Orange Supernova FunPack-u do 600mb/s

b-irek

New member
Witam , dowiedziałem się ze strony sprawdź dostępność usług- orange.pl
po wpisaniu swojej lokalizacji , że mogę korzystać z oferty łączonej FunPack HD + Supernova internet do max 600mb/s przez światłowód , nadmienię że trochę byłem zaskoczony że ta infrastruktura może funkcjonować w naszym bloku ( budynek z wielkiej płyty ponad 27 lat ma ) .
Gdybym nie zweryfikował przez w/w stronę to do głowy by mi nie przyszło , że są takie możliwości techniczne wykorzystania super szybkiego internetu po światłowodach , jedynie tylko na korytarzu zwróciłem uwagę na małą skrzynkę z napisem Orange OKW ( wiązka lasera klasy A ) , jest to połączone z główną skrzynką rozdzielczą praktycznie obok moich drzwi ,z boku ( gdzie mieszczą się wzmacniacze, rozdzielniki telewizji kablowej vectra) , po prostu w korytku są schowane kable , dlatego blisko szafki vectry .
To tyle spraw stricte technicznych , teraz zapytam chociaż zdaje sobie sprawę że to nowa technologia , oferta i domniemam z racji infrastruktury , logistyki , spraw technicznych mało osób obcuje z tą ofertą.
Dla mnie wystarczy nawet 100mb/s gdyż będę potrzebował do korzystania z strumienia live , przede wszystkim koncentruję się na telewizji ( nc+ HD ) , bazuję na laptopie i praktycznie tv smart , w jednym pokoju mam ulokowane te urządzenia , bardzo rzadko gram w gry , wiadomo że najlepszy obraz to łączność satelitarna , ale przy tak dużych prędkościach jak 100/300/600 mb/s , co ważne dużym bitrate nie powinno być żadnych kłopotów z płynnością , kompresją w postaci tzw. pikselozy co występuje w kablówkach .
Jak są wasze sugestie , doświadczenia z tą Supernovą , z urządzeniami Livebox 3.0 oraz Orange Funbox 2.0.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry