Panasonic 50ST50

Wirus_1

New member
Witam Panowie.
Mam pytanie odnośnie 50ST50
Chciałem dziś zakupić ten model w sklepie
Ale proszę was o radę końcową.
Będę oglądał z 4 metrów.pokój mało oświetlony
Tylko z rana wschód słońca, ale nikt rano nie bedzie
Oglądał. Bardzo dużo sie już oczytalem na temat
LCD LED i Plazm i stawiam na Plazmę ( chyba słuszny
Wybór) budżet to około 4000zł +/- Proszę o szybkie opinie

czy warto inwestować w ten model czy jednak dołożyć
Trochę i kupić coś lepszego ? Podkreślam że nie interesuje mnie
funkcja gadania do niego i machania (smart tv chyba to się nazywa)
Dziękuję serdecznie
 

kuras90

New member
Myślę, że powinieneś być zadowolony. W 100% nie mogę Ci tego zagwarantować bo człowiek człowiekowi nie równy i każdy ma swoje gusta. Aczkolwiek jeśli sam doszedłeś do wniosku, że ten model Ci odpowiada to powinieneś być zadowolony bo to bardzo dobry telewizor.
Z tym, że jednak 50 cali do oglądania z 4 metrów to będzie jednak mała. Ja mam 42 cale, oglądam z 2,5 metra i jak tylko miałbym możliwość to bym wymienił na 50.
Poza tym, jeśli masz mało naświetlony pokój to telewizor dodatkowo pokaże swój pazur i będziesz mógł ujrzeć piękną czerń na ekranie.
A skoro mowa o dokładaniu to na pewno na Twoim miejscu dołożyłbym do większej matrycy jeśli oczywiście fundusze Ci na to pozwolą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie czytaj tylko idz gdzies porownac, moze sie okazac ze plazma nie dla Ciebie.
Wybierac technologie tylko i wylacznie na podstawie kilku opini nie jest rozsadne.
 

digitalus

Banned
Kolega chrobry ma racje W sklepie plazma prezntuje sie gorzej.W jasnym oswietleniu sklepowym klient ma wazenie ze lcd to lepszy wybor i dlatego popyt na telewiozry lcd jest zncznie wiekszy.
W domu sa zupelnie inne warunki . W telewizorze plazmowym uzyskamy lepsza jakosc obrazu niz w lcd.led tv a nawet w telewizorze laserowym.(pierwsze zdjecie)
Widac na zdjeciach:) . Duzy minus lcd to slabe katy boczne i czas reakcji .Czas reakcji plazmy byl jest i bedzie szybszy od kazdego lcd.led tv a nawet od oled.
Dla niektorych osob , taki rozmyty obraz po prawej stronie jest ladnieszy:) wole ten po lewej stronie,Na drugim i trzecim zdjeciu wybieram telewizor po prawej stronie:)
Wiecej zdjec tutaj
http://www.hometheatershack.com/for...sma-hdtv-discussion-thread-11.html#post515839
PLAZMA2JP_xhxspre.JPG

ST50DT50-4.jpg
ST50DT50-7.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A gdzie ma iść porównać ? W sklepie może co najwyżej zrazić się do plazmy.

W domu tez moze sie zrazic. Wole wybrac juz w tym sklepie, jak sugerowac sie zdjeciami czy tymi "fachowymi" opiniami. Plazma ma pelno wad, dla wielu nie do zaakceptowania, podobnie jest z lcd.
Te wady ktore widzialem w swoich plazmach w sklepie, potwierdzili sie takze w domu. Kwestia indywidualnych upodoban, ale podstawa to swiadomy wybor.
W zadnym lcd katy nigdy nie byly dla mnie problemem. Szkoda nawet o tym pisac. To nie sony KDF z tylna projekcja. Sa inne duzo bardziej istotne wady/zalety jak katy.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Kolega chrobry ma racje W sklepie plazma prezntuje sie gorzej.W jasnym oswietleniu sklepowym klient ma wazenie ze lcd to lepszy wybor i dlatego popyt na telewiozry lcd jest zncznie wiekszy.
W domu sa zupelnie inne warunki . W telewizorze plazmowym uzyskamy lepsza jakosc obrazu niz w lcd.led tv a nawet w telewizorze laserowym.(pierwsze zdjecie)
Widac na zdjeciach:) . Duzy minus lcd to slabe katy boczne i czas reakcji .Czas reakcji plazmy byl jest i bedzie szybszy od kazdego lcd.led tv a nawet od oled.
Dla niektorych osob , taki rozmyty obraz po prawej stronie jest ladnieszy:) wole ten po lewej stronie,Na drugim i trzecim zdjeciu wybieram telewizor po prawej stronie:)
Wiecej zdjec tutaj
First Review: 2012 Panasonic VIERA TC-P50ST50 Plasma HDTV - Discussion Thread - Page 11 - Home Theater Forum and Systems - HomeTheaterShack.com
PLAZMA2JP_xhxspre.JPG

ST50DT50-4.jpg
ST50DT50-7.jpg


digitalus - te zdjęcia ze stron które podajesz tylko wprowadzają w błąd - oszukują potencjalnego nabywcę LCD. Ktoś bardzo świadomie (producenci) ale bardzo prostacko wprowadza w błąd niezdecydowanych PLAZMA czy LCD. Każdy LCD (ze średniej półki) można ustawić w taki sposób aby w "światłach" nie było przepaleń i obraz w tych partiach obrazu był bardzo szczegółowy - bardziej niż w plazmie, to samo dotyczy szczegółów obrazu w jego ciemnych miejscach.
Na zdjęciach z tej strony wyraźnie widać, że kontrast, pewnie i podświetlenie w LCD ustawione jest na "maxa" i stąd te przepalenia.
Nikt nie odwróci tendencji kupujących w stronę plazmy:

Plazma to "samo zło" - oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka

- powidoki
- juder
- migotanie obrazu
- "szara czerń" przy oglądaniu w dzień
- mniej szczegółowy obraz niż LED (LCD) mimo, że Full HD
- błyszcząca matryca wszystko odbija co jest w pokoju
- JESZCZE DOCHODZĄ PROBLEMY Z 50Hz "konieczność zakupu amplitunera z dobrym skalerem"

i można by tak w nieskończoność ...

PORÓWNAJ PLAZMĘ Z DOBRZE USTAWIONYM LCD TO ZOBACZYSZ JAKA JEST RÓŻNICA W OBRAZIE NA KORZYŚĆ LCD. (cały czas mam na myśli LCD ze średniej półki)
 

ali69

New member
W domu tez moze sie zrazic. Wole wybrac juz w tym sklepie, jak sugerowac sie zdjeciami czy tymi "fachowymi" opiniami. Plazma ma pelno wad, dla wielu nie do zaakceptowania, podobnie jest z lcd.
Te wady ktore widzialem w swoich plazmach w sklepie, potwierdzili sie takze w domu. Kwestia indywidualnych upodoban, ale podstawa to swiadomy wybor.
W zadnym lcd katy nigdy nie byly dla mnie problemem. Szkoda nawet o tym pisac. To nie sony KDF z tylna projekcja. Sa inne duzo bardziej istotne wady/zalety jak katy.

Jak się siedzi na wprost TV to "kąty" nie są ważne, ale jak się ma większą rodzinę niż 1+1, a w moim przypadku 2+3 to "kąty" już są ważne ;), ja tam kupowałem czytając nie oglądając, i muszę stwierdzić że chyba dobre "stronki" mi się trafiły bo jestem bardzo zadowolony z zakupu plazmy - do nienasłonecznionego pokoju ideał :lol:.
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:
Do góry