Onkyo TX-NR905 pierwsze wrażenia i kłopot z podłączeniem twardziela

Pytek

New member
TX-NR905
Postanowiłem skrobnąć, co nie co na temat tego klocaJ
Dlaczego ten model i żaden inny poruszałem w wątku Onkyo TX-NR905 czy Denon AVR-3808
Ale tytułem przypomnienia głównym i podstawowym parametrem na który zwracałem uwagę był dźwięk i właśnie ten model spełnił moje oczekiwania.
Podłączyłem do niego Focale 826 plus na razie sub ,central i tyły Koda 701
Dodatkowo cyfrę UPC, DVD Onkyo no i LCD LE 40A656 Samsunga.
Pobawiłem się Audysseyem – mierzy bardzo dokładnie odległości. Dźwięk ustawił również całkiem nieźle, niemniej jednak ustawień jest taka mnogość, że sam podrasowałem sobie jeszcze trochę. Do muzyki zdecydowanie preferuje Direct pod warunkiem, że mamy odpowiednie źródło. Trochę się motałem w kwestii ustawień Internetu. Problem był taki, że przydzielane było IP jakby z poza zakresu routera i nie mogłem połączyć się z netem. Jeżeli do routera podpięty mamy komputer wystarczy wpisać IP Amplitunera do przeglądarki (mamy w ustawieniach) i już mamy do niego dostęp. Może dostęp nie jest specjalnie zaawansowany niemniej przydaje się bardzo w przypadku zmiany ustawień lub wklejania nazw i adresów internetowych stacji radiowych. Można oczywiście klepać to z poziomu pilota, ale może nas wtedy śmierć zastać. Po wklejeniu adresu i nazwy pozostaje nam tylko słuchać:) Dobrze jest poszukać sobie takich z wyższm bitrare.

O dźwięku nie będę się rozpisywał bo jest to świadomy wybór (jestem zachwycony) natomiast zaskoczył mnie temat skalowania i poprawy obrazu. Nie było to zagadnienie, które mnie specjalnie zajmowało ale fakt jest taki że efekt widać gołym okiem i jest naprawdę różnica zasadnicza w przypadku chociażby materiału DVD. Zobaczyłem uwierzyłem. Ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem i wyrażam duży szacunek dla ludzi którzy to cudo skonstruowali. Ogromnym plusem jest wejście USB – pen-drive z materiałem 320 bitrare i odchodzi temat dodatkowych źródeł dźwięku. I działa bez problemów. Jedyny temat który trochę mnie nurtuje to fakt że nie chce pociągnąć muzy z zewnętrznego dysku twardego (klasyczny w obudowie z zasilaniem zewnętrznym). Wejście obsługuje FAT i FAT32. Przygotowałem dysk w tym drugim, wrzuciłem muzykę i nic. Nie wiem może wina tkwi gdzieś po mojej stronie. Jeżeli ktoś ten temat drążył lub wie coś prośba o info. I jeszcze jedno – pisali o tym właściciele 875 – tu również wydzielają się spore ilości ciepłaJ Pozdrawiam i czekam na jakieś spostrzeżenia innych szczęśliwych użytkowników.

 
Do góry