PANASONIC 37 PV8 a PV80

ptaszeczek

New member
Mam pytanie jakie są podstawowe różnice w w/w Plazmach czy wato dopłacać 700 zł do PV80?. Obraz w 100% bedę miał z kablówki proszę o radę ! Dziękuję za pomoc pozdrawiam
 

prosper5250

New member
podstawowa różnica to kontrast-odpowiednio 10 i 15 tys. pv80 ma też specjalne gniazdo do sygnału 24p czyli sygnał występujący głównie w full hd a skrócie oznacza on prędkość oglądania filmu jak z taśmy filmowej... no bo jak odpalisz dvd i blueraya to jedno urządzenie zacznie wyprzedzać drugie....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
warto dopłacić - bo PV 80 ma zupełnie inną czerń.
I w Hd gra fantastycznie , nie musisz martwić jak zmienisz nowe urządzenia.
 

muniek66

New member
A mógłby ktoś powiedziec jak sobie radzi Panasonic 37pv8 z rozdzielczoscia 1920x1080 (jakie skalowanie). Zastanawiam sie nad kupnem tego modelu bo na pv80 nie mam funduszy. Chcialbym wiedziec czy jak zapuszcze film w przyszlosci z blue raya (czy jak to sie tam pisze;)) obraz bedzie duzo gorszy niz z lcd HD ready czy full HD??
 
Ostatnia edycja:

ptaszeczek

New member
Dzięki serdeczne za odpowiedzi co do wejscia komputerowego posiadam laptoma z hdmi , wejscie na sd wydaj mi się że zbedny bajer ale jak mowi Kiki jeżeli czerń jest duża, lepsza i w prszysłości pewnie jakiś sygnał HD się pojawi to może warto te 700 zł dopłacić mam jesze jeden dylemat wielkość mysle też o chwalonej Toshibie LCD 32R3500 PG, róznica w wymiarach o to około 12 cm na szerokości i 8 na wysokości pokoj mam okolo 5,5 na 3,5 boję sie ze 37 bedzie za duż,a odleglos oglądania okolo 2,5-3,0 metra co radzicie
 

cameleonowsky

New member
muniek66 napisał:
A mógłby ktoś powiedziec jak sobie radzi Panasonic 37pv8 z rozdzielczoscia 1920x1080 (jakie skalowanie). Zastanawiam sie nad kupnem tego modelu bo na pv80 nie mam funduszy. Chcialbym wiedziec czy jak zapuszcze film w przyszlosci z blue raya (czy jak to sie tam pisze;)) obraz bedzie duzo gorszy niz z lcd HD ready czy full HD??


Również jestem ciekawy czy warto inwestować w te modele plazm HD Ready w zamian za jakiś LCD z Full HD za podobną cenę. Chodzi o to czy kupując sprzęt na długie lata nie będe żałował że nie wziąłem Full HD? bo przecież postęp będzie znaczny i niedługo coraz więcej telewizji będzie oferować ten standard, nie mówiąc o Blue Ray itp., znacząca będzie różnica w jakości sygnału HD dla 42 cali między plazma 42PV80 za 3400zł a np. Toshiba LCD Full HD za podobną kwotę?
 

maniekk

New member
HD Ready jak sam termin wskazuje jest gotowy do obioru i "wyświetlenia" sygnału HD. Więc przyjmnie go i bardzo dobrze odtworzy. Sygnał HD bardzo dobrze prezentuje się nawet na Deawoo, więc nie masz się co martwić, Twój telewizor będzie się bardzo dobrze spisywał nawet jak jakimś cudem dożyjemy czasów gdy sygnał HD upowszechni się na dobre w naszym pięknym kraju.
Przy 42 calach żeby zobaczyć różnicę między panelem hd ready a full hd musisz się zbliżyć do ekranu na 1-1,5 m. I są to tylko różnicę w szczegółach na które i tak nie zwracasz uwagi przy normalnym oglądaniu. Przecież oglądając mecz nie liczysz źdźbeł trawy.
A jak chcesz kupić lcd tylko po to aby mieć dobre samopoczucie, że masz full hd to już lepiej strzel sobie w stopę - będzie mniej bolesne :)
 

muniek66

New member
A co z powidokami na tych modelach plazm??? Przeczytalem ze przy normalnym uzytkowaniu nie powinny wystapic. Z drugiej strony jednak istnieja glosy iz jeszcze w tych modelach zjawisko nie zostalo wyeliminowane. Jesli nawet sa no to chyba sie da z tym zyc;) (mam taka nadzieje, bo bardzo mi sie te nowe plazmy podobaja, powiem wiecej jesli "duszki" bylby, ale nie strasznie uciazliwe to i tak bym wybral Panasa).
 

muniek66

New member
Bylem dzisiaj w RTV Euro i w MM w celu zobaczenia Panasa. Niestety wyzej wymienionych modeli nie bylo, byly starsze z serii PV70 i jeden 40 calowy PV80, a takze samsungi. Na zadnym Panasie nie widzialem powidokow ani zadnych duszkow, za to na Samsungu dalo sie zauwazyc. Mysle ze to i tak malo uciazliwe i tylko najbardziej wrazliwym videofilom sprawia klopot. Tak wiec na 90% jestem przekonany do kupna plazmy. Pozdro;)
 

jedrzej88

New member
Ostatnio zakupiłem model 37PV8. Jesli chodzi o obraz z Cyfry+ to jestem bardzo zadowolony;) Nie liczyłem że będzie tak dobrze. I żadne powidoki nie występują. Przynajmniej dotąd nie wystąpiły. Jeszcze nie próbowałem sygnału z wyższej rozdzielczości. W piątek przetestuje go za pomocą filmu z laptopa w jakosci HDDVD ( puszcze sygnal przez DVI->HDMI) i zobaczymy jak się spiszę;)
 

gnat

New member
Napiszcie czy w Panasie 37pv80 nie słychać wentylatorków?
Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale na plazmie 37cali oglądanej z 2,5m nie będzie widocznej różnicy w obrazie pomiędzy HD czy FULLHD?
 

prosper5250

New member
wcześniej opisując różnice pomiędzy PV8 i PV80 zrobiłem błąd: otóż obydwa mają procesor 24p, natomiast głównymi różnicami są:
1)Kontrast-odpowiednio 10 i 15 tys do 1,
2) złącze VGA do PC,
3) Slot kart pamięci SD.

Procesor 24p umożliwia wyświetlanie sygnału z bluraya z taką prędkością z jaką został zapisany na taśmie 35mm jaką stosuje się w szczególności w hollywoodzkich produkcjach... Ten sam film odpalony jednocześnie na odtwarzaczu dvd i bluray'u prędzej skończy się na dvd, ponieważ w rzeczywistości nie biegnie on z prędkością z jaką został zapisany... Dopiero odtwarzacz bluray odtworzy film w rzeczywistej prędkości o ile telewizor będzie posiadał procesor 24p...
 

fibre

New member
prosper5250 napisał:
natomiast głównymi różnicami są:
1)Kontrast-odpowiednio 10 i 15 tys do 1,
2) złącze VGA do PC,
3) Slot kart pamięci SD.

Co ciekawe oba modele charakteryzuja sie kontrastem dynamicznym rzedu 1:1000000:)

To nie jedyne roznice miedzy tymi modelami.
PV8 nie posiada C.A.T.S. (PV80 owszem, posiada), i najwazniejsze chyba:

PV8: Liczba odcieni gradacji koloru 3072 odcienie gradacji
PV90: Liczba odcieni gradacji koloru 4096 odcienie gradacji

Za Panasonic Polska

Ktos mogly wytlumaczyc co te parametry dokladnie oznaczaja i jak sie przekladaja na ogolna liczbe odcieni kolorow na ekranie?
 
Do góry