OPTICUM HD TS 9600 czy OPTICUM 9500 HD

ZYCHOSAS

New member
witam serdecznie.
drodzy forowicze,chciałbym zakupić któryś z tych dwóch tunerów,lecz nie wiem który.
cena jest bardzo podobna,wyglad mi tez odpowiada,wiec pozostaja chyba tylko parametry tech. i oczywiście jakość obrazu jak i stabilność pracy.
jeżeli ktoś z was posiada któryś z tych dwóch tunerów to proszę o o pomoc w dokonaniu słusznego wyboru.
proszę o wszelaki uwagi za i przeciw.

dziękuje i pozdrawiam:)

OPTICUM HD TS 9600 czy OPTICUM 9500 HD
 

ZYCHOSAS

New member
pomoże ktoś w dokonaniu wyboru.
kilka razy skorzystałem z rad na tym forum i zawsze bylem zadowolony z dokonanego wyboru.
piszcie śmiało:)
 

satman777

New member
Porównanie trochę nie na miejscu, bo TS 9600 ma dvb-t a 9500 go nie ma. Ogólnie, 9500 jest w cenie wysokiej tylko dlatego że jest na niego częściej wydawane oprogramowanie alternatywne. Z tych dwóch śmiało TS 9600, no chyba że nie interesuje cie dvb-t.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Możesz również wziąć pod uwagę Goldena Interstara 980 HD ,jest to samo co Opticum 9500, dużo rzeczy na to wyszło,ostatnio pojawił się soft na linuxe z modyfikowana Enigma 2 ;) ciekawie się zapowiada.
 

J_K

Member
Gwoli ścisłości to atrakcyjność zarówno Opticuma 9500 HD czy Golden Interstara 980 HD jest związane z tym, że są one najczęściej używane z softem alternatywnym, który jest przeznaczony do odbiornika Edision Argus VIP. Zarówno Opticum jak i GI niby pracują na tym sofcie ale są z tym związane różne problemy jak choćby na przykład niekompatybilność pilota.

A co do ceny - Edision Argus Vip, który jest dystrybuowany tylko w Niemczech, nawet z kosztami przesyłki z Niemiec jest tańszy od GI. Poza wszystkim wygląda o klasę lepiej niż GI, 3 klasy lepiej niż Opticum :hihi: i ma 3 lata gwarancji.
 
Do góry