Panasonic 46GT30E ustawienia i wrażenia z użytkowania

pawciowy

New member
Opisałem już pierwsze wrażenia na forum zaraz po zakupie 46GT30E, podzielę się uwagami po
2 miesiącach użytkowania.

Długo się wahałem jaki rodzaj telewizora wybrać,
bo faktycznie w sklepach przewaga LED-TV jest ogromna.

Jakość obrazu miejscami powala na kolana. Ostatnio znajomi kupli telewizory LCD sorry
LED-TV LG 42LW570S i TOSHIBA 55WL768 więc mam porównanie. Co najbardziej rzuca się w oczy
- nieporównywalna jakość czerni w ciemnym pomieszczeniu przy zachowaniu bardzo b.wysokiego kontrastu
- jednolita czerń na całej powierzchni (w LED TV raz rozświetla to ściemnia, nierówne podświetlenie)
- obraz na plazmie jest bardzo naturalny
- nasycenie kolorów, niby LED TV mogą wyświetlić mocne kolory ale to nie to, poniżej opisałem działanie funkcji
Colour Remaster

Jak to powiedziała moja kobieta porównując naszego Panasonica do LED-TV
"Obraz na plazmie bardzo naturalny i realistyczny a na LED "wyprany" sztucznie barwiony i aromatyzowany" :)

Trochę czasu zajęło mi optymalne ustawienie.
Poniżej moje ustawienia i moje uwagi co do niektórych funkcji.

Źródło sygnału N-ka i DVB-T

Tryb obrazu NORMALNY
Kontrast 40
Jasność +1
Kolor 25
Ostrość 9
Balans bieli NORMALNY
Intensywne kolory WYŁ

COLOUR REMASTER Włączony na AUTO
Jeden z najlepiej działających ulepszaczy obrazu w tym TV,
wyświetla kolory z rozszerzoną paletą barwną, w praktyce wyświetla "boską" czerwień,
soczyste kolory i fajnie uwypukla np.brązy(drewno, konie) nie zakłócając przy tym ogólnej naturalnej kolorystki.

Jak chcecie zobaczyć jaką przewagę ma plazma na LCD-kami to koniecznie włączcie tą funkcję !!!

Jako, że działanie tej funkcji na pierwszy rzut oka nie jest zawsze do razu mocno widoczne,
proponuję zrobić stopklatkę klawiszem HOLD i obserwować zmiany poszczególnych odcieni po jej wł/wył.

Tryb ECO WYŁ - funkcja połączona z czujnikiem oświetlenia zew. dostosowująca jasność świecenia plazmy w zależności od ilości światła
w pokoju. Ja mam ją wyłączoną bo za bardzo ściemnia mi obraz w nocy.
Można ją włączyć jeśli obraz jest zbyt ciemny w dzień, wtedy nasz TV zaświeci mocą LCD-ka z wystawy sklepowej :)
Szkoda, że nie dodano funkcji ręcznego dostrajania funkcji ECO
Z resztą sama nazwa jest bez sensu skoro prowadzi w zwiększonego zużycia prądu(przy jasnym oświetleniu) :-(

Gamma 2.0

Podwyższanie rozdzielczości WYŁ można włączyć przy sygnale SD

Balans bieli:

Intelligent Frame Creation - WYŁ osobiście nie lubię tego rodzaju sztucznego zwiększania płynności obrazu,
jesli komuś nie przeszkadza to może sobie włączyć np. na meczyk piłki nożnej czy w filmie akcji :)

Balans bieli
R - wzmocnienie 0
G - wzmocnienie 0
B - wzmocnienie +4
R - Cutoff 0
G - Cutoff 0
B - Cutoff +4

Bardzo mnie cieszy, że pojawił się w Viera Connect TVN Player, można sobie wybrać jakość w tym HD, obsługa prosta
baza materiałów obszerna.
Szkoda, że nadal nie ma You Tube w HD :-( To chyba największa wada VC na dzień dzisiejszy.

TV o dziwo przestał mi brzęczeć z sekcji zasilania ale wentylatory mogły by pracować na wolniejszych obrotach skoro obudowa się nie nagrzewa.

Niezbyt dobrze spisuję się niestety filtr(powłoka) antyrefleksyjny o ile przy oświetleniu domowym czerń jest
bardzo dobra to przy świetle dziennym jest gorzej.U mnie telewizor wisi na ścianie pod kątem 90st do
dużego okna i światło wpada na telewizor bokiem. Wtedy czerń zmienia odcień na ciemno-szaro-zielony.
W dodatku patrząc z góry obraz dość mocno ciemnieje.

Podsumowując: początku byłem z niego zadowolony a teraz jest zadowolony bardzo :)

Pozdrawiam P.
 

denis86

New member
gdzie mozna znalesc opcje balans bieli

u mnie gdy wchodze w menu i obraz nie moge znalesć zakładki balans bieli. ?moze ktos cos podpowie
 

denis86

New member
a mi na tych ustawieniach cos kiepsko gra i mi sie nie podoba, moze jakas inna kalibracja z której jestescie zadowoleni, ogladam najwecej sportu oraz filmów oraz kanałów info, czasami top gear , i jakies przyrodnicze
 

pawciowy

New member
a mi na tych ustawieniach cos kiepsko gra i mi sie nie podoba, moze jakas inna kalibracja z której jestescie zadowoleni, ogladam najwecej sportu oraz filmów oraz kanałów info, czasami top gear , i jakies przyrodnicze

Z ciekawości spytam co Ci konkretnie nie odpowiada przy tych ustawieniach ?

Być może telewizory wychodzące z fabryki nie są identycznie skalibrowane stąd nie ma idealnych uniwersalnych ustawień.

P.
 

denis86

New member
nie widze tej super czerni, która widzialem w media markt i o której tak wiele pisano ze w panasonicu jest swietna
 

denis86

New member
porównuje starego lcd philipsa z moim gt30 E i gt niestety wymieka choć jest 3 razy droższy. dzis podłaczylem dekoder dvb -t ferguson do starego lcd philpsa i zwyklą antena siatkowa. wyszukane kanały w tym polsat hd z anteny siatkowej i dekodera polaczonego starym kablem hdmi jest duzo lepszy niz w tej super plazmie panasonica
 
Do góry