ONKYO TX-SR508 i kod do Samsunga DSB S305G

Przemysławek

New member
Witam,
szukałem po sieci ale nie mogłem nigdzie znaleźć więc w akcie desperacji ;-) postanowiłem zadać pytanie na forum. Czy zna ktoś kod do pilota jaki mam podać aby pilot(typ RC-764M) od amplitunera(ONKYO TX-SR508) zaczął obsługiwać tuner cyfrowego polsatu (Samsung DSB S305G)? Nadmienię, że kody podane przez ONKYO w instrukcji oczywiście nie działają.
Drugie moje pytanie to czy ktoś posiada i mógłby mi wysłać lub dać linka do polskiej instrukcji obsługi tego amplitunera?
pozdrwiam.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Rzeczywiście kody sterowania STB-ów Samsunga z pilotów amplitunerów Onkyo nadają się psu na budę. Ja mam Onkyo 578 i dekoder CP Samsung H370G i również żaden kod nie działa. Szukałem na wielu forach i nic nie znalazłem.

W sumie jest to bardzo dziwne, że ample Onkyo (jak innych firm nie wiem) nie obsługują kodów STB Samsunga, bo przecież amplitunery nowe, a tych dekoderków Samsunga w użytkowaniu (chociażby w samej Polsce) jest cała masa. W swoim czasie wszyscy abonenci CP, którzy chcieli oglądać HD mieli do wyboru właściwie tylko dekoder Samsunga i do tej pory tych dekoderów jest w użyciu multum, bo to naprawdę prosty i porządny dekoder. Nie wspomnę o dekoderach SD, których również sprzedało się w samej Polsce od cholery i ciut, ciut. Wygląda na to, jakby Onkyo w ogóle nie dogadało się z Samsungiem co do tychże kodów.
 

dratt

Member
A ja mam problem z tx-sr578 i kodami do Echostara, tzn. chyba nie wiem jak ich użyć. Wpisuję kod i na wyświetlaczu pojawia się napis (chyba) "see tv". I co właściwie mam teraz nacisnąć, by sprawdzić działanie kodu? Bo co bym nie nacisnął to nic sie nie dzieje, tzn. z dekoderem. Z tv nie mam kłopotu bo to Sharp a Aquos Link jest kompatybilny z RICD.
 

pkomp

New member
nic nie jest dziwne tylko znaczna część dekoderów w naszym kraju nie jest przez nikogo obsługiwana :)
nieważne jakiej firmy - owszem pilot dekodera można zaprogramować na tv itp ale w drugą stronę bez szans...ani samsung ani philips ani kilka innych
 

Przemysławek

New member
może tu coś znajdziesz
Manual_TX-SR508_RemoControlCodes_EnFrEsItDeNlSvCtCs.pdf
Niestety żaden kod nie pasuje.

a z instrukcji korzystam tej
ONKYO TX-SR507 / TX-SR577 PL
zbliżone sprzęty
Za to dzięki - przydało się :)

Mam jeszcze inne pytanie, wie ktoś czy jakikolwiek dekoder HD cyfrowego polsatu może być obsługiwany przez ten pilot? W tej chwili w grę najlepiej wchodził by Sagem Esi88 ( ma nagrywanie), ale jeśli pilot nie będzie z nim działał to może zdecyduję się na inny (działający). Ewentualnie czy ktoś ma informacje jakie dekodery dostępne w innych platformach będą obsługiwane przez ten pilot?
 

pkomp

New member
z upc napewno nic

generalnie polecam zakup pilota uniwersalnego z uczeniem sie i funkcja makro dla włączania/wyłączania - coś koło 50 pln
też mam 4 i zakupię taki pilot bo przez głupią arivę 210 mam CEC zablokowany a ciężko wyrwać pina odpowiadającego za to
 
Do góry