Panas 37PV80 - jakaś alternatywa (LCD) do 3000zl

vvolan

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy ale już trochę wątków przeczytałem ma temat plazm i lcd.
Proszę was o pomoc w wyborze tv.
-Odległość od tv 2,5-3m , czasami będę oglądał z dużego konta z jadalni.
-Pokój nasłoneczniony (TV będzie stał pod kątem 90st do okna
południowo-zachodniego
-TV oglądają 1-3 osób raczej wieczorami i późnym popołudniem
-70% to obraz SD z polsat cyfrowy 30% DVD
- na polsacie c. oglądam - 30% sport (piłka, siatka, f1)
- 30% jakieś Discovery
- 40% infornacyjne programy i jakieś filmy
-budżet 3000zl

Skupiłem sie na przekątnej 37" i tu padło na plazmę panasa TH-37PV80.
Nie podjąłem jeszcze decyzji ostatecznej i proszę was o jakieś typy LCD.
z góry dziękuję?
 

johnnyw81

New member
Ja mam pv80 42" - w pokoju ok. 23m i powiem Ci, że po 2 dniach już pomyślałem, że 50" byłoby lepsze:). Co do nasłonecznienia, to mój TV stoi naprzeciw okna(pd-zach) i rzeczywiście refleksy są, ale wieczorami nie ma tego problemu;). Poza tym jeśli kąt 90 st. do okna to będziesz miał mniejszy problem niż ja.
Co do LCD to jeśli masz sygnał SD to chyba nie jest to najlepszy pomysł, mi się zdanie zmieniło jak zobaczyłem jak wygląda SD na LCD - na plazmie różnica minimalna(dla mnie osobiście) jeśli chodzi o SD i sygnał cyfrowy - kilka klas wyżej niż LCD w podobnej cenie.
 

pawis

New member
Witam. U mnie warunki ogladania tv są podobne, jedyna różnica to cyfra+ (sygnał SD) a nie cyfrowy polsat. Przy odledłości 2,5 - 3 m zdecydowałem się na 42 cale i dla mnie obraz jest OK. Wcześniej zastanawiałem się nad lcd samsunga, jednak przy budżecie do 3 tys. jakość obrazu SD nie była "zachwycająca". Jeżeli chciałbyś koniecznie kupić LCD to może jakiś sharp np. lc-37x20e ale to już trochę inna kasa.
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
vvolan

Przy Twoich warunkach i budżecie ja bez zastanawiania brałbym Panasonica 37PV80 bo na pewno będziesz zadowolony zarówno pod kątem sygnału SD jak i dvd czy także HD.
Przy tej cenie żaden LCD nie da Ci takiego obrazu,nieprzejaskrawionego i przyjemnego dla oka, jak Panas:)

Pozdrawiam
 
Do góry