Panasonic 55” – ST50 czy VT30

Lughard

New member
Cześć. Proszę o podpowiedź i pomoc w ostatecznym wyborze 55 calowego TV plazmowego. Po moich dotychczasowych doświadczeniach z telewizorami LCD (Sony 40W4000), postanowiłem wypróbować konkurencyjną technologię. Po długiej lekturze tego forum wytypowałem dwa modele: Panasonic TX-P55ST50 lub TX-P55VT30. Zalety i wady VT30 mniej więcej znam, telewizor jest długo na rynku. ST50 miałem okazję obejrzeć w jednym z MM i czytałem bardzo pochlebne recenzje na jego temat na zachodnich stronach.

Najważniejsza jest jakość obrazu pod kątem kina domowego (będą także gry z PS3 + ok. 40% naziemna telewizja cyfrowa) i (w miarę możliwości) brak problemów z TV (kwestia 50Hz, zielone plamy itp.). Podpowiedzcie, który wybrać?
 
Ostatnia edycja:

wojt88

Guest
Na dniach ukaże się test ST50 Kikiego w którym z tego co pisał zestawił ST50 z VT30.

Ja bym był za ST50, tańszy od VT30 a moim zdaniem - opartym tylko o recki lepsiejszy - również w obrazie... Też widziałem 55ST50 w MM i nawet design mnie zaszokował w stosunku do v.30
 

pekin

New member
Witajcie. Ja tez czekam na taki test, na takie zestawienie. To sa dwa telewizorki, o które warto sie bic. Tylko który jest jaki i który kupić. Mam nadziej, ze Kiki szybko nam w tym pomoże :)
 

szybkiepytan

New member
Czy ktoś wie co jest przyczyną minimalnego laga głosu w stosunku do video? Mam ST50 podłączone do cyfry+ przez ampli (HDMI) i na TVPHD widać delikatny brak synchronizacji.
 

kuras90

New member
nie wiem jak to jest w ST50, ale w S20 w opcjach było coś odnośnie opóźnienia głosu, więc sprawdź czy też czegoś takiego nie masz
 

MaciekMR

New member
niestety nie ma takiej opcji, w innych kanalach HD tego nie widze, tylko na TVP1HD,2HD lub HD (studio przed kazdym meczem).

W ST50 jest opcja opóźniania audio - nazywa się "Opóźnienie SPDIF" i opis z instrukcji (str 41.):
"Dostosowywanie opóźnienia wyjścia dźwięku z gniazd DigitalAudioOut i HDMI2 (funkcja ARC).

Pozdr.
MR
 
Do góry