Onkyo TX-SR607

WIIW

New member
Witam

Popsuł mi się ampli KODA AV-505 (prosze sie nie śmiać ;), mam do niego podpięty zestaw 5.1 KODA SL-600. Zdecydowałem się na Onkyo TX-SR607, ale poczytałem trochę i zacząłem wątpić czy to dobry wybór. Jego cena (ok 2300-2400) to górna granica moich możliwości. Czy to dobry wybór. Potrzebuję min. 4 wejścia HDMI. Czy jest jakaś alternatywa? Może coś z obsługą internetu (LAN, radio itp.), czy to za wysoka poprzeczka w tej cenie?

Wszelkie rady mile widziane

Pozdr
WIIW
 

WIIW

New member
przepraszam, ale nie chodzi mi o podawanie cen tylko o informacje czy jest to optymalny wybor w tej klasie. Co do 606 to ok jest tansza ale to to samo co 607 bez kilku funkcji... a co do yamahy to co jest w niej lepsze od onkyo?
 

WIIW

New member
Obecnie najbardziej sklaniam sie do Onkyo 606, nie mniej mocno zaintersowala mnie Yamaha 863 (663 odpada bo ma za malo wejsc HDMI). No i teraz to sam juz nie wiem. 80% to KD a tylko 20% to PS3 i muzyka. Onkyo 606 lub 607 lub Yamaha 863, cos z tego musze wybrac. Cenowo wiadomo najkorzystniej 606. W 607 nie wykorzystam 7.1 a co mowic o 9.1... Yamaha ponoc nie przepuszcza HDMI po wylaczeniu... Dekodery HD mam w PS3

Prosze pomozcie w podjecieu decyzji

Pozdr
WIIW
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplitunery które przepuszczają obraz przez hdmi po wyłączeniu są włączone :) tylko Cię oszukują, w takim trybie pobiera 72watty co jest takie same jak włączony bez dźwięku.

Rozsądnie jest wybierać pomiędzy 606 i 863, 607 to przegięcie pałki z ceną.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Yamaha 661 pobiera ok. 40W po włączeniu (bez puszczonego dźwięku na głośniki - głównie switch HDMI). Za to dla odmiany wzmacniacz stereo NADC325BEE źre 12W mocy czynnej w stanie stand-by (po cholerę - nie wiem), inne urządzenia biorą maks. 2 W (661 poniżej 1W)... Taka ciekawostka.
 

ryszard15

New member
onkyo

witam!!! wybierz onkyo tx-sr607 gra to nie do opisania mam naglosnienie jbl es80 ktos mowil o kiepskim basie to jest w bledzie powiem wam tyle ze nie potrzebna tuba ale mam tez jbl cs680 kupiona osobno bez zestawu surround daje rade!!! ma ktos moze instrukcje po polsku do onkyo tx-sr607 bede wdzieczny
 

Andrew150

New member
Pytania

Witam.
Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Onkyo TX-SR607. Mam w związku z tym kilka pytań do bardziej doświadczonych użytkowników tego sprzętu:
1. Czy na standardowym zestawie głośników, które miałem do tej pory - 5+1 (do DD) mogę bez problemu odtwarzać Dolby True HD (chodzi mi o dźwięk z płyt Blue Ray). Czy warto według Was ewentualnie dokupić jeszcze 2 głośniki żeby było 7.1, czy różnica jest znaczna?
2. Trochę jestem zawiedziony, że upscaling działa tylko, gdy źródłem jest wejście analogowe (nie HDMI). Mam dekoder z Astera podłączony do amplitunera przez HDMI i miałem nadzieję, że będę oglądał wszystkie programy w trybie pełnoekranowym, ale może liczyłem na zbyt wiele?
3. Czy są w ogóle jakieś amplitunery, które upscalują sygnał z wejścia HDMI?
4. Czy radzicie dokonać ustawień nagłośnienia poprzez system Audyssey (z dołączonym mikrofonem), czy manualnie?

Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi i pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.tak- mozesz bez problemu odtwarzac formaty dzwieku HD.ilosc glosnikow uzalezniaja w duzej mierze warunki mieszkaniowe, jesli masz miejsce na prawidlowe rozstawienie ukladu 7 kanalowego mozesz w to pojsc, jesli nie - efekt moze byc czasem odwrotny od zamierzonego ;). musisz pamietac rozniez o tym, ze jak na razie materialow ze sciezka 7 kanalowa jest raczej niewiele.(to,ze na plycie jest sciezka dd true hd lub dts hd ma nie oznacza jeszcze ze dzwiek jest 7.1 !)

2.3.
nie znam tego dekodera jednak skoro ma on wyjscie hdmi to jestem na 99% przekonany ze wykonuje upscaling ,wiec amplituner przepuszcza ten sygnal bez ingerencji.

4.dokonac autokalibracji przy uzyciu mikrofonu, a nastepnie wprowadzic dodatkowe wlasne poprawki "na sluch"
 

Andrew150

New member
mat74 - dzięki za odpowiedź.
Wczoraj dokonałem kalibracji przy pomocy systemu Audyssey i oglądałem z córką najnowszego Harry Pottera na Blue Rayu. Szczęki nam opadały z powodu różnicy w jakości dźwięku między dotychczasowym DD, a Dolby True HD (na tym samym zestawie głośników).
Ponawiam jeszcze swoje pytanie nr3.
Czy jakieś amplitunery upscalują video z wejść HDMI, jeżeli tak to jakie?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przeprowadzenie procesu upscalingu wcale nie oznacza ,ze uzyskasz w ten sposob obraz "pelnoekranowy"!!!
wlacz "display" na pilocie od TV i sprawdz jakie sa parametry wchodzacego sygnalu!
 
Do góry