Onkyo TX-NR616 - dobór kolumn

kwadra1

New member
Witam szanowne grono forumowiczów. Proszę o radę w zakupie kolumn. Posiadam Onkyo TX-NR616. Pokój ok 25 m i chęć kupna dobrze brzmiących kolumn. Głównie słucham muzyki. Spektrum dość duże: od poważnej, głównie fortepianowej po rockową… /pomijam disco i temu podobne/. Muzyka zajmuje ok 70 % reszta to kino. Budżet, jaki mogę poświęcić na początek na front to ok 3 tyś PLZ. Proszę, więc o radę….. Osobiście słuchałem Elac FS 58.2, dość dobrze brzmiały jak na mój gust….
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
MOnitor Audio BX6, Dali Lektor 6, Klipsch rf62, Canton Chrono. Planujesz rozbudowe do 5.1? Jesli nie to pomysl o wzmacniaczu stereo. Bedzie duzo lepiej.
 

kwadra1

New member
Dziękuję za propozycję krzysztofradio. Bardzo ciekawe zestawy zaproponowałeś. Myślałem wcześniej o dwóch a mianowicie o Klipsch rf62 i Canton Chrono. Chociaż DALI Lektor 6 też zrobiły na mnie wrażenie. Jeśli chodzi o dalszą rozbudowę, tak naprawdę nie podjąłem decyzji, myślałem o 5.1 i nadal myślę, ponieważ efekty filmowe, też robią wrażenie… Natomiast wzmacniacz jest przesądzony, tylko kwestia czasu i oczywiście kasy……. Może ktoś jeszcze podzieli się doświadczeniem? Zapraszam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym też przy Dali Lektor do muzyki, chociaż Onkyo nie wyciągnie z nich wszystkich możliwości.
 

kwadra1

New member
Dzięki kiki, wezmę pod uwagę Twój argument podczas wyboru kolumn. Dotąd nie brałem ich w ogóle pod uwagę. Czytam teraz różne recenzje - powiem, że wzbudzają zaufanie..... Zaczynam myśleć poważnie o odsłuchu....
 

dain

New member
Witajcie, podłączę się do pytania o kolumny do Onkyo 616, ale z małą modyfikacją:
- pokój 21m2 (ok. 4,2 x 5 metrow, odleglosc od sluchacza/widza do sciany przeciwleglej, przy ktorej beda kolumny przednie, to ok. 3,5m)
- do kina domowego (90% czasu)
- budżet na kolumny max. 1500 zł

Rozważam Taga Harmony TAV-606 v.3 lub Quadrale 5000. Oba z przednim bass reflexem, co jest dla mnie ważne, gdyż nie mam możliwości odsunięcia kolumn przednich od ścian i obawiam się o "dudnienie" basu w pomieszczeniu. Chwilowo nie mam możliwości zwiekszenia budżetu.
Czy w tym przedziale może jeszcze inny zestaw Państwo polecicie?
 

Festan06

New member
Rozważam Taga Harmony TAV-606 v.3 lub Quadrale 5000. Oba z przednim bass reflexem, co jest dla mnie ważne, gdyż nie mam możliwości odsunięcia kolumn przednich od ścian i obawiam się o "dudnienie" basu w pomieszczeniu. Chwilowo nie mam możliwości zwiekszenia budżetu.
Czy w tym przedziale może jeszcze inny zestaw Państwo polecicie?

Myślę że Taga Harmony Platinum V2 F-100 .Lub te co powyżej.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ampli jak u mnie, pomieszczenie jak u mnie, propozrcje kina do muzyki jak u mnie, brak możliwości odsunięcia kolumn od ściany jak u mnie :) i polecę to co u mnie:
JBL Studio 180 lub JBL Studio 190. Jeśli boisz się o ilość basu i dudnienie oraz masz ograniczony budżet to bierz 180. Bardzo dobre kolumny do kina, a w muzyce dadzą radę. Tutaj masz test:
JBL - Studio 180 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
:)
 

dain

New member
Dopytam jeszcze o WHARFEDALE CRYSTAL III 30.4 (zestaw 5.0: CR-30.4 + CR-30.1 + CR-30C lub niewiele droższy zestaw z frontami 30.5 2,5 drożne) w porownaniu do Taga Harmony Tav 606 i Quadrale 5000. W Wharfedale są kolumny 2 drożne, a czy ktoś z Państwa moze się podzielić wrażeniami z Wharfedale'a, ten konkretnie model? Czy może on się sprawdzi do kina domowego (głównie), w połączeniu z Onkyo tx-nr 616 (lub 515)? Czy kolumny za słabe?

(Pokój jak wcześniej wspominałem, 20m2)

edit: Czy moze klasę wyżej: WHARFEDALE Diamond HCP
tylko że to już wyższy wydatek, ale wiadomo: zakup na lata.
 
Ostatnia edycja:

dain

New member
Jeśli ktoś z Państwa ma Wharfedale Crystal III (5.0 z frontami 30.5), to będę bardzo wdzięczny za wyrażenie opinii o tym zestawie (do kina domowego, ale także muzyki).
 
Do góry