Panasonic 42 PY800P problem-pilne

arekw31

New member
Witam.Dzięki pomocy forumowiczów ponad 2 lata temu kupiłem ten telewizor.
A dziś zastałem problem.TV się nie włącza,mruga tylko czerwona dioda 7 razy co jakiś czas.
O co chodzi??Pilnie proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Witam.Dzięki pomocy forumowiczów ponad 2 lata temu kupiłem ten telewizor.
A dziś zastałem problem.TV się nie włącza,mruga tylko czerwona dioda 7 razy co jakiś czas.
O co chodzi??Pilnie proszę o pomoc

Wychodzi na to, że nie ma sygnału z wejścia które odtwarzał ostatnio i nie może odczytać formatu tego sygnału i przestawić dekodera do prawidłowego pobrania i odtwarzania sygnału. Może coś z kablami majstrowałeś?.
Czasami tak jest gdy zmienisz wejście (nie będę rozwijał problemu - miałem kilka razy problem z włączeniem go pilotem, ale po chwili wracało wszystko do normy) ale spróbuj tak:

1. Sprawdź kable HDMI czy leżą prawidłowo w gniazdach.
2. Włącz odtwarzacz lub coś takiego - co ostatnio oglądałeś.
3. Spróbuj włączyć. Trzymaj niech mruga nawet minutę (musi się włączyć, choć po dłuższej chwili).
4. Jak się nie włączy, wyłącz/włącz telewizor przyciskiem na telewizorze (nie na pilocie).
5. Ewentualnie znowu próbuj pilotem
6. Jak się włączy zmień wejście (tj. z którego jest sygnał podawany do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

arekw31

New member
Okazało się niestety że padła matryca :( Dwa miesiące po gwarancji.Było ciężko ale po kilku rozmowach z centralą w Warszawie postanowiono uznać to jako naprawę gwarancyjną. Po kilku dniach się okazało, że dostanę nowy telewizor i stałem się posiadaczem TX-P42V20E. Jako że przez ostatni czas nie bardzo się orientowałem w temacie,to pytanie czy to była dobra wymiana czy raczej średnio?Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Okazało się niestety że padła matryca :( Dwa miesiące po gwarancji.Było ciężko ale po kilku rozmowach z centralą w Warszawie postanowiono uznać to jako naprawę gwarancyjną. Po kilku dniach się okazało, że dostanę nowy telewizor i stałem się posiadaczem TX-P42V20E. Jako że przez ostatni czas nie bardzo się orientowałem w temacie,to pytanie czy to była dobra wymiana czy raczej średnio?Pozdrawiam


Dziwne pytanie zadałeś. Przecież masz porównanie czy V20 gra lepiej czy też gorzej od starego telewizora. Jeżeli gorzej to odpowiedź jest oczywista.
 

don111

Banned
jasne że dobra wymiana, PY800 to mniej więcej jakość G20
z tym że ciekawy jestem Twojego porównania w domowych warunkach odnośnie green ghostingu i zwłaszcza "floating blacks" - czy w nowym modelu faktycznie jest to bardziej widoczne ?
 

Antałek

New member
Okazało się niestety że padła matryca :( Dwa miesiące po gwarancji.Było ciężko ale po kilku rozmowach z centralą w Warszawie postanowiono uznać to jako naprawę gwarancyjną. Po kilku dniach się okazało, że dostanę nowy telewizor i stałem się posiadaczem TX-P42V20E. Jako że przez ostatni czas nie bardzo się orientowałem w temacie,to pytanie czy to była dobra wymiana czy raczej średnio?Pozdrawiam

Masz o 2 generacje młodszy i lepszy telewizor.
Uważam że Panasonic postąpił bardzo ładnie. Gratulacje dla firmy.
 
Do góry