opinie o c+

ra74

New member
Nie chcę wywoływać flejma, ale jakie macie zdanie o cyfrze ? Widziałem trochę narzekań że drogo, że jakość kiepska ale na dzień dzisiejszy nie ma chyba lepszej platformy ?
Cały czas się waham pomiędzy asterem inet 3/6mbit + tv cyfrowa za 126zł a inet + tv z satelity. Za satelitą przemiawia chyba lepsza jakość, tańsze canal+, 16:9 i canal+ w hd

Lubię oglądać filmy, w miarę nowe i tu wydaje mi się że canal+ nie konkurencji
Miałem kiedyś dekoder analogowy z okazji bycia pracownikiem i programowo było ok, nie jestem jakimś wielkim fanem sportu ale po obejrzeniu ligi angielskiej po prostu szczęka mi opadła jak się gra w europie. Miałem też hbo ale prawie nic nie obejrzałem, cinemax nie wiem co nadaje ale jakieś bezpłciowe mi się wydaje

Przy okazji
- czy montażyści wiercą dziurę na kabel w ścianie czy w oknie ?
- czy promocje obejmuję też starych abonentów. Teraz pakiet komfort jest za 38zł + przez 5 miesięcy za free canal+ i chyba hbo. czy po roku też się łapię na takie promocje ? czy jak przejdę na N na miesiąc i potem wrócę to czy wtedy się łapię ?
- czy nie zmieniając sprzętu mogę zmienić sobie c+ na n ?
 

Hollo

New member
Na tak szczegółowe pytanie ci nie odpowiem , ale moim zdaniem C+ jest OK. Teraz będzie znowu promocja gdzie bedzie można kupic dekoder chyba za 1 zł (oczywiście nie HD :confused: ) i umowa na jeden rok. Poczytaj różne fora odnośnie platfor to napewno dowiesz się bardziej szczegółowych onformacji. Jeżeli byś decydował się na tą promocję C+ i miał byś do wyboru tunery ja osobiście polecam Pioneera 1530 lub jak nie będzie 1430 - a dlaczego dowiesz się na innych forach ;)

Aha fajną promocję miała ostatnio n-ka dla abonentów którzy mieli dekoder n-ki chyba za darmo można wymienić go na n-recorder - super sprawa.

Jesłi nie oglądasz sportu a wystarfczy ci liga angielska polecam C+ a jeżeli interesuje cię liga mistrzów no to N-ka. POlsatu nie polecam bo nie ma co polecać - ale to tylko moje zdanie

POzdrawiam
 

tatamarcela

New member
jezeli chodzi o ekipe montazowa to zastanow sie czy nie lepiej zrobic to samemu. samo ustawianie talerza na satelite zajelo mi ok 5 min. najwiecej czasu poswiecilem na zawieszenie talerza i podlaczenie go kablem do tunera.

przeszedlem z kablowki aster na canal+ glownie ze wzgledu na polska lige i dodatkowe programy filmowe. jezeli chodzi o oferte programowa to jestem bardzo zadowolony, natomiast rozczarowala mnie jakosc obrazu. w aster obraz byl przede wszystkim ostrzejszy i kolory jakby bardziej nasycone.

czy ktos wie czy ta roznica obrazu wynika moze z zakupionego sprzetu (tuner strong 6860 i zwykly talerz z konwerterem za 1 zl)?? mozna to jakos poprawic?? jakis wzmacniacz czy moze zmiana konwentera na lepszy??
 

Hollo

New member
:-D DAli ci stronga ??? :D NO comment :(

Talerz moim zdaniem też do wymiany no ale . Najlepiej zaopatrz się w talerzyk o średnicy 120 cm mniejsze też mogą być np. 100, talerzyk C+ ma 60 cm średnicy a POlsatu 70 z tego co się orientuję n-ki też chyba 70cm. Po prostu im większa średnica tym będziesz miał lepszy sygnał w trudnych warunkach. To pierwsze primo. PO drugie jaką masz wartość sygnału ??? U mnie na 120 cm talerzu na wszystkich kanałach z HotBirda mam 99% (tuner Ferguson FX 7600) a z Astry około (95%) są to wartości praktycznie idealne. CO do kolorów i jakości obrazu - bardzo dużą rolę będzie odgrywał zarówno telewizor, tuner, kable jak i ustawienie wszystkiego, np. w MENU tuneru jeżeli jedziesz na typowym EURO czy masz ustawione RGB ??? MOim zdaniem tuner Stronga - sorry admin za to co powiem pewnie będzie ostrzeżenie ale D..A ( a może nie ;) będzie ostrzeżenia)

Jeśli naprawdę chcesz dobry sygnał to dla porównania pożycz sobie od kogoś np. tunerek Ferguson HD 8800 jest to tuner do odbioru sygnału HD, wsadź mu odpowiedni kabelek (jeżeli masz odpowiedni telewizor) i wtedy napewno zobaczysz różnicę. No chyba że stać cię na Dreamboxa, to jest tuner na LInuxie i porcku Intela - bardzo serdecznie polecam, jest jeszcze fajna chociaż dość wolna Kaśka (Katherin - pierwszy na rynku tuner Linux High Definition)

Może troszkę ci przybliżyłem co i jak pozdro
 

tatamarcela

New member
dzieki za podpowiedz.

- wiem, ze talerz im wiekszy tym lepiej, ale czy sama wymiana talerza bez zmiany konwertera poprawi jakosc obrazu w C+??
- poziom sygnalu na wiekszosci kanalow na HotBird mam 96%, na niektorych 93%, jakosc zawsze jest 10/10.
- telewizor mam na razie kineskopowy, kable RG6/U ok. 7-8m, tuner podlaczony do TV kablem scart, a w ustawieniach menu - wyjscie TV SCART: RGB, standard CVBS: PAL, wyjscie VCR SCART: CVBS.

po twoich krytycznych slowach odnosnie STRONGA widze, ze bede musial zmienic tuner, ale to dopiero po wymianie TV na LCD (bo to wiekszy priorytet). na pewno pomysle nad tym Fergusonem HD 8800.
 

fcluki07

New member
troche inny punkt widzenia

hollo duzo racji jest w tym co piszesz ale widze ze szezysz propagande fergusonów. ze masz jakosc czy sygnal na 99% to nie znaczy ze tak jest naprawde, wez pozycz od znajomego inny tuner innej marki i juz 99% miec nie bedziesz, ja mam antene 90cm srednicy mieszkam w centrum polski i jak podlacze swoj tuner GI S770 to mam gdzies 75% jakosci i mocy sygnalu. chyba nigdzie nie osiagniesz 99% no chyba ze ustawisz talerz w stratosferze :)
 

Hollo

New member
fcluki07 nie szerzę propagandy Fergusonów a w tematyce TV SAT siedzę od dość dawna i chyba z niezłym skutkiem ;) - wybór należy oczywiście do was a dlaczego zaproponowałem w swojej wypowiedzi tunery marek Ferguson, Dreambox i Katherin - dowiesz , dowiecie się czytając odpowiednie fora i wtedy zobaczycie zalety :rolleyes: akurat tych tunerów chociaż ciekawych modeli jest dużo więcej ale akurat to nie miejsce o pisaniu o możliwościach tunerów tylko telewizji HDTV.

Ale trzeba troszkę poszukać i popytać miłośników TV SAT - :D dla domyślnych :rolleyes:

Pozdrawiam

Regards
 

arsenal

Moderator
VIP
Osobiście Fergusona nie polecam. Sam mam 7018 i już kilkakrotnie mi się zawiesił( nieważne czy soft od producenta czy alternatywny) co skutkowało całkowitym wymazaniem wszystkich list kanałów i ustawień tunera. Potrafi takie coś wnerwić, zwłaszcza jak coś ciekawego oglądamy. Teraz leży za karę w szafie aż zardzewieje na amen;)
 

Hollo

New member
Katherin ;) czyli jednak to co polecam ;) ale arsenal dodaj jedno za jedną Katherinkę ;) kupisz 4 Fergusony
ale jeśli idziemy tym tokiem rozumowania czyli bierzemy sprzęt konkret to na chwilę obecną Katherina jest najlepszym wyborem bo ma wszystko co trzeba ale ponoć strasznie wolno przełącza kanały. Więc jesłi ktoś z kasą się nie liczy polecam Dreamboxa 8000 - posiada wszystko to samo co Katherin oraz jeden wielki plus TO jest Dreambox (tylko brać oryginały a nie jakieś podróbki z Chin)
 

arsenal

Moderator
VIP
To ty Hollo nie wiesz, że Dreambox 8000 nigdy się nie pojawi? Dream Multimedia podpadło Premiere i nie dostało licencji na użycie HDMI.
I racja. Jak brać to coś porządnego.
 

Hollo

New member
@arsenal a byłem pewny że już jest nie nic nie wiedziałem o konterce Premiery w stosunku do Dreamów , a Dreamboxa 8000 widziałem na targach stąd moja wypowiedź - hihi ale im nosa utarli no więc bezapelacyjnie Katherin w tej sytuacji :eek:k:
 

ernane

New member
wracajac do rozmarow anteny ;) nie wyobrazam sobie 120cm za oknem tożto gigant, wystarcza w zupelnosci 80-90cm do odbioru z 2 satelitow choćmozna z max 4, generalnie im wiecej tym lepiej i jesli masz mozliwosc instalacji na dachu to pomysl nad 105cm i 4 konwertery :grin:
Jesli nie masz takiej mozliwosci 80-90cm i jakość będzie niezła (mowa oczywiscie o słabej pogodzie, bo jesli jest lato, bezchmurne niebo to czy antena 70cm czy 100cm roznicy nie bedzie)
 
Do góry