Panas-Samsung-Sharp-czy co??

pekin

New member
[SIZE=-1]Witam serdecznie.
Bardzo proszę o pomoc. Jestem na etapie kupowania dużego tv. Chyba już z 3d, bo niedługo zapewne będzie to powszechniejsze. No chyba ze sie mylę.
Po wielu rozterkach i po dniach spędzonych w necie-po lekturze kilku tematów na stronie HDTV.com.pl , postanowiłem przyjrzeć się Panasowi.
Waham się miedzy plazmą 50GT30, 50VT30 Ale czy warto przepłacać?.Jeżeli tak -to proszę o wyjaśnienia za co? :) Niby mam swój typ, ale sie bujam...
Poza tym doszukuję się różnic miedzy serią GT a ST. Proszę o info również w tej sprawie.
Im więcej siedzę w tym internecie, tym bardziej w oczy wchodzą mi Led'y 52-55''., np Sharp/Samsung , a może mam je sobie odpuścić?.? A moze nie...
Nie chce przepłacać tylko za wielkość, chce dobrego stosunku jakości i ceny. Nastawiony jestem na jakość, ale zeby z tą jakością cena nie była kosmiczna.
A teraz opowiem jakie mam warunki mieszkania.
Tv będzie stał w odległości 3m-może troszkę więcej, niewiele.
Mam platformę Cyfra+ wiec jest trochę HD , ciekawe jak będzie z odbiorem w SD
Pokój jest nasłoneczniony, w miarę jasny, ale używam rolet bo słońce ''daje" (okna od str. płd/zach).
Jestem zwolennikiem jakości i to mnie bardziej interesuje. Zbędne gadżety w sprzęcie mnie nie interesują, tylko użytkowe. Będe ogladał w dzien i w nocy -troche filmów, mecze i zwykłe Tivi info.
Chciałbym super czerni, ładnych naturalnych kolorów, musi być dobry filtr, dobry kontrast, nie wiem jak z ekranem -matowy czy błyszczący? (jasny pokój)
Fajnie byłoby mieć możliwość nagrywania na dysk. Gier chyba nie będę podłączał, nie jestem fanem.
Użyteczną dla mnie byłaby taka funkcja, żeby można było jednocześnie podejrzeć dwa programy w tv.
Bardzo bardzo proszę o pomoc. Z tego co wiem to Wy moderatorzy i użytkownicy tego forum jesteście super specjalistami w necie i realu...i pomagacie.
Proszę o realne i rzetelne podpowiedzi, oceny i sugestie. Jednym zdaniem -potrzebuje dobrego sprzetu z optymalnymi funkcjami, dobrą jakością i ceną ...
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
[/SIZE]
 

don111

Banned
w tej chwili GT30 chodzi po 3,5k a VT30 po 5,5k, więc raczej nie ma sensu aż tyle dopłacać
w jasnym pomieszczeniu świetnej jakości nigdy nie będzie, nie ma takiego znaczenia dobry kontrast, niuanse, bo oko nie jest takie wrażliwe w takich warunkach, generalnie do oglądania wiadomości czy familiady wystarczy nawet kiepski tv - różnicy nie poczujesz... jeśli czekasz z oglądaniem filmów do wieczora i wtedy liczysz na jak najwyższą jakość to zakup dobrej plazmy ma sens, różnica w czerni, kontraście i brak wad podświetlenia edge LED będzie wtedy widoczny
jak chcesz tv do całodniowego oglądania, dobrze w dzień (brak odbić, jasny wyraźny obraz) ale słabiej od plazmy w zaciemnieniu to np matowy Sharp 52LE830
 
Do góry