Onkyo tx sr805 plus wzmacniacz

manfred1

New member
Witam serdecznie czy jest jakiś sposób aby słuchać muzyki tzn stereo z zewnętrznego wzmacniacza a oglądać filmy z amplitunera. Głośniki to jbl ES.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli amplituner ma pre-out, a seria 8xx chyba miała?, to podłączasz wzmacniacz z wejściem Main IN lub AV Direct pod amplituner i sprawa rozwiązana. W kinie wzmacniacz napędza fronty i daje lepszego kopa a stereo słuchasz tylko na wzmacniaczu.
 

manfred1

New member
No ale szukam własnie w instrukcji i nie mogę się odnaleźć czy ma czy nie ma. Chociaż jest wzmianka o podłączeniu wzmacniacza mocy. Mogę podłączyć mocniejszy wzmacniacz mocy a odbiornik AV użyć jako przedwzmacniacz muszę podłączyć do gniaz PRE OUT. Ale to chyba nie o to chodzi.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
x580txs805b-b.jpg zrobione :)
 

manfred1

New member
No to muszę spróbować wygrać ten wzmacniacz. Ciekaw jestem jak zagra on z moimi frontami czyli JBL ES 80. Czy będzie znacząca poprawa jakości stereo. Może ktoś doradzi jaki szukać wzmacniacz za rozsądne pieniądze.
 

eddielublin

New member
ten Harman to może trochę za słaby być, te JBL-a wyglądają na solidne podłogówki a ten HK to ma raptem 40W przy 8 ohm. Raczej mało prądu z tego będzie...
 

manfred1

New member
Chyba że poszukam coś nowego i mocnego. No w kwocie do 2 tys zł marne szanse na znalezienie coś co przywróci moją wiarę w piękne stereo.
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
Czy mam zabrać swj sprzęt no bo nie sądze aby studia miały jbl ES wraz z amplem 805. A słuchanie czegoś innego chyba mija się z celem
 

manfred1

New member
Seria ES kupiona za namową forumowego blackninja. Dla mnie dźwięk w stereo z BR LG to porażka suchy brzmi jak mono nie wiem ale nie czuje radości słuchania muzyki z tego zestawu choć zdaję sobie sprawę z tego że główne przeznaczenie to KD. Dlatego na siłę poszukuję rozwiązania które bez wymiany komponentów pozwoli mi poprawić dźwięk stereofonicznych na tych głuchych kolumnach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
,, Wproś'' się do kogoś z forumowiczów i posłuchaj innych kolumn. Bardzo możliwe, ze bez wymiany pak u Ciebie się nie obejdzie. Władujesz kolejną kasę we wzmak i będzie tylko trochę lepiej.
Na Twoim miejscu poszukałbym jakichś używanych ale zacnych pak. Onkyo 805 to nie jest jakiś słaby amplituner. Oczywiście do wzmaka stereo mu sporo brakuje ale już jako tako gra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
A blu ray masz podłączone po analogu czy cyfrowo?
Ja na swoim byłym blu ray LG miałem lepszy dźwiek po cyfrze.
ES-y szału nie robią ,od razu bym ich nie skreślał, ale ja jeszcze bym na Twoim miejscu sprawdził bym je na jakimś wzmacniaczu.
Jak się bardzo chce to można coś wykombinować ze wzmacniaczem.
 
Do góry