Panasonic ET5, Samsung ES6100, LG LM620S - kilka pytań

Browarro

New member
Planuję zakup TV (37' lub 40') który będzie służył gównie do oglądania filmów z kompa (najlepiej przez wifi, bo podłączenie kablem ze względu na układ pokoju byłoby kłopotliwe) oraz do oglądania zwykłej kablówki. Nie mam żadnego dekodera i nie planuję jego zakupu, planuję natomiast zakup konsoli. Po kilku godzinach czytania forum i przeszukiwania googla w przedziale cenowym około 2100zł - 2500zł wyklarowały mi się 3 powyższe modele. Temat tyczy się modeli 37/40 calowych.

Chciałbym się dowiedzieć o tych TV następujących rzeczy:
- czy są problemy z odtwarzaniem popularnych formatów z PC i napisami do nich?
- czy są problemy z połączeniem wifi?
- jak wygląda odbiór zwykłej kablówki?
- jak działają bajerki typu youtube, tvn player, ipla, iplex, przeglądarka www? Czy działa to sprawnie i nie zamula? Mam przykre doświadczenia z zamulającymi telefonami i jestem uczulony na tym punkcie:)
- Może jakieś inne problemy z tymi TV?

o LG wyczytałem, że jest tragedia z odbiorem SD, o Samsungach, że są przereklamowane, o Panasonicach w sumie nic złego.. Generalnie to im więcej czytam, tym mniej wiem.

Edit: W tym przedziale cenowym są jeszcze Phillipsy 5570 oraz jakaś toshiba, ale o tych pierwszych słyszałem, że mają jakieś kijowe matryce od szajsunga, a do toshiby jakoś nie mam zaufania.
 
Ostatnia edycja:

szakalq

New member
Od około miesiąca posiadam Panasonica 42et5e:
- bez problemu czyta z pendriva z dysku (dysk 350Gb samsunga), filmy napisy do tej pory nie miałem z tym problemu
- DLNA - połączenie tv z lapkiem przez WiFi - testowałem serviio działało bez problemu, filmy zdjęcia działają bez problemu
- połączenie wifi nie miałem żadnych problemów z tym - ustawione na początku i działa
- bardzo dobry obraz (bardzo dobre skalowanie i jakość sygnału SD), naziemna cyfrówka dvbt też super
- filmy 3D super się ogląda nie miałem żadnych problemów z odtworzeniem (filmy ściągane z neta) - tu podobno są jakieś problemy z napisami - ja wszystkie filmy oglądałem z Lektorem, czytanie napisów w 3D moim zdanie bez sens
- aplikacje tvnplayer - moja druga polówka naciskała na to żeby był tvn player, ogląda perfekcyjną panią domu :) - youtube, ipla, iplex.pl, facebook, skype, eurosport (teledyski w YT w HD super wyglądają) nic nie muli, wszystko działa ok, szybko - ostatnio zaktualizowali YouTube całkiem fajnie wygląda, ja u siebie mam 12Mb internet z multimedii

- co do dźwięku z tv to taki sobie jest, warto podłączyć coś zewnętrznego
- dużo czyta się o banding i cloudning w tym modelu panasonica (tego najbardziej się bałem przy zakupie) ja u siebie nie widzę plam, pasów itd. oglądając mecze, sport, a dużo sportu oglądam - tu chyba kwestia trafienia dobrego egzemplarza

To tyle ja jestem bardzo zadowolony z tego tv i polecam go, ale warto przed zakupem obejrzeć w sklepie pobawić się bo coś może nie spodobać się ;-) (ja byłem zdecydowany na tak wychwalanego philipsa 6007 a w sklepie po obejrzeniu obu modeli zdecydowałem się na panaosnica)
 
Do góry