Onkyo vs Marantz vs Denon vs Harmann?

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam do wydania 3000-3500 i chciałbym optymalnie wydać te pieniądze,proszę więc o radę który z tych zestawów wybrać:
1.harman kardon AVR132 DVD27 QUADRAL QUINTAS 500;
2.DENON AVR-1708 + DVD-1740 + WHARFEDALE CRYSTAL WH2;
3.ONKYO TX-SR605/405/M-Audio Trend 700;
4.MARANTZ4002/3002/NS7900
Zależy mi bardziej na czystym zrównoważonym brzmieniu niż na efekcie ala subwoofer w wypasionej japońskiej furze.Pokój 25m quadrat.
1.Który zestaw Waszym zdaniem jest najlepszy?
2.Mogę każdy z nich kupić z każdymi wymienionymi zestawami głośników więc tu pytanie które zagrają najlepiej a może jakieś inne w podobnej cenie?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Najmocniejszym amplitunerem w tym zestawieniu jest Onkyo 605. Słabą stroną tego zestawu może być zestaw głośników. Osobiście znam głośniki M-Audio HCS 8800 i powiem szczerze, że spokojnie dało się na nich usłyszeć różnicę między amplitunerami klasy 1000 zł i 2000 zł. A to oznacza, że nie są to głośniki nie warte uwagi.

Z drugiej strony najbardziej zrównoważony brzmieniowo może być zestaw oparty na Denonie i Wharfedale. Brzmienie Wafli jest stonowane i spokojne z dość szczegółową ale subtelną górą.

Niewiele potrafię powiedzieć o zestawie Marantza. Amplituner jest zrównoważony i muzykalny (podobnie jak Denon), ale nie znam głośników.

Zestawienie HK z Quadralami zagrać może skrajami pasma, a to raczej nie będzie Ci odpowiadać.

Co Ci doradzić? Może dla pewności poszukać zestawienia Onkyo 605 z Quadralami? Powinno zagrać trochę lepiej od M-Audio. Zestawu z Waflami radzę posłuchać. To może by za spokojne zestawienie. Acha... może jeszcze Onkyo z Tannoy F3? To może by to, co Ci się spodoba?

PS. Dziękuję za okazane w PW zaufanie, ale traktuj moje porady jako życzliwą, ale tylko poradę. Najlepiej samemu posłuchać przed zakupem.

ArtS :)
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sklepach kolesie wmawiali mi że onkyo jest słabe w stereo prawda to?
Te Tannoye są zbyt drogie zestaw oparty na 605 miałby kosztować 3500 tysia???!!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Generalnie amplitunery kina domowego nie są projektowane pod stereo. Więc rewelacji nie można się spodziewać. Jednak nie powiedziałbym, aby 605 radził sobie w stereo źle. Owszem muzykalniejsze są Denon i Marantz, ale Onkyo 605 stoi nieco wyżej od wymienionych przez Ciebie przedstawicieli obu firm.

ArtS :)
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co sądzicie o Koda'ch 702 707 lub Jamo 406 oraz Pionier'ze 817/917 w kontexcie 605 Onkyo??
Aby zmieścić się w 3500 tysia muszę znaleźć kolumny w cenie do 1000(nie kupuję narazie subwoofera).
 
Ostatnia edycja:

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
No raczej się nie zmieszczę 605 min 1750 jamo 2000 a gdzie dvd?
Ostatnie pytanko który amplituner jest lepszy Onkyo 605 czy Harmann 247?
Proszę o szybką odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

gobo

New member
Mam lekko podobny problem. Pioneer 817 czy onkyo 505? Na 605 raczej nie ma szans. Składając budżetowe, w miarę sensowne kino do 2,3 - 2,5k myślę o amplitunerach do 1,2k. Może z yamahy x59? Czy ktoś wie, jak się mają jakościowo do siebie ww ampli? Czy warto patrzeć w stronę pioneera? Cenowo jest atrakcyjny.
 

redlum

New member
Bez reklam
TOMKYW napisał:
No raczej się nie zmieszczę 605 min 1750 jamo 2000 a gdzie dvd?
Ostatnie pytanko który amplituner jest lepszy Onkyo 605 czy Harmann 247?
Proszę o szybką odpowiedź.
jeśli masz sztywny budżet na 3500 - to może pomyśl o Onkyo 604 albo nawet 505 + jamo 606 5.0 +sub200 +DVD Onkyo 405
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Redlum nie ma szans ponieważ 505 jest cinka w stereo a mnie na tym zależy nie mniej niż na kinie a może i bardziej.
Okey
1.605 czy 674?
2.Onkyo jedno z dwóch powyższych czy Harmann 247?
 

redlum

New member
Bez reklam
no jesli Onkyo z polska gwarancja wyrwiesz za 2000, DVD za jakies 400-500zł - to zostanie ci 1000-1100 na glosniki - moze fachowcem nie jestem - ale wolalbym wydac mniej na amplituner a wiecej na glosniki - bo chyba to zagra lepiej
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też fachowcem nie jestem ale żadne nawet najlepsze głośniki nie zagraja lepiej niż amplituner pozwoli.Upieram się przy 605 ponieważ zależy mi na stereo czego nie zapewni mi model niższy. A co do ceny to nie zależy mi na Gwarancji made in Poland.
Arts ktos mi powiedział że 674 ma przetwornik cyfrowo-analogowy ale kto w tych czasach podłaczy Video pod kino domowe...:grin:
A jak waszym zdaniem maja się te modele Onkyo do 247 Harmana?
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
A moze jak ci bardzo zalezy na stereo - to kup na poczatku Onkyo 605 + jakies dobre fronty? Dozbierasz troche kasy i dokupisz centralny sourroundy i suba w przyszlosci. Jako ze masz spory pokoj - to chyba bym sie nie pchal w slabe kolumny.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie kwestia dozbierania tylko zasad założyłem taki budzet i tyle choć narazie i tak nie kupię bo ceny na swięta rosną może po świętach.
 
Do góry