Onkyo

akrinix

New member
Ma ktoś z was amplituner kina domowego z modelu onkyo?
jeśli tak proszę pisać, chciałbym dowiedzieć się kilku spraw z związku z podłączeniem do tego pary kolumienek (tych mniejszych)

w zestawie mam dwie duże, dwie małe, jedną centralną

i po podłączeniu zgodnie z instrukcją te dwie mniejsze nie działają

AMPLITUNER ONKYO TX-SR578
5.0 QUADRAL QUINTAS 5000

.polpak.com.pl/public/photos/TX-SR578_tył.jpg (dodajcie www)
zgodnie z instrukcją kabelki miały trafić do gniazda na lewo od napisu "CE"
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To coś słabo czytałeś tą instrukcję, bo te głośniki "małe" w sensie surroudowe miały trafić w terminale nad którymi jest napis Surr Speakers:p
 

Virulent

New member
A to ja też mam problem z podłączeniem głośników do Onkyo 578. Czy można podpiąć głośniki do amplitunera końcówki bananowe od głośników?? Sprzedawca doradził że poprzez końcówki bananowe jast najlepiej, tylko jak to zrobić skoro w amplitunerze jest inne mocowanie :(
 

akrinix

New member
To coś słabo czytałeś tą instrukcję, bo te głośniki "małe" w sensie surroudowe miały trafić w terminale nad którymi jest napis Surr Speakers:p

tak wiem że powinny być w surr speakers ale ja akurat nie miałem takiej możliwości, chciałem by grały front speakers R L oraz Front high L R no i oczywiście center speaker

teraz już do tego doszedłem choć i tak wydaje mi się to trochę nie po fachowemu, bo żeby działały front high musiałem w ustawieniach włączyć także boczne surr speaker R L których nie mam
 

pkomp

New member
akrinix a kolumny surround masz z przodu jako wysoki przedni surround?
bez sensu i tak szczególnie w 5.1

Virulent a po co ci banany?będziesz co chwila przepinał kolumny?ja nie stosuję bo jak są całe metalowe to o wiele łatwiej o zwarcie a prócz wygody podczas przełączania kabli nie dają kompletnie nic - powodują tylko niepotrzebne straty na styku
 

bierhoff

New member
Virulent a po co ci banany?będziesz co chwila przepinał kolumny?ja nie stosuję bo jak są całe metalowe to o wiele łatwiej o zwarcie a prócz wygody podczas przełączania kabli nie dają kompletnie nic - powodują tylko niepotrzebne straty na styku
Dokładnie.

Mieć banany tylko dla samego faktu ich posiadania...? No chyba, żeby przepinać często kable lub kolumny jedne na drugie, ale szczerze powiem, że jakoś sobie tego nie bardzo wyobrażam :niewiem:

Banany są bajeranckie, również praktyczne - nie powiem, ale z reguły na zastosowaniu ich bardziej zależy sprzedającym, niż są one faktycznie potrzebne kupującym.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Banany podpinamy tak:

p1110160.jpg
 

pkomp

New member
drut basowy?? - same wynalazki ostatnio :)

no z grubymi to fakt ale taki 2.5mm średnicy spokojnie się zakręca - dodatkowy plus to że można ampli bliżej ścianki postawić bo banany sporo wystają przy i tak już wystających terminalach
 
Do góry