Ostateczny wybór - już wiem czego chce

alarec

New member
Witam ponownie,

Doszło do okresu kiedy w końcu kupuje nowy TV dla siebie (zawsze było coś ważniejszego) :p
Ostatecznie interesują mnie 2 modele:
- Philips 46pfl5507
- Panasonic p50ut50
budżet to max. 3tys. zł.

Pytania są teraz takie:
1) Czy któryś z tych modeli ma jakieś wady matryc? (prawdopodobnie panasa zamawiał bym z neta, bo w trójmieście poniżej 3tys go raczej nigdzie nie znajdę, philipsa mają koło mnie w media expert za 2800 bez vatu do środy)
2) Miałem do czynienia już z philipsem serii 3000 oraz 4000 (42pfl4307) i według mnie ustawienia jakiś parametrów w tv, przestawianie kanałów, zmiana nazw kanałów - to się wykonuje dość szybko, Czy w panasonicu szybkość reakcji na pilot jest podobna?
Jest to bardzo ważne, bo nie lubię jak TV reaguje na naciśnięcie pilota po sekundzie, np. mają tak wszystkie samsungi z jakimi miałem styczność.
3) W którym z tych TV będzie lepsza/przyjemniejsza praca z wymianą plików przez laptopa (DLNA) ?
4) i jeszcze pytanie o 3d, wg. was które lepiej sobie z tym radzi? wiem że panas ma dużo droższe okulary, więc jest to już jeden minus. Nie bede dużo oglądał 3d, ale pewnie raz za miesiąc, dwa, obejrzę jakiś film w 3d Full HD jeśli będzie się przyjemnie oglądać.

Myślę że to wszystko co bym chciał wiedzieć przed ostatecznym zakupem.
Mogę podać moje wymagania i wymiary pokoju itp. itd. ale myślę że to już nie istotne.
Chociaż dodam że gdyby matryca była matowa to by było dobrze, bo tv będzie zaraz przy oknie.

Dzięki.
Pozdrawiam
 

alarec

New member
Zadałem dość konkretne pytania, dlatego wydało mi się zbędne pisanie wszystkiego.
TV mam już wybrane i najbardziej mnie interesuje to co pisałem wcześniej.

Ale jeśli ma to pomóc to proszę bardzo:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4x4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
tv na ścianie, po lewej stronie okna (ok.1m od tv)
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
jakieś samsungi nie tak stare 23 i 24"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
full HD, DLNA, idealny obraz (ostry, ładne syte kolory), dobrze aby się prezentował (to dla żony, ale mniej istotne)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
cyfrowa Vectra
10.Jakie urządzenia ?
DVD, Laptop-Hdmi, czasami może USB, dekoder-Hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
mat, bo denerwują mnie odbicia na matrycy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
przyrodnicze, HD, (discovery, national geographic, tvn hd, filmy z PC)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
może się tak zdarzyć że skorzystam jeśli będzie taka opcja i będzie to szybsze niż uruchamianie komputera aby coś sprawdzić.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
raczej nie, jeśli tak to jakieś 10% na 6ms-cy
16.Preferencje co do marki ?
philips VS panasonic
17.Preferencje co do wielkości ?
46-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Tak jak wspomniałem wcześniej, czyli najbardziej chyba jeśli wolno reaguje na naciśniecie pilota. Wolne porządkowanie kanałów, wolne nadawanie nazw kanałom, przesycenie kolorów (ale da sie to ustawić),
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
głównie zasiadam do tv ok.20, latem o tej godz jest jeszcze widno, reszta przypadków to już wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3tys. zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
dobrze żeby miał. Nie wiem które jest lepsze, więc każde będzie dobre, chociaż przyznam że jak okulary będą kosztowały powyżej 200zł to kupie je pewnie za rok, ale jeśli będą kosztowały ze 100zł to może nawet miesiąc po zakupie tv.

Jeszcze jedno pytanie mi się narodziło:
Czy rzeczywiście miedzy philipsem (55W, klasa A+) a panasonikiem (370W, klasa A) jest tak wielka różnica w poborze prądu?
Niestety nigdzie nie znalazłem rzeczywistego poboru prądu, więc kieruje się tylko specyfikacją producentów, a jak wiadomo z tym różnie bywa....
 

alarec

New member
Jeszcze jedno póki mi się przypomniało: mianowicie buczenie, led wiadomo jest cichutki jak myszka, jak jest z p50UT50 ? mocno ją słychać?
 
Do góry