p50gt30e - nienaturalnie szybki obraz

clicers

New member
Witam,

od niedawna jestem właścicielem w/w telewizora i mam mały problem, ponieważ obraz wydaje się nienaturalnie szybki podczas oglądania filmów. Problem nie występuje podczas używania trybu THX, ale ten nie nadaje się do oglądania filmów z kablówki. Co może być tego powodem?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,

od niedawna jestem właścicielem w/w telewizora i mam mały problem, ponieważ obraz wydaje się nienaturalnie szybki podczas oglądania filmów. Problem nie występuje podczas używania trybu THX, ale ten nie nadaje się do oglądania filmów z kablówki. Co może być tego powodem?

wyłącz wszystkie poprawiacze obrazu tj. IFC, super ostrość, wzmocnione kolory, wyłącz je i zacznij je potem ewentualnie stopniowo włączać najlepiej na pośrednio lub w ogóle patrząc co ci pasuje do twojej kablówki.

Z doświadczenia wiem że IFC wyłączony lub max na pośrednie jak lubisz sport... :bober:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
IFC działa na zasadzie "symulacji" ruchu który dopiero zaraz nastąpi tak aby oszukać oko. Efektem ubocznym może być efekt zbyt szybkiego ruchu lub powstawanie dodatkowych nie chcianych artefaktów w obrazie które ja np. często widzę i u mnie jest raczej IFC wyłączone ale to kwestia wł czy wył subiektywna...
 
Do góry