Onkyo TX-SR 507 vs Pioneer VSX 819

Aveo!

New member
Który z amplitunerów będzie lepszy do pokoju 21m?
Kolumny Magnat Motion x4, centralny Magnat, subwoofer aktywny Onkyo.
Do tej pory gral Pioneer VSX 515 i bylem z odsłuchu zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to 819 zagra mocniejszym basem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43912 - tu masz test
012_P1210992.JPG
 

gorylla

New member
Bez reklam
Proponuję ci stronkę audio.com.pl, tam masz ciekawy test 919-tki.
Świetny jest też test porównawczy 819/919/1019 na areadvd.de. Powiem tylko tyle, że dźwiękowo 819 jest gorsza od 919 i 1019, które grają identycznie, a różnice są tylko w procesorze wideo (skalowanie do 1080p w 1019). Ogólnie w teście wygrała 919, dzięki rewelacyjnemu stosunkowi jakości do ceny.

Dlatego wydaje się, że z serii "budżetowych" ampli pionka najkorzystniej wychodzi 919.
 

madhunter

New member
no nic dzieki za porade, zakupilem za 1300zl 819tkę niedawno jeszcze chodzily za 2000zl shiiit :O i wzialem ją na 5 lat gwary na usterki fabryczne i uszkodzenia mechaniczne :) sprzecik daje rade podłaczone to mam do kina domowego Tonsil Voyager i na początku zawiodlem sie jakoscią dzwieku jak i głebią bassu ale grzebiąc sie w ustawieniach ampli doszedlem do zadowalających rezultatów :) do tej pory uzywalem wzmak tez marki Pioneer'a model A-339 made in Japan i ten odcisnął na mnie piętno naprawdę miłego dla ucha brzmienia stereo, ktore jednak udalo mi sie osiągnać i na tym ampli :) nie slyszalem 919tki i wole juz nie uslyszec by nie zalowac :p wyboru.. ten sprzet daje rade w zupelnosci przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam i dziekuje za linki i porady ;)
 

klapek1

New member
witam

cześć mam 819 do tego głośniki jamo 606 bez suba wszyscy na forum piszą że ten zestaw daje mnóstwo basu a u mnie jakoś jest go mało grzebałem w ustawieniach ale nie wiem jak dodać więcej jest ktoś może na forum kto posiada takowy sprzęt i mógłby mnie jakoś pokierować?? z góry dzieki
 

klapek1

New member
a i jeszcze jedno co do samej 819 to była już 2 razy na gwarancji wszystko grało i nagle zrobiło cyk ampli się wyłączył i juz nie właczył zaniosłem go zrobili w ramach gwarancji pan zza lady powiedział że zrobił sie reset cokolwiek to znaczy ustawiony był wtedy automatycznie z tego mikrofonu i podpiętych było 5 glosników stało się tak 2 razy wie ktoś może od czego mogą zdarzać się takie cuda??
 
Do góry