Panasonic 42'' PY800P

yanek11

New member
Witam,
właśnie zakupiłem ten tv i podzielę się wrażeniami. Odległość od tv 3m. Wygląd bardzo fajny. Praca cicha nie słyszę wiatraczków. Na razie podłączony jest do tunera DTV multimedii kabelkiem HDMI Techlinka. Obraz hmm... i tu nie za bardzo. SD kolory wyblakłe, mniejsze figury rozmazują się.Na razie docieram i parametry na 50% ustawiłem. National Gegraphic HD obraz rewelacja, PS HD obraz rewelacja ale jak piłeczka leci w poprzek ekranu to przeskakuje i rozmazuje się. Mam porównanie z Toshibą 42'' Z3030dg podłączona do n-ki i tu jest lepiej we wszystkim. Nie wiem jak bedzie zachowywał się ten tv pod n-ką i ps3 ale wkrótce zamierzam to sprawdzić. Czy ktoś ma doświadczenia z tym tv i czy w t.k multimedii to przeskakiwanie piłki na polsacie sport HD jest widoczne u wszystkich czy to może wina t.v. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam
 

Darus

New member
Poważnie w SD plazma jest gorsza od LCD? nie chce mi się wierzyć :eek: widziałem obraz na PY700 (starszy model) i naprawdę wyglądał nie źle :)

A jak wygląd "jednej tafli szkła" fajnie to wygląda?
 

yanek11

New member
Wygląd generalnie fajny. Co do refleksów to oczywiście są ale w moim mieszkaniu specjalnie nie przeszkadzają. Myślę że jak podłączę go do n-ki to wtedy SD będzie lepsze, na razie DVT Multimedii i SD to niewypał jak dla mnie.
 

gibi32

New member
jest wrażenie zanikania piłki przez ułamki sekund ale tylko wtedy gdy staje się małym szybko poruszającym punktem najczęściej na tle trybun:)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Sprawdż w ustawieniach, ogólnie często dla sygnału SD przydaje się wyłączenie wszelkich polepszaczy obrazu. Sprawdź to ;)
 

Foxxx24

New member
Właśnie ja również chcę kupić PY800 i jeszcze się nie spotkałem osobiście z opinią aby taka plazma była gorsza w SD od LCD bo już nawet kiki wykazał w teście modelu PY85,że jest lepsza i poprawia sygnał SD,ale oczywiście pod warunkiem,że dana kablówka nadaje w przyzwoitej jakości:)
Niestety z pustego to i salomon nie naleje

IFC działa dobrze na Blue-Ray:)
Dla sygnału SD wszystkie polepszacze OFF:)
 

yanek11

New member
IFC off i piłeczka pięknie lata, dzięki. Co do powidoków to odpukać nie widzę ale docieram na 50% ustawień. Wrażenia generalnie dla tego t.v : w nocy obraz bardzo ładny, w ciągu dnia czerń kiepska kolorki jakieś takie mdłe. Mam zamiar podłączyć PECETA i PS3 i napisze jak to wygląda. Generalnie na chwile obecną jak dla mnie Toshiba LCD 42"Z3030DG wygrywa, he :)
 

elhazir

New member
Witam wszystkich. Po okolo miesiecznym oczekiwaniu mam ten model od tygodnia. Jestem bardzo zadowolony. Podlaczona cyfra+ i jako jedyny kanal ze zrodla "normalnego" /antena zbiorcza/ to Polsat. Wczoraj czytalem ten watek tak ze po wylaczeniu IFC na finalowym meczu pileczka juz nie szalala. Wiatraczki podczas ogladania TV zupelnie nie slyszalne - jednak uslyszalem je podczas ogladania zdjec z karty SDHC. Jest to zupelnie nie przeszkadzajacy dzwiek. Bawie sie jeszcze ustawieniami - ale na odbior wizualny kolorow ani na czern nie narzekam. Znajomy - nie wiem jaki telewizor ma ..ale cos z nizszej polki mowil ze nie widac u niego roznicy pomiedzy wyswietlaniem normalnego obrazu w porownaniu do tego samego na HD. Wczoraj zaproszony na mecz wreszcie ujrzal ta roznice. Wspomnial tylko ze ...mogl przeznaczyc wiecej kasy bo jest warto. Jedynym bledem ktory zrobilem przy zakupie tego wszystkiego ...bylo kupienie kina domowego nie "kompatybilnego" z Panasonikiem. Zonie podobal sie design...Samsunga. Wiec funkcja Viera Link jest nieuzyteczna ..i wiecej pilotow mi sie wala po lawie.
Powidokow zadnych nie ma. Jak na razie. Tydzien ekspoloatacji to chyba jeszcze nie czas na takie rzeczy. Skapa instrukcja ...pisana to ...malutko. Dolaczona na plycie CD troszke obszerniejsza ale tylko podstawowe rzeczy. Nie moge dojsc jak ustawic ..PIP z PAP-em. Przy moich podlaczeniach Cyfry i anteny zbiorczej raz...zaraz po wlaczeniu...pierwszym...ogladajac po HDMI sygnali programy z Cyfry na PIP-e mialem podglad TV czyli Polsat. Pozniej..jak bawilem sie ustawieniami... Polsat mi znikl... i mam tylko czarny ekranik z wejscia AV1
Wie ktos jak ustawic to drugie zrodlo wlasnie na TV?
Pozdrawiam wszystkich.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
yanek

Toshiba wygrywa ??

Przeciez ona jest sporo gorsza, do tego szary czarny w LCDkach, a Panas ma moim zdnaiem całkiem ok tą czerń :)
 

yanek11

New member
No właśnie, jasne pomieszczenie to chyba mój problem. Jedna boczna ściana jest przeszklona (taras) i mimo zawieszonych żaluzji jest dość jasno. Żałuję że nie zrobiłem prezentacji w domu tak jak wielu z was to doradza ale trudno, stało się. Nie chcę zrażać ludzi do tego t.v bo na pewno jest to jedna z ciekawszych pozycji w chwili obecnej ale namawiam do prezentacji w domu LCD kontra PLAZMA ( z tej samej półki cenowej) i wszystko staje się proste (tylko żeby jeszcze te prezentacje były ogólnie dostępne). Wczorajszy mecz finałowy na Polsacie Sport HD - jak dla mnie obraz bajka. Dzisiaj podłączę n-kę i dam znać.
 

Aussie

New member
hello,

u siebie w salonie mam ok. 9-10mb. okien, w tym 2 duże podwójne okna tarasowe; zamontowałem rolety rzymskie na tych dużych, a małe roletki, tzw. plisse, na pozostałych; przepuszczają światło do środka, ale eliminują niemal całkowicie odbicia w plazmie; rewelacja!:eek:k: wada: dość drogie...

pzdr.,
 

elhazir

New member
luciopucio napisał:
U mnie PIP i PAT dzialaja ok. Ale nie mam po HDMI tylko antena i scart.
Byc moze nie chodzi przez HDMI!?
A jak przelaczasz kanaly...znaczy sie ...jak wybierasz co ma byc na malym podgladzie? Czy to na zasadzie ...ostani wybierany kanal jest w podgladzie?
Ja z poczatku przy odbiorze z cyfry..na podgladzie mialem polsat z anteny ..a teraz nie ..i nie wiem jak do tego wrocic.
 
Do góry