P42ST50E - problem z 3D

Marek_Koli

New member
Witam serdecznie.
Mam do znawców Panasonica prośbę o pomoc / wskazówki.'
Kupiłem kilka dni temu plazmę Panasa P42ST50E. Sam telewizor cacuszko, nie można się do niczego przyczepić. Jednak martwią mnie problemy, które występują przy odtwarzaniu filmów 3D. Mianowicie w trakcie oglądania takiego filmu kilkakrotnie na film traci nam się obraz 3D. To znaczy telewizor po prostu przestaje go odkodowywać i włącza się normalny obraz (zdublowany w poziomie lub pionie (zależnie od rodzaju kodowania 3D) przy obrazie podzielonym na pół. W takiej sytuacji jedyne wyjście to przełączanie przyciskiem na pilocie między formatami 2D oraz 3D - czasem pomoże po pierwszym przełączeniu, czasem po kilku, a czasem w ogóle uparcie nie chce zaskoczyć i wówczas jedynym wyjściem jest wyłączyć film, puścić go od początku i przewinąć do miejsca, w którym sygnał 3D się stracił. Jest to okropnie uciążliwe i raczej chyba nie o to w tej technologii chodzi...

Bardzo prosze o pomoc / sugestie / porady: o co tu może chodzić? Czy może TV jest uszkodzony? Co powinno się zrobić, żeby ten problem zniknął?

Uprzejmie dziękuję za każdą próbę pomocy.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek.
 

slimak

New member
Bez reklam
Włącz w menu -> zaawansowane opcje 3D.
Po tej operacji będziesz miał możliwość ręcznego wymuszenia różnych trybów 3D.
 

Tom.

Banned
warto też spróbować z aktualizacją oprogramowania TV nie każdy nowy telewizor ma nowego softa
 
Do góry