Ostatnia batalia Azur 551R vs Denon AVR-X4000

belmondo80

New member
Ostatecznie chcę się zdecydować jaki aplituner kupić. Ostatnio wpadł mi w ręce test 551R i powiem szczerze, że zainteresował mnie jakością wykonania i tym, że nie jest przesadzony nowinkami technicznymi jednak dźwięk jest podobno na dobrym poziomie. Sprzęt będzie grał z BX6 albo Zensor 7. Na ten moment Stereo.

Jak to jest. Czy rzeczywiście to gra warta świeczki. Czy są może na forum użytkownicy tego urządzenia i oczywiście jak wypada na tle x4000 na zakup, którego byłem praktycznie zdecydowany. Napewno odbiega techniką, nie ma USB i Spotify, DLNA. Nie powiem, że to dla mnie ważne funkcje ale jeśli dźwięk ma być lepsze od X4000 to odpuszczę. Być może można kupić odtwarzać BluRay który będzie miał sieci i będzie miał wbudowane DLNA czy serwisy strumieniowe?

Miałem kupić szybko tanio a wyszło jak zawsze:) Ale chce mieć sprzęt na lata dlatego te pytania.
 

belmondo80

New member
Dzieki ale może ktoś z forum ma coś do powiedzenia w sensie słuchał, porównywał. Wasze opinie są konkretniejsze, bardziej do mnie przemawiają.

Napewno wada to brak USB sieci ale może zakup BR z siecią i USB rozwiąże sprawę DLNA czy puszczania muzyki z pendrive. Tylko co ze Spotify można go jakoś wysłać na odbiornik BR?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
CA trochę inny wymiar dźwięku, bardziej namacalny w stereo, już nawet przy 651A. Denon uniwersalniejszy ale mniejszy nacisk na brzmienie, za to więcej przydatnych funkcji.
 
Do góry