Panasonic 42 cale seria G10

Czesc. Zamierzam sie do kupna plazmy .Posiadam tuner hd z polsatu.Zastanawiam sie głownie nas panasoniciem 42 g10 ewentualnie g15.Powiedziecie mi prosze jaka jest roznica miedzy tymi maszynami?Mieszkam w irlansi i jak zauwazylem seria na anglie ma cos takiego jak freesat w tych telewizorach.O co tu chodzi.Dziekuje za uwage .Fachowcy na tym forum :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli sie nie myle to roznica polega glownie na funkcjach multimedialnych.na rynek UK przewidziane sa modele z
literka "b" na koncu ,jest to kwestia przystosowania tunera cyfrowego do miejscowych warunkow- to tak wskrocie i najprosciej.

tak przy okazji- wez 46" jest niewiele drozsze sprawdz u
"petertyson" sklep sprawdzony
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w przypadku platformy cyfrowej rodzaj tunera w TV nie
ma wiekszego znaczenia i tak podpinasz dekoder przez
HDMI.
mialem okazje "pobawic" sie g15 46" - calkiem przyzwoity TV
dostep do netu, czytnik kart SD-dobrze wspolpracuje w przypadku zdjec. g10 nie mialem okazji przetestowac.
irlandia dostaje taki sam sygnal naziemny co UK (jesli sie nie myle) wiec ta literka "b" ma jak najbardziej sens ,tymbardziej ze o wersje "e" (na reszte europy) raczej trudno
na wyspach.
 

Horhe Ortega

New member
Z-ka,G15,GW10 i właśnie chyba brytyjska wersja G10(pewności nie mam)-ma też tuner sat.Teoretycznie z odpowiednim modelem mógłbyś odbierać Polsat(prepaid) bez zewn. tunera stosując sam moduł sparowany z kartą wsunięty do TV.Trzeba jednak mieć polskie zameldowanie- z tego co wiem.
 
Wybór padł na g10. Narazie mam tuner bez hdmi ale niedlugo zakupie odpowiedni. Moze wiecie gdzie w polnocnej irlandi najlepiej kupic taki tv?W irlandi(loludniowej) drogo wszystko:)
 
Do góry