Panasonic G30 vs VT30

Witam.Czy jest sens dopłacać do VT30?Jak z jakościa obrazu w g30 i vt30?
Mam tez możliwosc kupna po te samej cenie g30 plasmy vt20.

Co wybrać?vt 20 vt 30 czy zostac na g30?
Czy na vt20 sa problemy z ogladaniem 3d z twardego dysku?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
lepiej VT20 z tych dwóch (G30/VT20), choć różnica będzie mniejsza niż między G20 i VT20
VT30 wiadomo że dużo lepszy od G30 i trochę od VT20 ale 2 tys. różnicy w cenie zmniejsza opłacalność zakupu (chyba że Ci nie żal wydać tyle na tv ;))
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
016_P1280641.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...onic-42g30-vs-panasonic-42v20-porownanie.html

001_P1270565.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...onic-tx-p42g30-porownanie-modeli-runda-i.html
Video
Tu masz odpowiedzi.
 
Kiki .czy według ciebie Vt 20 bedzie lepszy od g30?
od razu powiem ze bedzie to wielkosc 50 cali.
Jak odnosnie czytania mediów przez usb miedzy g30 a vt20?
Czy VT 2 bez problemu poradzi sobie z 3d poprzez usb,Czy odczyt mkv nie bedzie problemem?
 
Kupiłem juz 50g30 z wystawki. efekty niedługo gdyz dopiero dałem zaliczke i spakowalli go.

Natomiast sprawdząłem ilosc godzin wyskoczyło 750 wiec źle nie ma.
Co do ustawien chodził on na stanndardowych ustawieniach wiec mysle ze zrobiłem dobrze.

Odnosnie vt 20 ktos jakis żart sobie robił niby wystawił tv na stronie a jak cos juz było to sie nie odzywał.

Podsumowując: Zaoszczędzone 300 euro wzgledem nowego 50g30.

pozdrawiam
 

keszelski

New member
Podepnę się pod wątek - bardzo pasuje mi tytuł ze względu na moje rozterki przy wyborze tv (a autor wątku już kupił). No i nie ma sensu generować kolejnego wątku G30 czy VT30.

Różnica w cenie obu modeli jest duża. Przyglądam się co na nią się składa: model VT oprócz 3D (dla mnie niezbyt ważna funkcja) ma tuner DVB-S, Wi-Fi, filtr AR w wersji PRO, tryb isf (z zaawansowaną kalibracją) -wg strony producenta.

Zastanawiam się czy jeśli przyjąć, że 3D jest dla mnie mniej ważne, czy warto dokładać ok 2k do VT (interesuje mnie 42").
Ile daje ten filtr PRO oraz co to jest i ile daje isf (z zaawansowana kalibracją)?
Czy VT ma możliwość kalibracji, a G ma tylko predefinowane ustawienia, bez możliwości modyfikacji?

Czy są jeszcze jakieś inne istotne różnice, których nie zauważyłem?

... no i to cholerne buczenie - niestety chyba obu modeli. Gdyby nie ono, to pewnie już bym się na któregoś zdecydował. A może coś się poprawiło :wink:w tym temacie (od czasu kiedy intensywnie śledziłem ten aspekt) tzn. najnowsze serie są już "poprawione"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
VT gra ciszej.
Kalibrację można robić w obu modelach.
Chyba że chcesz ISF lub 10 -cio punktową , ale to już inna klasa cenowa.
Ja bym dopłacił .
 

c43

Member
Co wy z tym buczeniem, mam TX-P42VT30 od połowy lipca i zero jakiekolwiek buczenia nawet jak zbliże głowę do obudowy to nic nie słyszę
 

rokko

New member
Przyznam, ze u mnie z lewej strony ekranu dziala wiatraczek. W nocy go slycha. U mnie w domu i tak glosno pracuje wentylacja wiec jakos przezyje ten dzwiek. Zupelnej ciszy nie ma. Zmieniłem kabel na duzo drozszy do polaczenia z UPC i wydaje sie, ze problem zatrzymywania obrazu na sekunde minał.
Zrobiłem ustawienia takie jak udało mi sie znaleść w necie i przyznam, ze jestem zadowolony. Powyłaczalem wszystkie filtry. Przyznam, ze w nocy na materiale 1080p powala na kolana. Ale w skompresowanych tez jest niezle.
 

keszelski

New member
wygląda na to, że powyżej nie miałem racji :oops: - VT20 też ma nową matrycę NeoPDP. Tak przynajmniej podają specyfikacje na stronach internetowych sklepów. Niestety Panasonic na swojej stronie już nie podaje specyfikacji VT20, a to byłoby źródło informacji referencyjne.
Jest tylko spec. dla VT30 z matryca opisaną jako: "Progresywny panel NeoPDP Full-HD G14".

Pytania do znawców plazm:

1. Czy VT20 i VT30 mają faktycznie tę samą matrycę?

2. Jaka jest istotna różnica w parametrach/funkcjonalności tych modeli, która sprawia, że VT30 kosztuje prawie 1,5 k PLN więcej od modelu sprzed roku (różnica między 42")?

Co prawda VT20 nie ma chyba PVR, LAN/wi-fi (o ile dobrze sprawdziłem - bo już dostaję oczopląsu szukając tv), gorszy design, ale zakładając, że matryce te same, to różnica w cenie wydaje się b. wysoka. Warto dopłacać do VT30?
 
Do góry