Oproma GT 760 Tryb Eco = tryb Dynamic ??

Arielis

New member
Witam szanowną brać projektorową ;) i innych miłośników wizualiów :)

Na początku powiem, że jestem początkującym posiadaczem projektora :) (na razie nabite 23 godziny) dokładnie jest to model Optoma GT 760. Wykorzystywany głównie do gier na PS3, czasami do filmów. Początkowe wrażenia....nie do opisania i wielkie WOW nie tylko u mnie ale i u innych domowników ;) i już nie widzę się w roli posiadacza telewizora :-D.

Jednak jako amator nie wszystkie tryby tego projektora wyczaiłem.
W danym momencie chodzi mi o tryby Eco itd...
W opisie tego projektora jest informacja, iż lampa wytrzymuje 4000 godzin w trybie zwykłym i 6000 w Eco. Podobno ten model ma tak jasną lampę (dodatkowo jest krótkoogniskowy) że tryb Eco w zupełności wystarczy do normalnego użytkowania.

Jednak mam problem taki, iż owszem w instrukcji obsługi jest, że tryby jasności są 3: Jasny, Eco i Eco+.
Natomiast w menu projektora są zgoła inne. Jasny, Dynamic i Eco+.

I teraz mam pytanko czy mam rozumieć że tryb Eco z instrukcji jest tym samym co tryb Dynamic z menu projektora?

Po czym można byłoby to poznać że to jest tryb Eco? I czy w ogóle jest zauważalną różnica w obrazie? Bo jak przełączam pomiędzy jasnym a Dynamic to praktycznie nie zauważam różnicy.

I też jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tym trybem Eco+. Bo w instukcji tłumaczą to tak: "Gdy tryb Eco+ zostanie aktywowany, poziom jasności zawartości zostanie automatycznie wykryty w celu znacznej redukcji zużycia prądu lamp (aż do 70%) podczas okresów nieaktywnych.

Nie do końca wiem jak to rozumieć...że rzutnik wykrywa czy np wyświetla jasny ekran czy np czarny i podczas wyświetlania czarnego tak jakby osłabia wykorzystanie lampy? W każdym razie akurat w tym trybie jest już zauważalna różnica w jakości obrazu.

Z góry dziękuje za jakieś informację :roll: miejcie wyrozumiałość jeśli pytania są banalne ;)
 
Do góry