Optoma hd800xlv czy Sim2 d10

pkoziej

New member
Witam!
Prośba o radę. Wybieram projektor i stoję przed alternatywą jak w temacie. Sim2 D10 zachwalają mi jako projektor z wyższej półki który pomimo mniejszej rozdzielczości generuje obraz lepszy niż niejeden projektor full hd. U mnie projekcja będzie na ekranie o szerokosci 240cm rzucana z ok 400cm. Siedzieć od ekranu będę też ok 400-420 cm. Oprócz projektora będzie też TV więc projektor w zasadzie tylko do filmów, ale pokój nie będzie do projekcji specjalnie dostosowany - nie będzie 100% zaciemnienia, czarnych ścian itp.

Z góry dziękuję za rady
pk
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Świetne projektory - choć wydaje mi się, że ta Optoma jest przeznaczona do większych ekranów. Koniecznie rozważ jeszcze JVC HD350 (RS10) lub jeśli się da to także HD750 (RS20). Ten Sim2 jest z całą pewnością znakomity, choć nie widziałem go w akcji - ja jednak na Twoim miejscu wziąłbym JVC HD750 lub ewentualnie HD350. Oba świecą bardzo mocno i ich obraz jest praktycznie bezkompromisowo znakomity.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ups, sorki, pokićkały mi się Optomy. Chociaż ten model, który wymieniłeś także świeci bardzo mocno, że aż szkoda go na taki ekran, a z tego co słyszałem nie najlepiej radzi sobie z efektem tęczy. Myślę, że Sim2 będzie tutaj jakościowo lepszy - chociaż mówię - nigdy tego Sima nie widziałem.

A jeśli miałby być koniecznie 1080p to nie wiem czy do tego ekranu nie lepszy byłby Benq W5000 od tej Optomy. Możesz zrobić jeszcze inną rzecz - w tej cenie mógłbyś znaleźć używanego JVC HD1 (RS1) który mimo, że nie jest nowy, zjada na śniadanie większość znacznie droższych sprzętów z wyjątkiem swoich młodszych braci. Cena takiego używanego RS1 oscyluje w granicach 8,5 tys. - 10 tys. zależnie od zużycia lampy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry