OPTOMA HD700X czy za stara?

TheBestian

New member
Witajcie

Ostatnio poszukujemy z żoną projektora do naszego domowego kina. Zaadaptowalem juz pokoik 2,5 na 4,5 m. Bedzie pomalowany na matowy BARDZO BARDZO CIEMNY zielony. Bedą drzwi oklejone matowa okleina i okno zakryte kotarą. 0 światła. Dlatego zdecydowałem sie na projektor DLP, ale nie wiem czy ta optoma nie jest za stara.

Dodam, ze szukam czegos do 2,500 (okolo) zl i HD READY. Ma ktoś jakieś sugestie.

P.S. Ekran bedzie tez optomy. DS-9092PMO tak na poczatek.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie.
 

stecko21

New member
Witam

Jestem uzytkownikiem tej optomy od ponad 6 miesiecy i zlego slowa na temat jakosci nie moge powiedziec:) Przy dobrym materialem obraz zyleta jak dla mnie. Nie widze ''teczy'' tak czesto spotykanej w dlp. Jedyny problem byl z montazem w moim nie ustawnym pokoju,ale udalo sie. Obraz na 100'' biala rozwijana roleta, pokoj jasny(dzienny) i spokojnie mozna ogladac. Ty piszesz ze masz pokoj dedykowany do KD- wiec powinno byc jeszcze lepiej. Jedynie co mnie lekko irytuje to buczenie projektora w stanie standby. Lekko ale slychac jak sie ucho przylozy...

Projek ma sporo ustawien obrazu, menu po polsku.
Mysle ze jest to bdb projektor HD ready. Ja swiadomie wybralem hd ready i nie zaluje. Mi udalo sie kupic w sklepie w uk za 499£ takze cena niezla zwlaszcza ze kurs wtedy byl ok 4zl

pozdr
 

Pirat100

New member
[FONT=&quot]Proja zakupiłem jakiś czas temu. Na fullHD brak funduszy i dlatego zdecydowałem się 720p kupiony w jednym ze sklepów internetowych. Rozdzielczością natywna 720P kompatybilny z 1080i , 1080p oraz 1080p/24 . Malutki i zgrabny. Obudowa czarna bardzo dobrej jakości. Nic nie trzeszczy, solidnie skręcone. Małe problemy mogą wystąpić u osób które chcą go zamontować pod sufitem (pokombinowałem trochę i pięknie wisi) Problem to bardzo małe śrubki i niewielki ich rozstaw. Niewielki zoom i brak lens shiftu no ale to DLP Ja zawieszony mam w odległości ok. 3,6m od ekranu i obraz u podstawy (szerokość) ma 2m. Pilot zgrabny intuicyjny, podświetlane przyciski lecz w ciemności za mocno po oczach dają !!! Menu w języku polskim, fabryczne tryby ustawień są bardzo efektowne Oczywiście można ustawić jasność, kontrast składowe RGB itd , pod swoje uznanie. Wyświetlany obraz jak dla mnie bardzo ładny, mam całkowicie zaciemniane pomieszczenie. Kontrast bardzo dobry, ciemne sceny wg mnie ok., jest widoczność ciemnych szczegółów (nie robi się czarna lub szara plama). Obraz na razie wyświetlam z DVD po HDMI. DVD wykonuje upscaling do 720p (natywna dla projektora).”Efekt tęczy” – ja go widzę tylko przy szybkim „przenoszeniu „ wzroku z bardziej kontrastowych elementów obrazu. Najbardziej widoczny przy wyświetleniu testowej kratki (białe ciemne pasy). Podczas oglądania filmów efekt ten nie przeszkadza mi (nie odczuwam zmęczenia, bólu głowy itp.).
p.s. Podobną opinie co do projektora dałem na ceneo.
Co do projektora HD600X co niby 3D ma. Tak do końca to nie wiadomo jaki standard 3D będzie obowiązującym. I chyba nie ma producenta który by był kompatybilny z innymi (wszystkimi) 3D jest to jeszcze przyszłość ja tak uważam.
[/FONT]
 
Do góry