ONKYO TX-SR605B + (Tannoy lub HK) - prośba o opinię

Colan

New member
Witam!

Mam pytanie do wszystkich tych, którzy znają się na sprzęcie audio.

Chciałbym kupić zestaw amplituner i kolumny. Głównie będę używał go do słuchania kina domowego i troszkę muzyki (w proporchach 80/20). Zestaw będzie w pokoju około 28m2 z małą ilością mebli. Kolumny preferuje małe zgrabne (choć wiem że pewnie większe pudła grają lepiej). Ponieważ nie jestem audiofilem (ale mimo wszystko chciałbym mieć srzęt w miarę dobrze grający), to zainteresowałem sie zestawem Low-Endowym w sumie takim:

ONKYO TX-SR605B (bo chciałbym mieć wejście HDMI) +
Tannoy EFX 7.1 lub HARMAN/KARDON HKTS 11BQ 5.1

Pytanie, czy taki zestaw pasuje do siebie i do warunków wspomnianych przeze mnie? Co lepiej Tannoye czy HK?

Ew. zastanawiam się nad kolumnami KEF KHT 3005. Oczywiście wiem że o wiele lepsza jakość ale i cena...
No i jeszcze dla mnie rozwiązanie ostateczne JBL Northridge Cine Pack 5.1

Ale w przyadku tych 2 ostatnich to chyba wypadało by lepsiejszy amplituner?

Z góry wielkie dzieki za opinie i ew. sugestie...

Pozdrawiam, Dawid
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ampli do kina i do małych głośników ok. Jak chcesz zakupić cinepacki to już lepiej AVR247 lub 255.
Tak jak napisałeś ostateczne rozwiązanie będzie najlepsze.
 

Colan

New member
Dzieki za odpowiedz. Przemysle sprawe.

A tak przy okazji, to masz może w ofercie coś takiego: cinepacki (czarne) i avr255? Jaka cena u was by tego byla?

Ew. jakie dvd do tego polecisz? Interesuje mnie też czarne coby pasowało, najlepiej z usb, bo sporo filmow z kompa ogladam i taka opcja z podlaczonym dyskiem usb mnie interesuje (ew. z ethernetem, choc to mniej popularne rozwiazanie)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry