Ostatnie przemyslenia zakup JVC HD1

Obecny

New member
Jestem juz praktycznie zdecydowany i jesli nadal tak pozostanie to jutro mam zamiar zamowic swojego JVC HD1 (RS1) zastanawiam sie tylko co jeszcze powinienem o nim wiedziec, wiem ze jest znacznie wiekszy od Sanyo z5 i ze moze byc troche glosniejszy jednak nigdzie nie znalazlem nic na temat jego glosnosci w trybie ECO, przypuszczam ze glownie tego trybu bede uzywal gdyz na sanyo bylo bardzo dobrze i cicho, pokoj do projekcji mam ciemny ale niestety maly tzn projektor bedzie stal jakies 2.70m od ekranu, sanyo dawal obraz wielkosci 92'' z tej odleglosci, to co pokazuja kalkulatory wskazuje ze tu bedzie odrobine mniej, wiem ze mecze Was rzeczami oczywistymi jednak chcial bym poznac opinie ktoregos z Was tutaj na forum kto uzywa/l tego projektora, jakies minusy tego sprzetu w porownaniu z innymi ?

dziekuje i pozdrawiam
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Jeśli przeskakujesz z Z5 do HD1 to różnica będzie kolosalna. Przede wszystkim jasność - JVC świeci bardzo mocno, w porównaniu z Z5 jakieś 2,5 raza mocniej przy co najmniej 5-krotnym wzroście kontrastu. W JVC nie ma też screendoor-a. Nie wiem jakie wady - chyba, że za wadę uznasz brak Deep Color, który i tak nie ma żadnego zastosowania. Masz mały ekran, a więc musisz się liczyć z tym, że obraz będzie BARDZO jasny. HD1 nie ma możliwości ograniczenia ilości światła tak jak np. HD350 i wyższe, więc sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy lubisz tak mocny jasny obraz. O kontrast nie musisz się martwić - ten JVC ma natywny kontrast mniej więcej 2 razy wyższy niż najlepsze projektory LCD. Projektor nie ma wejścia VGA o ile wiem, a więc będziesz musiał polegać na HDMI. W tej cenie nic lepszego nie kupisz - chyba, że dołożysz i kupisz HD100/HD350 etc.
 

Obecny

New member
Glownym zrodlem obrazu sa w moim przypadku filmy HD z MKV, po wyjsciu cyfrowym kabel DVI<->HDMI 5m ktory dzialal z z5 wiec mysle ze tu tez nie bedzie problemu i dalej bedzie to tak dzialalo, nie wiem co mam rozumiec przez ograniczenie ilosci swiatla? czy ten projektor nie ma trybu eco czy zupelnie o czyms innym mysle :) dziekuje i pozdrawiam, jedyne czego sie boje to ze bedzie za glosno :/
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Do ograniczenia ilości światła służy ręcznie ustawiana przysłona w torze optycznym. Przełączanie pomiędzy trybami pracy lampy nie zmienia jasności w aż tak wielkim stopniu...
 

Obecny

New member
wiatrak napisał:
Do ograniczenia ilości światła służy ręcznie ustawiana przysłona w torze optycznym. Przełączanie pomiędzy trybami pracy lampy nie zmienia jasności w aż tak wielkim stopniu...

Wiec teraz juz wiem ze brak mojej wiedzy na temat w/w przyslony wywodzi sie z posiadania z5 ktory tez takowej nie mial (przynajmniej z tego co mi wiadomo) wiem ze z5 mial auto iris ale to chyba nie to jednak!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dokładnie to samo, tylko w innym wykonaniu i inaczej działa; zresztą w Z5 chyba też można wyłączyć automat i nastawić przysłonę ręcznie.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Obecny: a co Twojego pytania o tryb Eco - JVC nie ma czegoś takiego. Jest tylko tryb normal i high i korzystanie z tego pierwszego nie przedłuża żywotności lampy, która zawsze wynosi 2000 godzin.
 

Obecny

New member
Tidus1024 napisał:
Obecny: a co Twojego pytania o tryb Eco - JVC nie ma czegoś takiego. Jest tylko tryb normal i high i korzystanie z tego pierwszego nie przedłuża żywotności lampy, która zawsze wynosi 2000 godzin.

Dzieki za odpowiedz, nie chodzilo mi tutaj o lampe a jedynie o halas, z5 byl cichy w trybie eco, komputer tez mam wyciszony dosc powaznie, wiec boje sie troche czy sobie nie "poprawie" :) gdyz projektor mam praktycznie zaraz za glowa.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Obecny: w trybie normal powinien być nieco głośniejszy od Z5 w eco i trochę cichszy od Z5 w trybie high. Czyli coś pomiędzy.
 

Obecny

New member
Decyzja o zakupie podjeta i zaczynaja sie schody, niestety ze wzgledow czysto finansowych musze przesunac zakup projektora o kilka (3-4) dni, bardzo sie boje ze ktos mi go sprzatnie sprzed nosa bo jest tylko jeden dostepny no ale coz, pozyjemy zobaczymy. Trzymcie kciuki by tam sobie jeszcze te kilka dni polezal :)

pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc
 

Obecny

New member
Wybaczcie moje trucie w temacie ale mam jeszcze kilka chwil na podjecie decyzji i przemknal mi przed oczami Sony VPL HW15, chcialem sie tylko upewnic ze Waszym zdaniem HD1 (RS1) bedzie od niego lepszy pod kazdym wzgledem?

dziekuje
 

Obecny

New member
No i HD1 zamowiony, wlasnie jestem biedniejszy o £2,019.84
teraz czekam na dostawe, ale to juz pewnie po swietach... :(


podziekowania dla Tidus1024 i wiatrak za pomoc w wyborze
oraz dla mat74 za wykopanie nowego hd1 na amazon.co.uk (ostatniego)

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale sprawdź czy ma gwarancję techniczna - bo to dość stary egzemplarz z 2007 roku.
Sprawdzałeś JVC HD Ila 750 ?
 

Obecny

New member
kiki napisał:
ale sprawdź czy ma gwarancję techniczna - bo to dość stary egzemplarz z 2007 roku.
Sprawdzałeś JVC HD Ila 750 ?

Tak sie zastanawiam skad masz informacje ktory konkretnie egzemplarz trafi do mniei i jak bardzo jest stary, no ale moze pracyjesz dla amazon.co.uk wiec nie wnikam, przypuszczam ze chodzilo Ci o to ze model jest stary, a gwarancja wystawiana z dniam zakupu tego nowego egzemplarza... wiec chyba nie powinno byc problemow :) a hd750 z tego co widze kosztuje mniej wiecej 2x tyle
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mylisz pojęcia .
Jest coś takiego ja gwarancja techniczna. Zadzwoń do JVC to się więcej dowiesz. Jak mija taka gwarancja - to mimo ze sklep wystawi Ci gwarancje - ona nie działa . Inaczej mówiąc masz gwarancję , której nie ma .
 

Obecny

New member
JVC ciagle ma ten projektor na stronie w ofercie dostepnych modeli... hmm no ale dowiem sie, tak czy inaczej jest cos takiego jak gwarancja sklepu chyba nie ?
 

Obecny

New member
Witam, projektor dzis zapukal do mych drzwi, nie wskazuje nic by bylo z nim cos nie tak, tzn obraz naprawde fantastyczny, brak martwych pixeli, najnowszy firmware itd itp, jednak co mnie zaskoczylo na minus to ze projektor mial wyswiecone juz 10H na lizczniku, nie jestem ekspertem by to oceniac ale mam wrazenie ze byl juz wypakowywany i pakowany spowrotem w ten karton, baterie byly juz zamontowane w pilocie a tasma klejaca worka z instrukcja i kablami rozerwana! nie ladnie !!!! Mam pytanko do kogos kto mial ten projektor czy pixel adjustment w nowym projektorze powinien wynosci po 0 na kazdy z paneli H/V czy tez sa one domyslnie ustawione jakos? u mnie bylo cos w stylu 3/3/3 4/4/4 dokladnie nie pamietam ale po drobnej korekcie jest idealnie, teraz zaczynam szukac uchwytu do zamontowanie go na scianie lub najlepiej na sufice ale jest to poddasze i sufit jest pod skos, polecacie cos co go utrzyma ? dziekuje i pozdrawiam
 

Buti

New member
Kurcze po wydaniu takiej kasy byłbym zły, że nie otrzymałem projektora zapakowanego fabrycznie tylko już po próbie przez niewiadomo kogo. Mimo wszystko to nie znaczy, że z projem coś nie tak. Udanego użytkowania!
 
Do góry