Onkyo Tx-sr608 Szumi po wlaczeniu Dynamic EQ

Qterds

New member
Witam,
po wlączeniu Dynamic EQ dzwiek bardzo wiele zyskuje lecz niestety pojawiają sie strasznie glosnie szumy. Uzywam kabla optycznego z PC i telewizje N oraz PS3 podlaczone przez HDMI. Obojetnie czy to cyfrowo czy analogowo szumi. Konfigurowalem Audyssey miliony razy i nie pomaga. Nie rozumiem wogole jak mozna skonfigurowac Audyssey na wiekszej glosnosci skoro ta glosnosc ktorą wczesniej ustawie nie wplywa na glosnosc podczas konfiguracji. Jezeli wiecie co moze byc przyczyną takich szumow to piszcie, bede wdzieczny. Jezeli posiadacie rowniez taki ampli to sprawdzcie u siebie i dajcie znac czy tak robi jak nie to wysle do gwarancji. Pozdrawiam

mam Klipsche F3 jezeli ktos bedzie pytał :)
 

Assassin666

New member
Panowie,
możecie trochę jaśniej opisać jak wyeliminować te szumy?:D
Mam podobny problem na Denonie 1912, zawsze szumi jak odpalone jest Dynamic EQ z Audyssey.
To moja pierwsza zabawka AV dlatego proszę o wyrozumiałość.

Dziękuję.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam 608 i nic nie słyszę żeby szumiało. A szumi wam po włączeniu muzyki/filmu czy również jak zastopujecie źródło dźwięku? Ja tak słucham na poziomie 30-40db.
 

Assassin666

New member
Nie nie szumi po włączeniu audio (direct/pure audio mode), przy pauzie nie szumiało, a w filmach było je słychać.
Po wczorajszym update firmware i rekalibracji Audyssey jest o niebo lepiej :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Warto ściągać nowy firmware? Co on nowego wnosi? Ja nigdy nie aktualizowałem. Z jakiej strony pobierasz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Assassin666

New member
Nowy firmware to zawsze są jakieś poprawki i/lub rozszerzenie funkcjonalności urządzenia więc dalczego z tego nie skorzystać ? ;).
Nie zaciągałem nic z netu, zwyczajnie podłączyłem Denonka do sieci LAN i sam pobrał nową zawartość (oczywiście pytając mnie czy zgadzam się na podmianę softu).
 
Ostatnia edycja:
Do góry