opinia nt ORION 26LB900

markuz

New member
Witam!

w selgros jest 26' TV Full HD Edge LED za 1291 zł brutto firmy ORION,
czy ktoś ma jakąś wiedzę nt tego telewizora ? wielkość jak i cena bardzo mi odpowiadają ale nic nie wiem nt firmy ORION i jakiej jakości robi LED TV
 

seboos

Member
Witam

Widziałem ten tv wczoraj w selgrosie. Powiem Ci, że na kolana mnie nie powalił. Obraz był o wiele gorszy niż stojący obok niego 24calowy Thomson led (ten za 1097 zł brutto) z oferty.

Kolory miał bardzo podbite a ten dotykowy panel do ustawień był strasznie niewygodny. Ustawienia kolorów trochę pomogły ale i tak obraz był mało wyraźny. Może to dlatego, że był przesyłany componentem, ale Thomson też miał przez componenta obraz przesyłany i wyglądał o wiele wyraźniej. Na orionie nie było widać twarzy ludzi, niby bawiąc się ustawieniami wyświetlało się, że obraz wyświetlany jest w 1080p może dlatego było tak niewyraźne. Nie miałem okazji przetestować na innych złączach, nie wiem czy w selgrosie jest taka możliwość, aby podłączyć np jakiś odtwarzacz bluray albo kompa pod FullHD żeby zobaczyć jak to pokazuje, oraz przez zwykłe złącze antenowe zobaczyć jak by odbierała telewizja SD. Może ktoś kto posiada ten model, albo ma możliwość przetestowania w sklepie pod takimi kryteriami da odpowiedź tutaj na forum i wtedy się przekonamy ;)

Telewizor kusi specyfikacją oraz ceną, tylko czemu mniejszy thomson był lepszy?
 

artson23

New member
Kupiłem ten telewizor chociaż też bylem za THOMSON-em ale żonka wiecie:).
Jakość dźwieku niezla obrazu na SD i kablówce na rozdzielczości 576i niezła tylko warunek patrzeć z odpowiedniej odległości jak się patrzy z bliska troszke sie kolory robia zaostre i obraz sie robi dziwny tak jak by za bardzo zdjęcie powiększyć widać piksele. A moze te LEDOWE tak maja, a THOMSON był mniejszy i dlatego obraz był ładniejszy?????
 
Do góry