Onkyo TX-SR308 + małe głośniki ?

Machinero

Member
Witam wszystkich forumowiczów,

Chciałem jak najlepiej skonfigurować zestaw kina domowego i chętnie usłyszę opinie bardziej doświadczonych kolegów.

Limit to 2500 - 2700 - na pewno mniej niż 3000.
Ok. 40% muzyka w tym (co dla niektórych może wydać się profanacją) radio - np. PIN, PR 3, Chill Zet. 60% filmy (BD DivX).
Pomieszczenie to ok. 20m2 z czego 7 to aneks kuchenny. Wiem, że za tą kasę nie ma co liczyć na fajerwerki, tym niemniej nie chciałbym plastikowego all in 1.

Myślałem nad: Onkyo TX-SR308 + BD-SP 308 + JBL SCS 178.

JEDNAK JEST PEWIEN ZASADNICZY WARUNEK:
Głośniki ze względu na wielkość pomieszczenia i brak miejsca muszą być możliwie małe - na pewno nie normalne podłogówki, oraz MUSZĄ BYĆ W KOLORZE CZARNYM - warunek 2-giej połówki na jakiekolwiek zmiany - i wierzcie mi walczyłem dzielnie ale to temat nie do przejscia...

Moje pytanie brzmi - czy JBL SCS 178 są w kolorze czarnym -nigdzie takich nie widziałem, a jeżeli nie one to jakaś mała drewniana alternatywa ?

Z góry dzięki za pomoc !



 

pkomp

New member
też nie widziałem czarnych - tylko wiśnia i olcha bodajże

ale powiem ci że w muzyce za fajnie nie brzmią - wręcz średnio(choć też mam ucho przyzwyczajone do sprzętu pro) ale w kinie dają rade elegancko

zawsze możesz sobie skompletować zestaw czyli kupić 4 małe satelitki, centralny i subwoofer - tak chciałem zrobić na początku na jakiś heco czy podobnych tyle że kolumny wychodziły w stosunku do jbl o 800 więcej a fundusz ograniczony - ale myślę że warto
powinieneś się zmieścić
 

Machinero

Member
też o tym myślałem, ale skomponowanie 5.1 samemu za max 1000 to spora sztuka...

A co sądzicie o głośnikach z tego zestawu ?: Denon sys-391HT
 

Machinero

Member
Witam, dziś byłem w mediaku posłuchać różnych zestawów audio i szczerze powiem - dobrze się zdziwiłem. Otóż Onkyo 308, a nawet półka wyżej - modej 578 grały po prostu FATALNIE. po prostu szczekaczki. Być może była to wina podpięcia ich do średniej jakości głośników - ale nie sądze, bo inne sprzęty grały na tym wcześniej i było ok.

Moją uwagę natomiast przykuł zestaw Yamaha RXV 367 + bd 667 + głośniki PRISM Onyx 200 + bas YST-SW 012. Jak na moje niewprawne ucho - grało to wszystko naprawdę genialnie ! Zupełnie bez porównania do Onkyo. Stereo było ok, a po dołączeniu suba tony niskie były delikatnie podbite - dokładnie tak jak trzeba. Wiem, że wzmacniacz nie ma dekoderów HD - ale słyszałem, że jeżeli BD je posiada to nie ma problemu - gdyż nieskompresowany dzwięk idzie po HDMI i efekty DTS-HD i tak słychać na głośnikach.
Proszę o opinie -czy to jakiś dziwny zbieg okoliczności - czy rzeczywiście zestaw dobry i można się zastanawiać ?
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Głośniki na rozpałkę ponoć szybko się palą :) ciekawe z czym słuchałeś Onkyo i jakie ustawienia były na ampli ;)
Naprawdę idz do normalnego sklepu nie dla idiotów i odsłuchaj coś normalnego
 

LUPO78

Banned
Witam, dziś byłem w mediaku posłuchać różnych zestawów audio i szczerze powiem - dobrze się zdziwiłem. Otóż Onkyo 308, a nawet półka wyżej - modej 578 grały po prostu FATALNIE. po prostu szczekaczki. Być może była to wina podpięcia ich do średniej jakości głośników - ale nie sądze, bo inne sprzęty grały na tym wcześniej i było ok.

Moją uwagę natomiast przykuł zestaw Yamaha RXV 367 + bd 667 + głośniki PRISM Onyx 200 + bas YST-SW 012. Jak na moje niewprawne ucho - grało to wszystko naprawdę genialnie ! Zupełnie bez porównania do Onkyo. Stereo było ok, a po dołączeniu suba tony niskie były delikatnie podbite - dokładnie tak jak trzeba. Wiem, że wzmacniacz nie ma dekoderów HD - ale słyszałem, że jeżeli BD je posiada to nie ma problemu - gdyż nieskompresowany dzwięk idzie po HDMI i efekty DTS-HD i tak słychać na głośnikach.
Proszę o opinie -czy to jakiś dziwny zbieg okoliczności - czy rzeczywiście zestaw dobry i można się zastanawiać ?

a w jakiej cenie ma być ten zestaw Yamaha RXV 367 + bd 667 + głośniki PRISM Onyx 200 + bas YST-SW 012
 

pkomp

New member
za taka kasę to wziąłbym coś znacznie lepszego....prism syf a ten sub yamahy to najgorsze guano jakie słyszałem.....
już lepszy ten średni zestaw z pierwszego postu....
 

Machinero

Member
za taka kasę to wziąłbym coś znacznie lepszego....prism syf a ten sub yamahy to najgorsze guano jakie słyszałem.....
już lepszy ten średni zestaw z pierwszego postu....

A co byś sugerował w podobnych pieniądzach. Zależy mi na ampie +bd + 5.1 i najchętniej w miarę małe głośniki - tzn. fronty nie muszą być tak małe jak w JBL 178, ale jednak nie ogromniaste ?

Na pewno przesłycham to Onkyo jeszcze raz na solidnych głośnikach i dobrze skalibrowane, ale pierwsze wrażenie miałem bardzo mieszane...
 

xxxprzemo

New member
chlopaki kolega powaznie mysli nad wyborem amplitunera Onkyo Tx-sr308 :) powiedzcie mi jedna rzecz... kolega narazie mysli nad zestawem 5.0 czyli bez suba. A wiec, co bedzie jak bedzie chcial dodac pozniej subwoofer? bedzie mozliwosc go podlaczenia pod ten amplituner? Bo skoro jest 5.1 to znaczy ze jest przewidziana taka mozliwosc?? :)Ale niestety nie moge znalesc dokladnego zdjecia panelu tylniego zeby dokladnie ocenic temat...
 

kasat

New member
Myślałem nad: Onkyo TX-SR308 + BD-SP 308 + JBL SCS 178.
.....

No i jak Machinero kupiłeś ten amplituner?
Bo na przyszły tydzień mam zamiar po niego jechac do sklepu , jestem juz po odsłuchu tylko to był cały zestaw z kolumnami a one jakies takie marne były. Ja mam duże bydlaki samoróbki(front na tonsilach 25cm basowy)i taki odsłuch jest trochę niewiarygodny.
Trochę się boję czy te pseudo 100 wat wystarczy aby je wysterować bo to są kolumny typu Compact (zamknięte)a one trochę mają apetyt na moc.Teraz to szło na ampli samoróbce 2x40 wat PRAWDZIWE i bieda jest "przyfolować" bo żona zgłasza mi problem:blagam:
Możecie koledzy coś doraradzić?

Druga sprawa - smuci mnie że nie ma wejścia Multichanel analog - zawsze można podłączyć źródło dźwięku z zewnętrznym dekoderem , ja wiem że te Onkyo ma dekodery wszystkie ale to na dziś a jutro? Jak myślicie dać se spokój z tym wejściem MUlti analog?

I ostatnie pytanko -czy ten Onkyo TX-308 ma korektor graficzny dla przednich kanałów (niestety instrukcję mam w pdf ale po angielsku a taki dobry nie jestem:sad:) ,wiem że 507 ma a ten 308 to podobno jego brat taki słabszy.

Myslałem nad Yamahą 365 ale po odsłuchu odpadła z powodu syczenia (po przyblizeniu głowy do kolumny na ok.20 cm) , to jest nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach i to taka firma , ja wszystko zrozumię ale żeby sssssssss.....

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

Machinero

Member
No i jak Machinero kupiłeś ten amplituner?
...

Zestawu jeszcze nie kupiłem, ale po odsłuchu wielu różnych zestawów i kombinacji jestem praktycznie zdecydowany na:
Onkyo 508 + BD 308 + QQ 5000. Mimo wszystko warto dołorzyć i brać 508 - przynajmniej jak dla mnie. Natomiast głośniki QQ5000 mają bardzo szczegółowe i czyste brzmienie. Bass jest super (słuchałem zestawu 5.0 właśnie z 508 ) dzięki świetnemu bass reflex, a na dodatek są czarne i naprawde niewielkie.

Gdy wszystko do mnie dojdzie na pewno podziele się wrażeniami
 
Do góry