Panasonic DVD(SC-HT870) i Plasma(P42S20E) - ScartRGB vs Component

bartiboro

New member
Witam,

Koledzy mam dylemat "podłączeniowy".
Dvd z racji wieku nie posiada wyjścia hdmi, zostaje euro, s-video lub component <- podobno najlepsze rozwiązanie jakościowe (kolory, rozdzielczość, sygnał progresywny).

Obecnie mam dylemat, które połączenie wybrać:
1. kabel Hama scart RGB 1m ProClass:
- w dvd włączone wyjście RGB - najlepszy subiektywnie obraz, czasem pojawiają się zakłócenia poczym znikają,
- wyjście S-video - jakaś biała przerywana linia na granicy górnego pasa.
2. kabel Component - jakiś Emmerson 1,5m:
- w dvd włączone S-video/YPrBr - biała linia jw. - obraz jakby mniej ostry od scartRGB,
- przy RGB brak koloru.

Jak pozbyć się tej wrednej kreski bez obcinania obrazu? Czy przez component jest większa rozdzielczość sygnału niż przez scartRGB? Co do progressive scan to włączając na dvd nie zauważyłem różnicy.

Osobiście skłaniam się do RGB, ale może nie wiem co tracę rezygnując z component - doradźcie jak postąpić?

Pozdrawiam.
Barti
 
D

Deleted member 141725

Guest
Z tych połączeń najlepszą jakość zaoferuje Component. Jednak też powinien być dobrej jakości przewód. Jednakże, jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy, a wręcz bardziej podoba Ci się sygnał wysyłany przez SCART to korzystaj z niego. To nie jest Blu-Ray gdzie można mówić o wysokich rozdzielczościach więc podłacz tym czym najlepiej według Ciebie chodzi. Co to za kreska nie mam pojęcia :(
 
Do góry