Panasonic GT30 dziwny pasek na ekranie

WitoKr

New member
Witam serdecznie,
Niedawno zakupiłem TV 42GT30 i zauważyłem dziwny pasek po lewej stronie o szerokości 2cm, który jest tylko widoczny w dzień i musi coś się odbijać na ekranie (w moim przypadku jest to okno, które jest widziane na ekranie i wtedy ten pasek jest widoczny). Pasek najlepiej widać gdy TV jest wyłączony. Czy to jest wada fabryczna matrycy i czy dzwonić do serwisu
 

WitoKr

New member
Jeszcze podjadę do sklepu i zobaczę co mi powiedzą. Co do paska jest on niewidoczny jak nic się nie odbija, nawet jak się stanie przy ekranie. Ten pasek jest tylko widoczny w odbiciu w dzień a TV używam tylko wieczorem dlatego go nie zauważyłem. Dopiero dziś rano go zauważyłem.
 

WitoKr

New member
W sklepie już mi nie wymienią TV bo minęło 14 dni od zakupu tak więc zostaje serwis.
Strzałką zaznaczyłem ten pasek.
IMG_3908.jpg
 

WitoKr

New member
Ogólnie pasek mi nie przeszkadza, tylko jeśli go tam ma nie być to wolałbym żeby go nie było. Zastanawiam się nad wezwaniem serwisu, czy też lepiej pomęczyć sklep i ogólnie zastanawiam się co to za pasek i ile ewentualnie trwa taka naprawa przez serwis. Jeżeli to wada fabryczna matrycy to czy wymieniają cały TV czy też tylko matrycę?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Myślę,że jeżeli jest możliwość przyjazdu serwisu,to skorzystaj z tego,nie mamy pewności,że za jakiś czas,ten pasek nie zmieni barwy,czy nie stanie się bardziej widoczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ten pasek masz z każdego źródła ?
On był od początku i czy dopiero się pojawił ?
Jaką masz gwarancję ?
Sprawa wygląda poważnie .
Czy masz w pobliży silne źródło magnetyczne ?
Czy próbowałeś zresetować telewizor i wyłączyć go minimum na pół godziny z prądu ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
A ten pasek masz z każdego źródła ?
On był od początku i czy dopiero się pojawił ?
Jaką masz gwarancję ?
Sprawa wygląda poważnie .
Czy masz w pobliży silne źródło magnetyczne ?
Czy próbowałeś zresetować telewizor i wyłączyć go minimum na pół godziny z prądu ?
Ja miałem taki pasek w 40LE820E szer 1 cm dł. 10 cm. Po dwóch nieskutecznych naprawach serwis stwierdził, że nic nie poradzi a Sharp Polska kazał się w d.... pocałować bo w normach im się mieściło...

Efekt zmiana TV, i nigdy nic więcej z SHARP-a! NIGDY!!!

Mam nadzieję, że Panasonic podejdzie do tego problemu inaczej, bo jak jest taki pasek to po pewnym czasie człowiek na nic innego tylko się w to miejse gapi czy widać czy nie widać... brrr
 

WitoKr

New member
Witam serdecznie,
Do kiki , pasek zauważyłem dopiero w sobotę w dzień, bo z TV korzystam tylko wieczorem a w dzień pracuje. Pasek jest widoczny czy to TV wł. czy wył., ale tylko wtedy gdy odbija się światło dzienne w TV, inaczej w ogóle jest niewidoczny. Niestety Ja się nie dowiem co było przyczyną powstania tajemniczego paska, ponieważ TV został dziś wymieniony w sklepie na nowy.
 

ph88

New member
Skoro widać pasek, gdy telewizor jest wyłączony i jesteś pewny, że to nie żaden cień, to ja bym reklamował. Ewidentna wada panelu/filtra.
 
Do góry