Onkyo TX-NR609 Nie załącza głośników po włączeniu dopiero za drugim razem

guciogt

New member
Witam

Tak jak w temacie mam Onkyo 609 i mam z nim kłopot który pozwala korzystać z niego ale jest troche irytujący a mianowicie

Jak wzmacniacz postoi sobie troche na Standby'u to po kliknięciu włącznika wzamcniacz zaświeci słychać 2 lub 3 kliknięcia wewnątrz zaświeci się wyświetlacz, pojawią się informacje typu kanał głośność itd.
Niestety nie zapalają się ikony od głośników i nie słychać ostatniego klknięcia które powinno nastąpić po chwili od włączenia a które oznacza załączenie wyjść na głośniki.

Można czekać i godzinę i nic się nie usłyszy a ikony na wyświetlaczu się nie pojawią.

Sposób na to jest taki.
Wyłączam wzmacniacz i po chwili np 5s ponownie go włączam
Tym razem znów 2 czy 3 kliknięcia wewnątrz chwila przerwy i kolejne kliknięcie (chyba przekaźnik głośników), pojawiają się ikony głośników i wszystko gra, bez szumów zniekształceń itd, poprostu jak by nigdy nic. Czasem się zdarza że trzeba 3 razy wyłączyć/włączyć ale wzmak się uruchomi i działą ok, wszystkie kanały działąją, wejścia ok, mp3 z USB chula.

Myślałem że może coś programowo po aktulizacji softu ale to chyba nie to.
Wczoraj zrobiłem aktualizację bo kilka dni temu pojawił się nowy soft na stronie ale problem dalej jest.

Gdzie szukać rozwiązania tego problemu (wiem wiem ;) w serwisie) tak poza serwisem.

Czy dysponuje może ktoś schematami tego wzmaka
Troche mam pojęcie o elektronice więc jestem w stanie pogrzebać w środku, jestem automatykiem.

Ewentualnie polećcie kogość lub serwis w rozsądnych pieniądzach w poznanaiu lub okolicach. Podjade ze sprzętem i podziałamy.
Opis naprawy po wszystkim wpisze na forum bo nigdzie nic nie mogę znaleść o takim problemie.
Na jednym z forum któs miał też problem że nie załączały mu się głośniki, ale miał gwarancję więc wysłął do serwisu i po sprawie.

Z góry wielkie dziękie za pomoc
Miłego odsłuchu

GucioGT

Małe info:

Mam już serwisówke (17MB jak by ktoś chciał)

Teraz otworze go i sprawdze który to przekaźnik nie klika, będzie łatwiej szukać w schemacie

Otwarłem sprawdziłem i to nie wina przekaźnika
nie przychodzi sygnał sterujący na załączenie więc problem jest w sterowaniu
Zauważyłem że jak sprzęt jest ciepły to się załącza więc problem jest gdzieś w układzie zabezpieczający,

Na płytce są jakieś 2 kondensatory opisane jako Vprotect o IPprotect może to coś z nimi?

Poszukiwania trwają

NIKT NIE JEST W STANIE COŚ PORADZIĆ :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

guciogt

New member
Trochę powalczyłem i wydaje się że kłopot jest na płytce na której są przedwzmacniacze (strona 9 w serwisówce) jak się pogrzeje płytkę np suszarką to odpala OK


Teraz które kondziorki i w którym kanale (7 kanałów razy min 10szt w każdym)

Przeglądałem już YOUTUBE i oglądałem ten filmik z grzaniem :) u mni eteż skutkuje ale nie tędy droga :(

Wszedłem jeszcze do menu serwisowego (trzymać DISPLAY i nacisnąć wyłącznik)i problem chyba leży w zakładce
VSP (kyotoG2H)
gdy gra jest
1.07/13705AEO
ale przy włączeniu od zimnego na końcu zamiast O jest K i wtedy sie nie odpali, gdy zmieni się na O wyłączam, włączam ponownie i jest OK

Ktoś wie co oznacza ten kod, ostatni znak?

walka nadal trwa, dobrze że mam jeszcze denona działa bez kłopotu
 

claudio

Member
Ja tam problem się rozwiązał?
Niestety mojego Onkyo 609 też od jakiegoś czasu dopadła "grypa".
Czasami jak się go włączy to nie ma dzwieku, trzeba wyłączyc i wlaczyc i lapie(czasami nawet za 3-4 razem). Jest to irytujace. Juz oprogramowanie zmienilem, a przywroceniu do ustawien fabrycznych to mi kolumn nie widzial. Zadzialalo oczywiscie wlaczenie i wylaczenie ;)
Masakra...
 
Do góry