Optoma HD30 jaki input lag?

RybakB

New member
Witam forumowiczów jako, że jest to mój 1 post.
Generalnie planuje zakup pierwszego projektora w kwocie do 5000zł jestem prawie zdecydowany na Optome hd30 ale nadal jestem otwarty na inne ciekawe propozycje. Początkowo rozmyślałem nad Benq w1070 oraz Optomie hd25, wybór oczywiście padł na Optome, lecz zorientowałem się, że nie dorzucają transmitera i okularów 3D, więc wolę wziąć wyższy model, który ma ten zestaw w pakiecie i de facto dopłacić zaledwie parę stów.
Projektor będzie służył właściwie do wszystkiego tzn.: oglądania filmów 2D/3D, grania 2D/3D. Ekran planuje szerokości 220cm, odległość od ekranu do ściany mam 360cm z hakiem, więc przy wymiarach optomy zmieszczę się na styk z zapasem ~3cm na regulacje. Jako, że jestem lakiernikiem meblowym ekran będzie DIY i będę próbował w dalszym czasie różnych wariantów lakierów. Pokój w weekend maluje na ciemno i ogólnie przygotowuje pod projektor, więc będzie odpowiednio zaciemniony.
Z tego co się zorientowałem HD30 nie grzeszy jasnością, więc na start celuję w biały ekran w szczególności, że mam zamiar korzystać z 3D, pytanie do was czy ekran powinien być jak najbardziej matowy, czy może celować w jakieś półmatowe lakiery oraz czy przy tej odległości (330cm od soczewki) biały na pewno nie będzie za jasny?
Kolejne pytanie do Was czy ktoś zna w Łodzi jakiś sklep gdzie można wytestować projektor, najlepiej jakąś optomę, abym się upewnił, że nie widzimy z moją lubą tęczy.
Teraz najważniejsza kwestia ze wszystkich, czyli input lag. Kierując się wyborem zakładałem, że HD30 nie będzie gorsza od HD25 pod tym względem, która jak wiadomo słynie z niskiego input laga. Niestety na zagranicznym forum natknąłem się na jedną opinie, że HD30 ma input lag koło 45ms co przy FPSach może już boleć. Chcąc się dowiedzieć więcej nie znalazłem ani jednej opinii więcej, generalnie jest bardzo mało informacji o tym modelu w internecie od użytkowników. Może komuś z was udało się znaleźć coś na ten temat gdyż zależy mi na potwierdzonym info, a w ogóle byłbym w 7 niebie jakby się znalazł jakiś właściciel tego projektora i zmierzył dla mnie input lag.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.

Faktycznie HD25 posiada input lag 17 ms, dlaczego wiec HD30 ma 45 ms? Przeciez to praktycznie ten sam model z dorzuconymi okularami plus emiter. Zastanow sie czy warto zaplacic; jakby nie patrzec dobrych kilkaset zl wiecej za HD30. Nie lepiej zakupic HD25 i osobno okulary DLP?

Ide o zaklad, ze jesli faktycznie HD30 ma input lag 45 ms, to nie zauwazysz zadnych opoznien w grach typu FPS.

HD25 to moj 3 projektor, posiadam rowniez ok 8-mio letniego epsona lcd oraz optome hd65 i na zadnym z nich nigdy nie zauwazylem zadnych lagow grajac glownie w fps (killzone seria). Tym samy watpie aby opoznienia byly zauwazalne w modelu HD30

Pozdrawiam
 

RybakB

New member
www . avforums . com/threads/optoma-hd30-review.1818447/page-3
Tu gościu pisze o 43ms.
Szczerze mówiąc to nie zagłębiałem się w 3D i dopiero teraz dowiedziałem sie o 3D ready i o tym jak mniej więcej działa. Mam rozumieć, że jak kupie okulary 3D DLP w cenie między 100-150 z allegro (teoretycznie kompatybilne z optomą) to obędę się bez żadnego emitera i kosmicznych pieniędzy? W takim razie nie zastanawiam się i biorę HD25.
Drosophilia jesteś w stanie mi powiedzieć czy kalkulatory dla Optomy są dokładne? Będę miał zaledwie 2-3cm zapasu i nie chciałbym się dowiedzieć nie w porę, że zrobiłem 2cm za szeroki ekran. Z podpisu widzę, że masz ekran 92" z gainem 1.0. Planuje 220cm szerokości (w granicach 100") więc domyślam się, że powinienem zrobić również jak najjaśniejszy czyli biały?

Pozdrawiam.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.

Mozesz spokojnie kupic okulary 3D DLP,ja osobiscie kupilem okulary ze strony producenta:
Specialized in Bluetooth, Ultrasonic, IR technologies. SainSonic SSZ-200DLB 144HZ 3D Active Rechargeable Shutter Glasses Kit for DLP-Link Projector - 3D Glasses for 3D-Projector - SainSonic 3D Glasses makes from 3D Glasses, Smartphone Accessories, Th

Calosc z wysylka poczta chinska to ok 57 $ (za 2 szt.okularow). Czas oczekiwania,to ok 3 tyg., Mozna wyslac za pomoca kuriera, koszt zwieksza sie o 7 $, ale czas oczekiwania,to tylko pare dni.

Sprawdz jeszcze kalkulator projekcji na Projectors, Projector Reviews, LCD Projectors, Home Theater DLP Projectors at ProjectorCentral.com i porownaj z tym optomy.Najlepiej najpierw miec ekran,zamontowac, a nastepnie dokladnie dopasowac miejsce zamontowanie projektora. Jesli glownie zalezy Ci na 3d,to ekran z gainem 1,0(czyli bialy) bedzie lepszym wyborem.

Pozdrawiam
 

RybakB

New member
Oba kalkulatory pokazują to samo, cała magia polega na tym, że między ekranem i ścianą mam 360cm z hakiem 3-5cm, 2cm na ekran, 30cm na projektor + kable,a chce wycisnąć 220cm szerokości czyli na styk z zapasem dosłownie ~3cm. Wyjdzie małe przekłamanie i będę musiał zmieniać bordery.
 

RybakB

New member
Pierwszy ekran nie będzie docelowy więc się o to nie martwię.
Wracając do okularów, to te modele sainsonica się miedzy sobą jakoś różnią? Wiem, że muszę mieć 144hz, HD25 niby nie jest wymienione na liście ale skoro Tobie działa to mi też musi. Jest fajna promocja
www . sainsonic . com/3d-active-glasses/3d-for-dlp/for-optoma/sainsonic-144hz-detachable-active-rechargeable-shutter-glasses-for-dlp-link-projectors.html
niby paskudne ale nie obchodzi mnie to, interesuje mnie tylko czy jakość 3D może się różnić między modelami z tej strony?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam
Fakt-wygladaja bardzo dziwnie :). Maja 144 Hz, to bardzo wazne.
Sadze, ze jakosc bedzie taka sama jak na tych drozszych o tych samych parametrach. Zreszta maja bardzo dobre opinie. Zwroc uwage na jedno - nie posiadaja chyba ladowania poprzez usb. Maja baterie, ktora kosztuje ze 3-4 zl, ale bedziesz musial ja co paredziesiat godz. zapewne wymieniac.
 
Ostatnia edycja:

marcing3

Member
Ja mam benq w1070 ekran diy ramowy 120" ogladany z 320 cm i obraz uwazam za naprawde super jakosciowo,wiec wielkosc ekranu zalezy od indywidualnych preferencji.Oczywiscie filmy ogladam tylko i wylacznie blu-ray.

Zadnej pixelozy nie widze.
 
Do góry