Optymalne połącznenie dla dzwięku w trybie STEREO!!!!!!!!!!

gospelyo

New member
Witam, i od razu przejdę do rzeczy.

Które połaczenie jest optymalne pod kątem jakośći przesyłanego dzwięku z użądzenia nadającego
(pc, ps3, odtwarzacz cd, blue ray) do amplitunera mam na myśli tryb czystego stereo??
Podkreśle chodzi o dzwięk sterefoniczny bo jesli chodzi o dzwiek nie ma wyboru, jedynie przewód HDMI wyśli mi sygnał DTS HD



-Przewód cyfrowy optyczny

-Przód cyfrowy coaxial

-HDMI

-analowoe cinche

Prosze o odpowiedzi na mój post wraz z usasadniemiem, dzięki któremu połaczeniu uzyskam najlepszą jakość dzwięku w stero.


Dzieki za odpowiedz pozdrawiam forumowiczów!!!!!!! Gospelyo



Ps. Oczywiście od razu zakładam ze z pc mam możliwosc wysłania sygnału przezc coxial
z PS3 przez HDMI oraz optyka
przyszly odwarzacz cd.... zapewne zarówno analogi jak i cyfowe połaczenia
 

mkk1

New member
a lepsze mogą być albo w ampli , albo w źródle. trzeba sprawdzić samemu jak lepiej gra , czy cyfrowo czy po analogu . dla wyjaśnienia : łącząc po analogu przetwarzanie odbywa się w źródle , cyfrowo : w ampli ( zakladając że wypuszczasz bitstream a nie lpcm - chociaż chyba stereo jako lpcm nie idzie wypuścić - zaznaczam chyba :) )
M
 

Cyborg65

New member
Witam

Oto fakty.
Muza na kompie przetworzona na LPCM serverem DLNA wysłana na TV przez swith (czy jakoś tak)i z TV optykiem na amp i lata.
Stereo jako stereo a wielokanałówki jako wielokanałówki
W info o pliku TV widzi LPCM
Stąd moje nieśmiałe przypuszczenie że idzie.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

gospelyo

New member
Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, posiadam amp DENON'a AVR 2311 i jestem ciekaw optymalnego połaczenia dla przesyłu dzwieku, zaznacze ze zasłyszałem gdzies ze np HDMI odbiera muzyce w stereo dynamikę, i dlatego tak zaciekawił mnie ten temat..

Prosze o odpowiedzi stricte dotyczace mojego pytanka, biorąc pod uwage sprzet jakim dysponuje.. PC... PS3 fat... DENON AVR 2311

w przyszłosci odtwarzacz cd zapewne tez denona.. a tam np są juz wyjsca analogowe jak i cyfrowe.. i dlatego tak zaciekawia mnie co jest optymalne..


Wypowiadajcie sie ludziska z góry dzięki !!!!!

gospelyo ;)
 

SławekSS

New member
Bez reklam
przecież i ja i mkk1 juz napisaliśmy. chyba, ze czekasz na odpowiedź które gniazdko z którym gniazdkiem, jakim kablem i w jakim kolorze oraz o jakiej długości, nie wspomne z jakich materiałów maja byc te kabelki i łaczyc lewa czy prawa ręką.

Poszukaj w necie jakie przetworniki maja jakie urzadzenia i wykorzystaj te najlepsze.
 

Cyborg65

New member
Witam

No nie wiem jak to wyczytałeś bo takie brednie to raczej mongoł po mongolsku napisał.Praktycznie wszystko co nas otacza jest cyfrowe twoje uszy działają analogowo, stereo-betony słuchają winyli bo analogowe podpięte pod lampowe wzmaki bo analogowe i wszystko im pasi do analogowego ucha.
Ty będziesz słuchał cyfrowej płyty CD na cyfrowym odtwarzaczu podpiętym pod cyfrowy wzmacniacz.Jak myślisz kutry kabelek jest najlepszy.

HDMI - Przesyła obraz i dźwięk cyfrowy
Coaxial -Przesyła dźwięk cyfrowy
Optyk - Przesyła dźwięk cyfrowy
Wszystkie przesyłają dźwięk zakodowany

Analogowy to cinche i euro (wraz z wszystkimi ich mieszankami) przesyłają dźwięk rozkodowany.
Czyli dokładnie tak jak opisali ci to koledzy.
I nie trzeba być geniuszem aby się domyślić co bardziej poprawi dźwięk ten analog czy odpowiednia faza księżyca.I dla jasności to najczęściej amp ma najlepszy przetwornik CA nie źródła powtarzam najczęściej nie zawsze.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
wiesz jeśli masz odtwrzacz CD to on może mieć lepszy przetwornik od amlitunera ale i tak podłączenie pod amplituner zazwyczaj mija się z celem bo sygnał wchodzi w obwody ampli a tam dzieje się więcej złego niż po podłączeniu pod prosty porządny wzmacniacz.....

ale jeśli chcesz to łączyć cyfrowo to tak zrób - najlepsze wyjście a im mniej po drodze sygnał zmienia postać tym lepiej
 

Cyborg65

New member
Witam

Albo Pre-out i na prosty wzmak stereo.
Niewielkim nakładem wielka różnica w stereo.
Pozdrawiam:lol:
 
Ostatnia edycja:

gospelyo

New member
O pre-out wiem doskonale.. ale narazie na to funduszy nie ma ;)

Ja pytałem o jakosc poszczegolnych połaczeń, i dowiedziałęm sie na tematy przetworników za co z góry dziekuje,

Pytanie zasadnicze w kwesti cyfrówek optyczny czy coaxial... które połączenie to wieksza jakosc pomijajac juz analogi

A dwa.. jak sprawdzic jakie przetworniki posiada dane uzadzenie a raczej czy sa dobre.. które lepsze itd... tylko na ucho czy czym sie sugerowac> pozdrawiam!!!!!
 

SławekSS

New member
Bez reklam
coaxial, czy optyk? przy tego typu sprzęcie wszystko jedno.
a co do reszty, w Twoim przypadku, jak i wszystkich w tym segmencie sprzętu, to na słuch. Podłącz cyfrowo i posłuchaj, to samo zrób z połączeniem analogowym.
pecet, ps3 zdecydowanie cyfrowo, cd- to juz zależy od klasy, ale tu sprawdź. BR - tez raczej cyfrowo, chyba, ze odtwarzacz BR z tej wyższej półki(takie sa nie dostępne w MM, saturnach itp).
 
Do góry