Panas czy Smasung ??

Bigrefluks

New member
Witam
pewnie macie już dość udzielania odpowiedzi pt.: Co wybrać? etc., ale niestety muszę się wpisać w tę konwencję, gdyż właśnie stanąłem przed trudnym wyborem - Jaką Plazmę nabyć? Mam na oku trzy modele, byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś z Was pomógł mi w dokonaniu najwłaściwszego wyboru (zaznaczam, że nie upieram się przy nich), wybrańcami są:

1. Panasonic TX-P50VT20E
2. Samsung PS51D6900
3. Panasonic TXP50GT30
pomocy:oops:
 

cactusek

New member
Bez reklam
I poważnie myślisz że na tak postawione pytane jest jedna odpowiedź?
Powielasz istniejące już tematy, poszperaj w archiwum i najważniejsze to wklej ankiete zanim zadasz pytanie "co kupić".
 

Bigrefluks

New member
takie tam

ależ nie liczyłem na jedną odpowiedź, prócz pewnych wyjątków jedynie nauka abstrakcyjna daję takie szanse, przeglądając powyższe forum liczyłem, że na rzucone, jakże banalne pytanie znajdą się co najmniej 2,5 odpowiedzi czy też podpowiedzi dla takiego ignoranta jak ja, biorąc pod uwagę jakże szacowne i obeznane grono użytkowników liczyłem choćby na jakiś skromny cytacik z HDTVTest,
będąc otwartym na uwagi i krytykę obiecuję poprawę,:cry:
 

Bigrefluks

New member
Precyzuję

[FONT=&quot]W grę wchodzą oczywiście tylko Plazmy:[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot]Odległość od ekranu: między 2,5 m a 4 m
[/FONT]
[FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot]Jak słońce świeci w pokoju? Pokój leży od wschodniej strony, słońce świecie tylko w godzinach porannych około 2 godzin, pokój raczej ciemny
[/FONT]
[FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot]Jak duży jest pokój ? 3,5x5,5
[/FONT]
[FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot]Jaki masz obecnie telewizor? Philips 42PFL4606H
[/FONT]
[FONT=&quot]5. [/FONT][FONT=&quot]Jakie programy najczęściej oglądasz? Przede wszystkim Filmy, Sport,
[/FONT]
[FONT=&quot]6. [/FONT][FONT=&quot]Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Raczej wieczorem, w dzień tylko weekendy,[/FONT]
[FONT=&quot]7. [/FONT][FONT=&quot]Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? w większości przy minimalnym oświetleniu.[/FONT]
[FONT=&quot]8. [/FONT][FONT=&quot]Wolisz obraz ostry czy łagodny? Naturalny,
[/FONT]
[FONT=&quot]9. [/FONT][FONT=&quot]Matryca błyszcząca czy matowa? Bez znaczenia.
[/FONT]
[FONT=&quot]10. [/FONT][FONT=&quot]Preferowana wielkość telewizora? 50 - 51 cali.
[/FONT]
[FONT=&quot]11. [/FONT][FONT=&quot]Preferowana marka? Wracamy do mego pytania :"Panas czy Samsung?"
[/FONT]
[FONT=&quot]12. [/FONT][FONT=&quot]Czego nie lubisz w telewizorach? Nienaturalnych barw, "rozmytego obrazu"[/FONT]
[FONT=&quot]13. [/FONT][FONT=&quot]Jakie urządzenia będą podłączone? komputer, dyski twarde, PS3, dekoder Cyfry+ , głównie TV będzie pracował na filmach zarówno z Cyfry jak i dysku zew. bądź kompa.
[/FONT]
[FONT=&quot]14. [/FONT][FONT=&quot]Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Głównie na wprost,
[/FONT]
[FONT=&quot]15. [/FONT][FONT=&quot]Czy ważne jest wifi ? Jak nie będzie to i dramatu nie będzie,
[/FONT]
[FONT=&quot]16. [/FONT][FONT=&quot]Czy będziesz korzystać z widgetów ? W niewielkim stopniu,
[/FONT]
[FONT=&quot]17. [/FONT][FONT=&quot]Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Jeżeli będzie taka możliwość to jak najbardziej,
[/FONT]
[FONT=&quot]18. [/FONT][FONT=&quot]Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? pewnie tak,
[/FONT]
[FONT=&quot]19. [/FONT][FONT=&quot]Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? byłoby nieźle, zawsze można przejść na PC,
[/FONT]
[FONT=&quot]20. [/FONT][FONT=&quot]Ma mieć 3D ? Tak
[/FONT]
[FONT=&quot]21. [/FONT][FONT=&quot]Ma mieć slot na karty SD ? Wskazane, ale nie jest to mój główny postulat,
[/FONT]
[FONT=&quot]22. [/FONT][FONT=&quot]Ma mieć tuner DVB-S ? Obojętnie[/FONT]
[FONT=&quot]23. [/FONT][FONT=&quot]Jakimi złączami ? usb, hdmi[/FONT]
[FONT=&quot]24. [/FONT][FONT=&quot]Jaki masz sygnał ? SD, HD z Cyfry +
[/FONT]
[FONT=&quot]25. [/FONT][FONT=&quot]Ile programów HD ? j.w.[/FONT]
[FONT=&quot]26. [/FONT][FONT=&quot]Ma stać czy wisieć ? Wisieć,
[/FONT]
[FONT=&quot]27. [/FONT][FONT=&quot]Cena: 3500-5000 zł
[/FONT]
Tak więc ankietę mamy już za sobą a pytanie jest jak najbardziej otwarte, zawężając:
czy warto dopłacać około 1200 zł do Panasonica P50GT30E, Samsung PS51D6900 jest tańszy, czy w związku z tym Panas zrekompensuje mi te 1200 zł?
Liczę na Waszą pomoc, z góry wielkie dzięki za każdą podpowiedź, pozdrawiam br.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Skoro masz ciemny pokój to wybrałbym D6900. Zaoszczedzisz pieniążki a obraz porównywalny do Panasów które wymieniasz.
 

don111

Banned
druga strona medalu to kontrast, lepsza czerń Panasonica, widoczna właśnie w zaciemnieniu
więc będzie lepiej, tylko pytanie czy to jest warte 1200zł więcej ?
GT30 nie ma okularów w komplecie... więc wychodzi jeszcze drożej, VT20 nie ma konwersji 2d do 3d i nieco słabsze 3d od nowszych modeli, nie ma też gwarancji 5 letniej
jeśli zwracasz uwagę na cenę i nie chcesz przepłacać, to z modeli 3d opłaca się najbardziej ten Samsung 51D6900 a z droższych 51D8000 (jeśli są w cenie okulary) i Panasonic ale 50VT30, tu już są 2 pary okularów w komplecie więc wychodzi minimalnie drożej od 50GT30 a jakość obrazu jest lepsza
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie też polecałbym Panasonic 50VT30 - do tych potrzeb.
017_P1280898.JPG

Przy świetle lepsze wrażenie czerni robi Panasonic VT30 ale spodziewałem się że różnica będzie większa.

http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...ic-vt30-czy-samsung-d8000-plazmy-w-akcji.html tu masz porównanie.
 

Bigrefluks

New member
Tak więc zostało ich dwóch

Witam

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, biorę je całkiem serio pod uwagę, porozglądałem sie jeszcze tu i ówdzie i zostało już tylko dwóch kandydatów:
1. Samsung D6900 - CENA!!!, na HDTVTest ocena Highly Recommended, opinie użytkowników,
2. Panasonic VT30 - Plazma roku 2011, wasze podpowiedzi i opinie, niewielka różnica w cenie w stosunku do GT30 (nie ma okularów w zestawie) oraz do D8000, mój snobizm i doświadczenie z "zabawkami" z Korei, Chin czy Tajwanu, przemawiają za tym modelem, jedyne co mnie ogranicza to oczywiście zawartość portfela :(, chyba przeprowadzę nocny zamach na "świnkę" dzieci,

pozdrawiam Bigrefluks.
 
Do góry