Panasonic 3D - 50 czy 65 cali.

Kevin_Love

New member
Witam,

Proszę nie strzelać :)

Mam następujący dylemat. W pokoju o powierzchni ok. 26 m2, planuję zamontowanie: (i) ekranu o wymiarach ok. 230x140 cm; oraz (ii) plazmy Panasonika 3D (seria VT 20).

Odległość od ściany do ściany to 5m, przypuszczam, że odległość od ekranu/telewizora do kanapy wyjdzie ok. 4,5 m.

Załóżmy, że sygnał z UPC, i zależy mi, żeby możliwie dobrze wyglądał na ekranie telewizora sport.

Zasadniczo, dylemat jest następujący: (i) Panasonik 50 cali + projektor Full HD, np. epson 3600 albo ptae 3000 lub 4000; albo (ii) Panasonik 65 cali + tańszy projektor, np. Panasonik ax200e albo optoma hdx 2000.

Jak widzicie rozmiar telewizora w kontekście odległości, oraz czy w tych warunkach jakość wyświetlanych filmów na gorszym projektorze (nie Full HD), będzie znacząco gorsza?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi,
KL
 

Antałek

New member
Tylko szkoda, że 65 jest aż 2x droższy przy wielkości większej o "tylko" 15 cali. Sam trochę żałuję, że nie rozważałem 65-tki, ale raz cena, dwa pobór prądu ponoć spory.

Posłuchaj kolego, jak kogoś stać na 65 cali pansonica, to pobór prądu go napewno nie interesuje.
Kogo interesuje pobór prądu nie powinien sobie nim zawracać głowy.
 

don111

Banned
jeśli tylko masz miejsce na projektor to wybór jest prosty, tym bardziej że różnica w cenie między 50' a 65' jest taka, że wystarczy na dobrej klasy sprzęt
wrażenia będą nieporównywalne :wink:
 

Kevin_Love

New member
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

W realu nie spotkałem ani jednej osoby (a z kilkoma rozmawiałem), która nie powiedziałaby mi, że na tę odległość 65 jest zdecydowanie za duża i po krótkim czasie oglądających będą boleć oczy, i że lepiej kupić 50 oraz lepszy projektor :)
 

jgx

New member
Bez reklam
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

W realu nie spotkałem ani jednej osoby (a z kilkoma rozmawiałem), która nie powiedziałaby mi, że na tę odległość 65 jest zdecydowanie za duża i po krótkim czasie oglądających będą boleć oczy, i że lepiej kupić 50 oraz lepszy projektor :)



taaak, jaki tv mają Twoi rozmówcy? Tak będzie mówił każdy kogo nie stać albo stać ale mu szkoda wydać tyle kasy - jeśli sygnał będzie ok to napewno nie będzie za duży
 

PUFO

New member
Posłuchaj kolego, jak kogoś stać na 65 cali pansonica, to pobór prądu go napewno nie interesuje.
Kogo interesuje pobór prądu nie powinien sobie nim zawracać głowy.

No wiesz. Ceny energii ciągle rosną, a mówią, że im bogatszy, tym bardziej skąpy :) Żartuję, oczywiście masz rację. Ale niech ktoś odpowie dlaczego przy w sumie nie tak dużej różnicy w wielkości cena jest aż 2x większa? Sam z chęcią zamieniłbym 50 na 65, ale gdyby tak ten ostatni kosztował z 8 tys. a nie 14 ...:cry:
 

tomekb19

Member
No wiesz. Ceny energii ciągle rosną, a mówią, że im bogatszy, tym bardziej skąpy :) Żartuję, oczywiście masz rację. Ale niech ktoś odpowie dlaczego przy w sumie nie tak dużej różnicy w wielkości cena jest aż 2x większa? Sam z chęcią zamieniłbym 50 na 65, ale gdyby tak ten ostatni kosztował z 8 tys. a nie 14 ...:cry:

vt65'' ma wymiary 158 x 96 co nam daje pole 15168
vt50'' ma wymiary 122 x 77 co nam daje pole 9394
Różnica między nimi to 5774, czyli 61% wielkości ekranu 50''

Te "jedyne" 15 cali robi jak widać dość dużą różnicę, co w sumie uzasadnia wyższą cenę - przy czym, jak dla mnie i tak cena 14.5k w tym wypadku to i tak przegięcie pały ;)
 

osip

New member
Tu widac dobrze roznice w wielkosci. 65" jednak robi wrazenie, tylko wlasnie ta cena.
txp50vt20-txp65vt20.jpg
 

PUFO

New member
Ten większy chyba mimo wszystko stoi trochę bliżej?
Dla mojej odległości ok 3,5 do 4 m (w zależności od tego jak postawię kanapę) idealnym byłby chyba 55 cali, ale takiego niestety nie ma...
 
Do góry