Panas 32LX85 czy Sharp 32RD8E???

mb333

New member
Witam, dokladnie jak w temacie:roll: co wybrać do sygnalu SD??? Z tego co dotychczas wywnioskowałem to panas ma lepsze tzn.naturalniejsze kolory ale ten czas reakcji mnie przeraża. natomiast Sharp jest szybki ale z kolorami juz gorzej, chociaz do konca to tego nie wiem:???: Oba mają podobne ceny, oba mają 100hz.Pomóżcie:confused:
 

wikanna

New member
Pozwolę sobie "podpiąć " pod temat. :) Ten sam problem:roll:
Tylko, że w sklepach , gdzie oglądałam te dwa TV jest spora różnica w cenie. W jednym to różnica wynosiła nawet 650 zł !!:twisted:
 

majk!

New member
Ja bym brał Panasa bez dwóch zdań. Zbiera świetne oceny nie tylko na tym forum, ale również na forach zagranicznych i prasie fachowej. Czasem reakcji się nie przejmuj, to marketingowy bełkot.
 

wikanna

New member
Opinie , nie przeczę mogą byc dobre, ale tu chodzi o to jak on sobie radzi z sygnałem SD.

No i jak jest , tak naprawdę , z tą czernię w Panasonicu?
Naczytałam się, że czarne nie jest czarne w tym LCD:hmm:
 

majk!

New member
To jeden z najlepszych TV w tej klasie właśnie z sygnałem SD. Wg mnie pod każdym względem bije Sharpa RD8. Co do czerni to wiadomo, że na LCD różnie z tym bywa. Najlepsze obecnie są chyba Soniacze z serii W i wyżej. Ale to już inna klasa cenowa. Dużym atutem Panasa są kąty boczne.
 

areckis69

Member
a ja bym postawił na sharp rd8, ogladałem obydwa, specjalnie jak mecz był w tv i przypatrywałem sie szczegółą (np: trawie) i na sharpie bylo bardziej wyraziście
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też bym pozostał przy Sharpie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30016
Ma lepszą :
czerń
ostrość obrazu
współpracę z kompem
lepszy dźwięk
wyciszanie reklam

Również nie ma zastrzeżeń co do czytelnosci i pierwszego i drugiego planu.

031_P1080423.JPG
 

mb333

New member
Witam i dziekuje za szybkie odpowiedzi:)

Wikanna poszukaj w sklepach internetowych, bo tam różnice w cenie są naprawde minimalna, do 2 tys. spokojnie kupisz.

Cięzki wybór przede mną. Na poczatku wachalem sie pomiedzy sharpem lc-32d44e a rde8, ale wyczytalem na forum, ze 100 hz jest wazne zwlaszcza w SD. Pózniej znalazlem tego 100hz panasa i mam mętlik w glowie.Najlepiej byloby postawic je obok siebie i zalaczyc kablowkę, ale niestety nie mam takiej mozliwosci.Napiszcie prosze cos wiecej o sygnale SD na tych telewizorach:confused:
 

wikanna

New member
mb333 , co do zakupu w sklepie internetowym , to ja takich "poważniejszych" zakupów jak np. TV , to raczej nie robię. No cóż, może jestem zbyt asekuracyjna, ale jak pomyślę i czytam jakie są problemy z ew. reklamacjami w tych sklepach, to wolę dopłacić i kupić w "normalnym" sklepie.
Ja jeszcze raz przejdę się do sklepu i obejrzę sobie tego Panasa.
 

mb333

New member
Wikanna o sklepach internetowych chodza rózne opinie, ale brat kupowal plazme w ten sposób i naprawde dostal ją po atrakcyjnej cenie i bez zadnych zastrzeżeń. Na privie mogę podac tobie co to był za sklep i pare innych godnych polecenia.
 

emba

New member
wikanna napisał:
mb333 , co do zakupu w sklepie internetowym , to ja takich "poważniejszych" zakupów jak np. TV , to raczej nie robię. No cóż, może jestem zbyt asekuracyjna, ale jak pomyślę i czytam jakie są problemy z ew. reklamacjami w tych sklepach, to wolę dopłacić i kupić w "normalnym" sklepie.
Ja jeszcze raz przejdę się do sklepu i obejrzę sobie tego Panasa.
Hej,
Też miałem dylemat co kupić. Czytałem, opinie, uwagi testy.... :roll:
Interesował mnie rozmiar 32". Rozważałem Sony 32W4000, Panasa 32LX85, 32LZD85, Sharpa,........
W końcu wybrałem Panasa 32LX85. Kupiłem w zadowolenie.pl za 1899zł.
W większości korzystam z kablówki (sygnały SD) więc postawiłem na 100Hz. Oglądam TV z ok 2,5m więc stwierdziłem, że HDReady w zupełności wystarczy.
I nie myliłem się. Panas ma naturalne kolorki, świetnie sobie radzi z sygnałem SD - bardzo ładny obraz - jestem mile zaskoczony. Oglądałem transmisje sportowe, i nie zauważyłem smużenia - obraz był bardzo płynny.
Panas ma świetne kąty. Co do czerni to nie jest zła ale rzeczywiście soniacz ma pod tym względem jest lepszy - nie wiem jak Sharp. Mnie to osobiście nie przeszkadza.
Osobiście uważam, że w tej cenie to świetny wybór.
Nie widzę sensu dopłacać do "fjuczerów" których na dzień dzisiejszy nie wykorzystam (fullHD, tuner MPEG-4), zważywszy na to, że ceny telewizorów spadają - przed EURO2008 ten Panas kosztował 2800zł, więc za parę lat gdy DVB-T wejdzie na dobre i zaczną pojawiać się telewizory OLED ceny LCD jeszcze bardziej spadną.
No chyba, że ktoś zamierza zasilać LCD sygnałem HDTV z kompa bądź Blueray'a to może "łyknąć" FullHD ale wtedy te 32" to ciut za mało :)
Póki co za te 900zł (różnica w odniesieniu np do sony 32W4000) wole kupić sobie jakiś fajny tunerek sat HDTV z HDD i innymi buzerami (ewentualnie trzeba by coś dołożyć) albo kupić n-kę i mieć kasę na abo na 2 lata. :eek:k:

Pozdrawiam

wikanna
Widzę, że jesteś z Krakowa, więc kupując w zadowolenie.pl możesz sprzęt odebrać osobiście i do 10-ciu dni możesz zwrócić gdyby cos się działo
 
Ostatnia edycja:

wikanna

New member
emba napisał:
Hej,
wikanna
Widzę, że jesteś z Krakowa, więc kupując w zadowolenie.pl możesz sprzęt odebrać osobiście i do 10-ciu dni możesz zwrócić gdyby cos się działo

Gdybym kupowała przez internet, to oczywiście wolałabym odebrać osobiście, można sobie wszystko sprawdzić spokojnie.
Tylko mała drobnostka: nie mam 4-ch kółek i chopa do pomocy:mrgreen:

Ale teraz bardziej serio. Jaka jest ew. różnica pomiędzy Panasami tego modelu, jeden ma na końcu literkę "P", a drugi jej nie ma (np. w sklepie internetowym nie ma "P").
 

emba

New member
wikanna napisał:
Gdybym kupowała przez internet, to oczywiście wolałabym odebrać osobiście, można sobie wszystko sprawdzić spokojnie.
Tylko mała drobnostka: nie mam 4-ch kółek i chopa do pomocy:mrgreen:

Ale teraz bardziej serio. Jaka jest ew. różnica pomiędzy Panasami tego modelu, jeden ma na końcu literkę "P", a drugi jej nie ma (np. w sklepie internetowym nie ma "P").
Brak literki na końcu to swego rodzaju "niedoróbka" ze strony sklepu. ;)
Wszystkie LX85 sprzedawane oficjalnie w Polsce powinny mieć na końcu literkę P.
A oto email z f-my Panasonic - odpowiedź na moje pytanie dot. różnicy pomiędzy P a F:
"Uprzejmie informujemy, że model TX-32LX85P oraz model TX-32LX85F są tymi samymi modelami . Litera na końcu oznacza kraj pochodzenia ( P- rynek polski F- rynek niemiecki ) Model TX-32LX85P posiada panel IPS Alpha"
 

mb333

New member
A ja zajechalem dzisiaj do jednego ze sklepow i o dziwo był rd8e. Sygnal mieli tam analogowy:grin: Ogladalem akurat "dwójkę" i wrazenia byly calkiem pozytywne. Obok staly: samsung wer.5 i sharp z fullhd,ale odpadaly w przedbiegach:) No niestety panasonicow nie mieli.
 

mb333

New member
Dzieki emba za tak rozbudowana odpowiedz.

Najbardziej interesuje mnie sygnal z SD i własnie duzo opini potwierdza to, ze panas dobrze czuje sie na tym sygnale.Moj wybór kieruje sie coraz bardziej w strone panasonica.
 

emba

New member
mb333 napisał:
Dzieki emba za tak rozbudowana odpowiedz.

Najbardziej interesuje mnie sygnal z SD i własnie duzo opini potwierdza to, ze panas dobrze czuje sie na tym sygnale.Moj wybór kieruje sie coraz bardziej w strone panasonica.
W kwestii poboru prądu to na tabliczce znamionowej 32LX85P widnieje 140W.
Z jakości sygnału SD jestem naprawdę bardzo zadowolony. Tak jak pisałem porównywałem w sklepach wiele modeli przy sygnale SD i jednak w mojej ocenie najlepiej sobie z tym sygnałem radził panas. Oczywiście nie jest łatwo obiektywnie porównać TV w sklepach, bo albo na jednym leci sygnał z blueraya a na drugim z kablówki, albo na wszystkich z blueray'a (a wtedy wiadomo, na wszystkich obraz jest "miodzio" - no może na prawie wszystkich;)) albo wszystkie TV mają ustawione parametry wyświetlania obrazu w różnych (czasami skrajnych) proporcjach. Np w moim pansie po pierwszym włączeniu TV zapytał się m.in o język i ...... czy obraz jest wyświetlany w domu czy w sklepie :eek: .
Z uwagi na powyższe wybór i ocena TV jest na prawdę trudna. Dlatego nieocenioną pomoca są testy na różnych forach i opinie użytkowników.
Z tego samego powodu trudno jest ocenić poziom czerni i równomiernośc podświetlania LCD. W sklepie tego dokłądnie raczej nie ocenimy - bo nie ma warunków. Dla dobrej oceny należałoby zgasić światło :) i zacząć testować ustawienia TV.
W przypadku mojego LX85 mogłem ten parametr przetestować dopiero w domciu. Włączyłem TV, wybrałem AV na którym nie mam sygnału i zacząłem oglądać ekran.
Niestety nie jest to czerń jaką serwują plazmy albo CRT, ale cóż taka technologia. Matryca jest równomiernie podświetlona i w ciemnym pokoju widać, że świeci. Próbowałem różnych ustawień ale najmniej widać to w trybie ECO. "Zjechanie" jaskrawością i kontrastem do 0 nie wiele wnosi. Ale jak się podłączy jakiś sygnał - w tym przypadku wykorzystywałem do testów lapcioka z HDMI - i wyświetli obraz czarny z jasnymi elementami to ta czerń się "pogłębia" i podświetlenie matrycy nie jest już tak zauważalne.
Zastanawiam się jak wygląda kwestia "czerni" w przypadku innych TV - czy ekran świeci bardziej czy mniej w momencie gdy nie wyświetla obrazu?

Ale reasumując - telewizor jest OK, zwłaszcza w tej cenie :eek:k:
 

wikanna

New member
Zrobiłam dzisiaj mały "rajd" po sklepach. W 3-ch sklepach oglądałam tego Panasonica i jestem trochę nim rozczarowana.
Może mój wzrok szwankuje (nosze okularki :cool: ) , ale ten Panas ma obraz jakiś taki .... mało ostry, wyblakły, sama nie wiem jak to okreslić.
Przyglądałam sie obok stojącym innym markom i obraz w tych TV były bardziej z "pazurem":) . Może to problem tej czerni, o której było duzo pisane na różnych forach?
W jednym ze sklepów sprzedwca przy mnie regulował kontrast, ostrość , ale dalej mu było "czegoś " brak. A telewizor podpięty był do anteny na dachu .
W innym sklepie sygnał był z kablówki i dalej bylo coś nie tak.
Pewnie zaraz mi sie tu oberwie za taką opinię. Ale piszę szczerze o moich odczuciach odnośnie tegoż Panasa, jako zwykły "oglądacz".
 

emba

New member
wikanna napisał:
Zrobiłam dzisiaj mały "rajd" po sklepach. W 3-ch sklepach oglądałam tego Panasonica i jestem trochę nim rozczarowana.
Może mój wzrok szwankuje (nosze okularki :cool: ) , ale ten Panas ma obraz jakiś taki .... mało ostry, wyblakły, sama nie wiem jak to okreslić.
Przyglądałam sie obok stojącym innym markom i obraz w tych TV były bardziej z "pazurem":) . Może to problem tej czerni, o której było duzo pisane na różnych forach?
W jednym ze sklepów sprzedwca przy mnie regulował kontrast, ostrość , ale dalej mu było "czegoś " brak. A telewizor podpięty był do anteny na dachu .
W innym sklepie sygnał był z kablówki i dalej bylo coś nie tak.
Pewnie zaraz mi sie tu oberwie za taką opinię. Ale piszę szczerze o moich odczuciach odnośnie tegoż Panasa, jako zwykły "oglądacz".

Też "rajdowałem" po sklepach i czasami odnosiłem wrażenie, że w niektórych sklepach na wystawie ładnie świecił ten model który chcieli sprzedać ;)
Najlepiej byłoby ustawić interesujące nas modele obok siebie, podpiąć ten sam sygnał do wszystkich (później zmienić na inny) i dokładnie porównać, co niestety nie jest do końca możliwe w sklepach.
Na forum można się zapoznać z mniej lub bardziej obiektywnymi opiniami na temat danego modelu, a niestety często jest tak, że jak ktoś już coś kupi to to chwali ;).

Nie mniej jednak uwagi zawarte w opiniach użytkowników są pomocne ponieważ określają na jakie parametry i cech LCD zwracać uwagę przy zakupie TV. A oprócz parametrów technicznych wybór TV zależy również od gustu kupującego, a ponieważ o gustach się nie dyskutuje :D dlatego też musisz sama dokonać końcowego wyboru. Kup to co Ci się podoba mając na względzie opinie i uwagi innych użytkowników.

Pozdrawiam
 
Do góry