Panasonic AS640 brak napisów z USB

QbaHazar

New member
Witam.

Dwa dni temu nabyłem TV Panasonic AS640 w UK. Mój problem polega na braku napisów w Media Playerze. Próbowałem dodawać napisy w rozszerzeniu .txt oraz .str lecz nie widzi żadnych. Przeczytałem wiele tematów z rozwiązaniem tego problemu lecz niestety żaden u mnie nie zadziałał. Największym i najbardziej niezrozumiałym problemem jest fakt, że w Option Menu > Video Setup nie mam żadnych innych opcji oprócz Video Preview i Repeat. W wielu tematach odpowiedzią na brak napisów okazywało się naciśnięcie przycisku STTL lecz u mnie nie dzieje się kompletnie nic.

Na koniec chciałbym podkreślić, że jest to mój pierwszy SmartTV więc jestem kompletnie zielony w tej tematyce.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

QbaHazar

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Niestety jak wspomniałem wcześniej nie mam opcji "Napisy" w Konfiguracji Video. Czy brak tych opcji może być spowodowany kupnem tego TV w UK (osobiście wątpię by miało to wpływ ale wolę się upewnić). Próbowałem również umieszczania jednego pliku z napisami w folderze z filmem lecz nadal bez zmian. Nadal nie mam pojęcia jak rozwiązać mój problem.
 

digitalus

Banned
W wersji B - as640B czyli na rynek brytyjski byc moze nie ma mozliwosci uruchomienia napisow.Sprawdzales napisy z pliku srt i txt ?.W poprzednich modelach telewizorow sprzedawanych na rynek brytyjski nie bylo np mozliwosci wyboru jezyka przy pierwszym uruchomieniu telewizora byl tylko jezyk angielski.
Gdy przywrocisz ustawienia fabryczne w telewizorze to do wyboru jest tylko angielski?.Moze telewizor jest na ustawieniach sklep i dlatego nie ma funkcji napisy.Po przywroceniu ustawien fabrycznych w telewizorze i gdy telewizor ponownie sie uruchomi trzeba wybrac dom.
Menu, konfiguracja, inne ustawienia, powinny byc ustawienia fabryczne.
 
Ostatnia edycja:

QbaHazar

New member
Niestety tak. Jako sam język angielski mi nie przeszkadza to nie ukrywam, że brak możliwości uruchomienia napisów jest dla mnie ogromnym minusem. Czyli nie ma dla mnie żadnej pomocy z tym problemem?
 

pociej

New member
Jakie kodowanie napisów?

Oraz mam nadzieję że sprawdzasz opcje wideo podczas odtwarzania...
(tylko wtedy jest widoczna zakładka z napisami)
 

QbaHazar

New member
Tak jak się spodziewałem problemem była moja niewiedza... Wystarczyło włączyć opcje podczas odtwarzania filmu. Przepraszam bardzo za moją głupotę i jednocześnie bardzo dziękuje za pomoc.
Życzę Wesołych Świąt. Pozdrawiam.
 
Do góry