Panasonic 42s30

behemothxx

New member
Telewizor posiada wejścia usb...(odtwarzałem już na nim filmy w formacie .avi w niskiej rozdzielczości) czy telewizor poradzi sobie z filmami fullHD? i w jakim formacie musi być dźwięk? Jeśli tak to czy dużo stracę na jakości obrazu odtwarzając je na TV zamiast na jakimś odtwarzaczu? (czy takie zabawy mają sens?)
Mam jeszcze jedno pytanie czy standardowe ustawienia obrazu w TV są tragiczne czy całkiem niezłe? (bo musiałbym dokonać kalibracji) I jaki pendrive sobie poradzi z FullHD? narazie mam kingston DT 100 G2 16gb.
 

behemothxx

New member
A jak jest różnica między 42s30 a 42s30E (nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji) i od kiedy seria s30 jest produkowana (który rok?) bo nie wiem czy ten model dalej ma problemy z tzw blaknięciem czerni.
 

behemothxx

New member
Witam mam jeszcze jedno pytanie (tym razem ostatnie) mam wrażenie że na moim TV występuje szum tzn obraz z bardzo bliskiej odległości (10-20cm) składa się z takich kolorowych skaczących,gaszonych i zapalanych pikseli (jakby taki szum) za to czarne sceny gdzie obraz ma być idealnie czarny jak smoła to taki jest żadnego piksela skaczącego. Testowałem na xboxie 360 podczas gry w resident evil 5 (nawet nie pełne 720p) czy to jest normalne? Proszę się ze mnie nie śmiać bo jeszcze tydzień temu za TV służył mi 15-20 letni kineskop a najlepszym ekranem w domu był monitor LCD LG W2261VP (swoją drogą niezły z przyzwoitą czernią).
 

behemothxx

New member
Dzięki za odp a może mi jeszcze ktoś wyjaśnić czemu w trybie kinowym szumy te są sporo większe niż w trybie normalnym (na normalu to tam gdzie są fest ciemne sceny ekran jest jednolicie czarny takie jakby placki pośród tych szumów) u was też tak jest? Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego paska do usuwania powidoków a mianowicie jak go włączę to gdy się przesuwa na tym białym polu widzę takie jakby smugi w niektórych miejscach ciemniejsze trochę w innych jaśniejsze (jakby nierównomierne podświetlenie matrycy w LCD) telewizor jest nowy ma zaledwie tydzień.
 

don111

Banned
w trybie normalnym nie ma tylu odcieni czerni, jest ona maksymalnie wygaszona (wtedy nie ma "szumu") a kolejne szare odcienie pojawiają się dopiero przy wyższej jasności od trybu kinowego
nie wyszukuj na siłę tego typu wad, bo tak działa plazma - migają piksele, jak chcesz oglądać tv z pół metra to tylko LCD, ten jest idealnie stabilny, tylko znowu gorzej z ruchem
 
Do góry