3D polega na tym , że w rzeczywistości jak patrzymy na obiekt znajdujący się na planie pierwszym , to obiekt na planie drugim nie ma ostrości i jest rozmazany i na odwrót . Tak działa oko ludzkie . Natomiast w tej technologii migawkowej w okularach aktywnych każdy plan jest ostry i dlatego oko sie strasznie męczy . Nawet Ci co tego niby nie widzą , zobaczą po kilku latach oglądania co się stanie z ich wzrokiem . Zapewne za kilka czy kilkanaście lat będą podawane skutki telewizorów 3D i jakie spustoszenie one spowodowały . Ale mniejsza . Dla mnie 3D to tylko gadżecik . Może i miły ale gadżecik . Pozdrawiam
 

archentar

New member
Witam
Na zagranicznych forach sporo ludzi narzeka na samoistne zmiany jasności obrazu,czy ktoś z użytkowników tego tv zobaczył podobne problemy?

Mam telewizor tej serii od 4 dni.
Rzeczywiście jest skokowa zmiana jasności.
Najbardziej jest to widoczne w przypadku korzystania z komputera i przeglądarki WWW, albo w grze.
Pojawienie się dużego jasnego obszaru powoduje nagłą zmianę jasności.
Jakby jakiś algorytm wyliczał średnią jasność całego wyświetlanego obrazu i "korygował" to telewizor.

Powyłączałem co się da, ale nadal jest to widoczne.Przy trybie ECO jest to mniej zauważalne.

Jeszcze nie kontaktowałem się z serwisem Panasonica, ale zrobię to na dniach.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Mam telewizor tej serii od 4 dni.
Rzeczywiście jest skokowa zmiana jasności.
Najbardziej jest to widoczne w przypadku korzystania z komputera i przeglądarki WWW, albo w grze.
Pojawienie się dużego jasnego obszaru powoduje nagłą zmianę jasności.
Jakby jakiś algorytm wyliczał średnią jasność całego wyświetlanego obrazu i "korygował" to telewizor.

Powyłączałem co się da, ale nadal jest to widoczne.Przy trybie ECO jest to mniej zauważalne.

Jeszcze nie kontaktowałem się z serwisem Panasonica, ale zrobię to na dniach.

Każda plazma ma tak, że jeżeli duża część obrazu jest jasna to całość się ściemnia, posiadam starszy model pv80 i tak samo się zachowuje, jest to mniej widoczne po wyłączeniu trybu oszczędzania. Wynika to moim zdaniem z uproszczenia konstrukcji zasilacza i ograniczenia maksymalnego poboru prądu do rozsądnych granic. W niczym to nie przeszkadza, sprawia znowu, że przy białej planszy tv nie wali po oczach jak lcd. Przy normalnej telewizji/filmach i konsoli praktycznie tego nie widać.
 

archentar

New member
Jeżeli jest to opcja oszczędzania energii to wyłączenie trybu ECO powinno całkowicie ten efekt wyłączyć, albo powinno to być wyłączane w trybie GRY, lub w profilach PROFESJONALNY.
Jest to wg mnie tragiczna opcja, jeżeli jest to opcja a nie bug, ponieważ praktycznie uniemożliwia kalibracje, poprzez zmianę parametrów obrazu w zależności od wyświetlanej sceny.

Teoretycznie powinno tego nie być w trybie THX, który zakłada brak modyfikacji przesyłanego obrazu, ale nie pamiętam czy ten profil sprawdzałem.

Wczoraj wieczorem wysłałem reklamację przez stronie Panasonic'a, dzisiaj już skontaktowano się ze mną telefonicznie i przyjadą panowie przetestować obraz.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
To nie jest tylko opcja oszczędzania energii, po prostu przy włączonej opcji oszczędzania energii jest to dużo bardziej widoczne, po wyłączeniu zjawisko jest minimalne. Tak wygląda to na pv80.
 

don111

Banned
taka ciekawostka, u mnie na LG mam identyczny efekt jak włączę opcję "ochrona oczu", jak za jaskrawo to widać z delikatnym opóźnieniem takie lekkie ściemnienie przy przejściu na jasną scenie...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
taka ciekawostka, u mnie na LG mam identyczny efekt jak włączę opcję "ochrona oczu", jak za jaskrawo to widać z delikatnym opóźnieniem takie lekkie ściemnienie przy przejściu na jasną scenie...

Tryb eco czy coś podobnego masz pewnie włączony i czujnik TV reguluje podświetlenie matrycy...
 

don111

Banned
niezupełnie, choć ECO też jest, ale to już inna funkcja... reguluje na stałe podświetlenie na niższe albo po wybraniu automatu ten zmienia je non stop

natomiast "ochrona oczu" działa tylko w jasnych scenach i nie zmniejsza podświetlenia (nawet jak jest wysoko ustawione) w ciemnych scenach
 

xeo151

New member
Bez reklam
3D działa bardzo fajnie, co prawda sprawdzałem jedynie na demówkach, i na nie skalibrowanym tv, bo go jeszcze dopalam, więc obraz w okularach jest nieco zaciemniony.
 
Do góry