onkyo TX NR905 CZY DENON 2309

R123

New member
Witam wszystkich jestem tutaj pierwszy raz i potrzebuję jak większość porady ,po kilku latach słuchania onkyo 595 postanowiłem zmienić sprzęcik zależy mi na dobrym kinie domowym a jednocześnie ciągnie do dobrego stereo , znalazłem dobrą cenę na denona 2309 i na onkyo TX NR 905 wiem że to zupełnie różne ceny ale proszę o podpowiedz co wybrać aby pogodzić KD 7.1 i stereo , nie wykluczam opcji dobrego stereo równolegle ze starego zestawu zostawiam na fronty Aurum 7 Quadrala pomocy!!!:)
 

imalas

New member
Brak danych do jakiejkolwiek odpowiedzi! :mrgreen: tzn. musisz podać:

1.Powierzchnia pomieszczenia i ew. wysokość jeśli powyżej 3m.
2.Preferencje muzyczne.
3.Posiadany dotychczas sprzęt (ew. konsole do gier) i zestawy głośnikowe.
4.Max. możliwości finansowe
5.Zapotrzebowanie na łącza różnego typu np.USB
6.Perspektywiczne zakupy np.dodatkowy projektor
7. Zakres "tolerancji" ...domowników na zestawy głośnikowe 5.1, 7.1 , 9.2

i takie tam.......:)
 

R123

New member
1.Pomieszczenie 55m , część do odsłuchu ok 30m reszta otwarta ,wys 3,2m
2. Preferencje hm... muzyka różna jazz, folk, orientalna, instrumental ,pop wykonawcy wybrani np Mike Oldfield, Philip Glass, Andreas Vollenweider, brzmienie analityczne z preferencją na górę.
3.Posiadany sprzęt to jak pisałem Onkyo 595 kolumny quadral Aurum 7 (wstęga 28-80000Hz tak podaje producent i zostają na froncie) konsola na razie play II , Heco Celan Sub 30A planowane na tyły Canton Ergo .
4.Możliwości w miarę rozsądku do ok 5k za ampli dlatego zastanawiam się nad wychodzącym Onkyo TX NR905(Onkyo TX NR906 kosztuje ok 9k).
5.Brak szczególnych wymagań.
6. Projektor nie jest przewidywany , jest Sharp 46 cali hd.
7. Zakres "tolerancji" ja ustalam :) wystarczy 7.1

Głównie rodzinnie telewizja HD i kino domowe ale ważny dobry dzwięk!
A czasami dobra muzyczka lub muzyka filmowa (stąd potrzeba dobrego stereo).:)
 

imalas

New member
1.Do powierzchni 50m.kw. Denon 2309 to ..."cienki Bolek" , Onkyo 905 wygrywa i pasuje bezwzględnie do Twoich kryteriów!
Tak na marginesie jakby wyglądał (o graniu nie wspomnę) Denonek 2309 z QUADRAL AURUM VII zapewne ...MONTAN ....heh!:D





2.Zapytaj na forum Blackninja o ceny innych porównywalnych sprzętów np. Yamaha 3900 , Onkyo 906, Pioneer lx71 ....możesz bardzo się zdziwić!, ponieważ podane przez Ciebie ceny, to ...jakieś z "kosmosu"? ;) Można pomarudzić jeszcze....;)
 
Ostatnia edycja:

R123

New member
Dzięki wielkie za szybką odpowiedz, a jaki Denon dorówna Onkyo TX NR905? Czy KD będzie lepsze na Onkyo czy na Denonie?
A może kino zrobić na Onkyo a stereo zafundować sobie oddzielne z Denona?
 

imalas

New member
Denon 4308A i jego następca, raczej dorówna Onkyo TX NR905, ale cena 2X większa!
IMHO do kina jest lepszy Onkyo 905, niż porównywalny Denon, ale np. mój kolega uważa, że aksamitny dźwięk dają tylko .. Yamaha 3900 i wyższe jej modele, tak więc sam musisz to ocenić. ;) Kupowanie w ciemno to szaleństwo!, możesz zamówić porównawczy odsłuch w domu u "kiki"lub "Blackninja" na tym forum. Warto!

Pamiętaj, że każdy średniej klasy wzmak zagra lepiej w stereo od drogich amplitunerków, no może w s-klasie taki np.Arcam AVR 600 ( 16Kzł) to zaledwie dorównuje ...IMHO.Poczytaj jeszcze dział "stereo" na tym forum tam doradzą Ci lepiej "szpece" od stereo!
 
Ostatnia edycja:

R123

New member
Szybkość odpowiedzi zawrotna :) dzięki wielkie !!! oczcywiście odsłuch jest najlepszym wyjściem ale ciężko będzie to zrobić, intuicja podpowiada że Onkyacz to "lepsze" rozwiązanie i kasy zostanie na jakiś stereo wzmak:)
Denon ma klasyczny wygląd i faktycznie dobrze komponuje się z Aurum ale ten 2309 trochę plastikowy, 4308A wygląda zawodowo tylko kasa okrutna:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zobacz jakie są różnice w jakości trafo i rozmieszczeniu elementów:

avr3808-2.jpg


txnr905.jpg
 
Do góry