Panasonic 42X60 jakie macie ustawienia ekranu?

A1one

New member
Chciałbym rozpocząć dyskusję i poznać wasze settingi / ustawienia obrazu na waszych plazmach (miło widziana seria X60) - zakupiłem dziś ten tv i póki co testuję ustawienia
 

digitalus

Banned
Witam
Uzytkownicy tego telewizora nie zagladaja zbyt czesto na forum ale najlepszy jest tryb normalny. Na avforums tez polecaja ten tryb obrazu dla modelu x60,redukcja szumow wylaczona bo wtedy jakosc obrazu jest jeszcze lepsza.Mam podobny telewizor, wybralem tryb normalny. Jasnosc i kontrast ustaw aby uzyskac najlepsza jakosc obrazu.
kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b.html
warto sprawdzic czy jest wlaczona funkcja przesuwanie piksela
Na poczatku najlepiej ustawic troche nizsze wartosci.Panel dobrze sie wygrzeje i jakosc obrazu z dnia na dzien bedzie jeszcze lepsza.
Mozesz sprawdzic tez tryb kino
W linku nizej propozycja ustawien dla x60 wersja sprzedawana w usa
http://forums.cnet.com/7723-19410_102-590518/best-picture-settings-for-a-panasonic-tc-p42x60/
 
Ostatnia edycja:

m.grewert

Member
Hmm na drugim forum jest test tego tv i pisza ze najlepszy jest tryb prawdziwe kino, a w normalnym podobno ginie duzo detali. Z reszta sa pomiary. A wygrzewanie plazmy nie wprowadza zadnych zmian w obrazie, co zostalo udowodnione.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

digitalus

Banned
"Wygrzewanie" nie zaszkodzi ,bylo zalecane przez serwis panasonica w niemczech.Yoshiiku Miyata i Yorihisa Shiokawa zalecali "wygrzewanie"
http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-2540.html
Caly czas "wyrzewam" panel i jakosc coraz lepsza.Widac na zdjeciach.Plazma to magiczny telewizor:)


DSCF3764j_nqeenrw.jpg

DSCF7474J_nqeenpq.JPG

DSCF3645d_nxnhqhq.jpg






Też tak uważam Digitalus. Poza tym to co pisałeś parę postów wyżej - po dłuższym przebiegu godzinowm, obraz na plazmie robi się coraz lepszy. Nie wiem czym jest to spowodowane. Jak odpaliłem na początku mojego starego fergusona to było nie najlepiej.
Po paru dniach intensywnego używania plazmy jest zdecydowanie lepiej. Coś w tym jest.



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

m.grewert

Member
No zgadzam się ze nie zaszkodzi, ale to że sie cos zmienia i poprawia to tylko zludzenie. Zostało to zmierzone przez dwóch ekspertów. Jednego z Polski, drugiego chyba z USA. Jak znajdę link to podrzucę.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

digitalus

Banned
Kazdy moze miec inne zdanie .Uwazam ze po przepracowaniu wiekszek ilosci godzin jakosc obrazu jest lepsza.Na forum byl podobny watek i duzo osob ma podobne zdanie na ten temat czyli poprawa jakosc obrazu.Moze telewizory testowano zbyt krotko,100 lub 200 godzin to zbyt malo.
Moj test trwa chyba najdluzej:) od 2011 roku
Sprawdzalem zmiany nawet na obrazie kontrolnym.
DSCF3016J_nsnrrhp.JPG
 
Ostatnia edycja:

m.grewert

Member
O znalazłem, no jak ktoś takie szczegółowe testy robił to sorry ale wierzę bardziej jemu, a po kilkuset godzinach to jasne że się kolor zmienia troszeczkę na każdym tV:

Jakiś czas temu przeprowadziłem eksperyment - czy docieranie plazmy przez pierwsze kilkaset godzin ma sens?

Pomimo przewijających się przez fora twierdzeń, że przez pierwsze 100 godzin poprawiają się kolory, głębia obrazu, czerń, ostrość... że po pierwszym włączeniu jest beznadzieja a za jakiś czas jest super (!!) stwierdziłem, że NIE. Obraz nie zmienia się w zauważalnym stopniu po pierwszych 100 godzinach, nie ma zatem co czekać z kalibracją.

Wynik eksperymentu został opublikowany na forum: http://****************************...ie-plazm-i-kalibracja-obalamy-mity-panasonic/

Dziś podobny eksperyment został przeprowadzony przez amerykańskiego kalibratora - Ray'a Cornado Jr. rezultat? TAKI SAM

A co na to społeczności na forach? Nic. Nadal twierdzą, że im się poprawia obraz tuż po wyjęciu z kartonu

Bo jak to napisał Michael Chen, który udostępnił wyniki amerykańskiego eksperymentu:

"that will not stop people from hoping ... and that is all this is about ... hope and faith

facts and logical thinking play no part in this"
I got some cool data sets from Ray Coronado where he and an industry reviewer took some out of the box readings of Panasonic VT 60 plasma sets in their THX mode and then they ran those D-nice slides for 100 hours exactly as per the instructions ... then fed in those special D-nice settings after the break in. What did they find?

Was the end result better than the stock THX mode in the TV? Did people end up with a better calibrated tv?

No. In both cases ... the THX mode was still better out of the box. The break in disc ... and the 100 hours ... and the special settings afterward were just a complete waste of time. This is what really happens when people actually have proper instruments to validate and verify the claims of this special break in process.


oj, wycięło link ale można znaleźć w google po tytule docieranie-plazm-i-kalibracja-obalamy-mity-panasonic
 

Jacek144

New member

digitalus

Banned
Aparat fotograficzny "podbija" troche nasycenie kolorow i duzo tez zalezy od sceny ktora wybralem.Jesli dostane od panasonica :) lepszej jakosci aparat to zdjecia beda jeszcze lepszej jakosci.Nie stac mnie na lepszej jakosci aparat fotograficzny.Aparat nawet nie jest moj tylko brata.
Takie ustawienia obrazu bardzo mi sie podobaja ale moga byc tez inne.Zdjecia nizej:)
Druga sprawa to nasycenie kolorow mozna obnizyc.,Nie jest to przeciez zaden problem.

DSCF5057d_eprrarh.jpg




DSCF4668d_eprrppa.jpg
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Aparat fotograficzny "podbija" troche nasycenie kolorow i duzo tez zalezy od sceny ktora wybralem.Jesli dostane od panasonica :) lepszej jakosci aparat to zdjecia beda jeszcze lepszej jakosci.Nie stac mnie na lepszej jakosci aparat fotograficzny.Aparat nawet nie jest moj tylko brata.
Takie ustawienia obrazu bardzo mi sie podobaja ale moga byc tez inne.Zdjecia nizej:)
Druga sprawa to nasycenie kolorow mozna obnizyc.,Nie jest to przeciez zaden problem.

Każdy ogląda jak mu pasuje,ale takie nasycenie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Patrząc na te "stare" zdjęcia mam wrażenie że jestem w sklepie,a TV pracuje z trybem dynamicznym.
Te ostatnie są do przyjęcia choć d..y nie urywa.Do opinii wyrażanej na forum trzeba podejść z dużym dystansem. Aparat też może być źle ustawiony,jak TV-tak na marginesie.
 

digitalus

Banned
Aparat jest dobrze ustawiony i wiecej nie mozna z niego wycisnac:)To lustrzanka ale nie jest najlepszej jakosci. Zrob lepsze zdjecia,chetnie obejrze.Moge zrobic zdjecia z zagranicznych programow hd i jakosc bedzie zecydowanie lepsza lub innego zrodla sygnalu np hdplayera.
Na innym forum o ktorym wspomniano zdjecia sa znacznie gorsze.Moje sa na pewno lepszej jakosci.
Drugie zdjecie z niemieckiego forum model st60.Nasycenie kolorow jest podobne.Uzyskuje podobna jakosc obrazu tylko nie mam tak dobrego aparatu.
W przypadku drugiego zdjecia na pewno zrodlem sygnalu jest blu-ray.Moje zdjecie to kanal tvp 2 hd.


DSCF7474J_nqeenpq.JPG

1306170938166677611302266.jpg
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Aparat jest dobrze ustawiony i wiecej nie mozna z niego wycisnac:)To lustrzanka ale nie jest najlepszej jakosci. Zrob lepsze zdjecia,chetnie obejrze.Moge zrobic zdjecia z zagranicznych programow hd i jakosc bedzie zecydowanie lepsza lub innego zrodla sygnalu np hdplayera.
Na innym forum o ktorym wspomniano zdjecia sa znacznie gorsze.Moje sa na pewno lepszej jakosci.
Drugie zdjecie z niemieckiego forum model st60.Nasycenie kolorow jest podobne.Uzyskuje podobna jakosc obrazu tylko nie mam tak dobrego aparatu.
W przypadku drugiego zdjecia na pewno zrodlem sygnalu jest blu-ray.Moje zdjecie to kanal tvp 2 hd.
Ekran telewizora ogólnie ciężko się fotografuje. Spróbuję coś zrobić,tak dla zabawy.
 
Do góry