Onkyo tx-nr609, 616 czy 626

henryblake

New member
Witam, mam prośbę o rade w zakupie amplitunera. Do wyboru mam Onkyo tx-nr 609, 616 i 626 podłączony będzie prawdopodobnie do Quadrall Quintas 6000 lub JBL Loft 50 System 5,0 lub... plus jakiś sub jeszcze nie wiem jaki. Pokój zamknięty 25m2
 

bagiennik

New member
Bez reklam
609 i 616 mają wadliwą obsługe HDMI więc raczej nie ma sensu, nie wiem czy w 626 jest już lepiej ale wyglada na to że tak. Na prawde Ci sie podobą dzwięk Loftów ?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Z tych 3 braci zastanawiał bym się nad 609 (mam i sobie chwalę) lub 616 (nie mam ale kolega Raccoon ma i chwali :))
626 został już trochę okrojony co widać po wadze na rzecz wi-fi i bluetooth wbudowanego w ampli.
Zobacz sobie na stronę onkyo.pl i daj je do porównania. Następnie wybierz co Ci potrzebne.
Z tych 3 modeli 609, jako że najstarszy, powinien być najtańszy. Jesli potrzebujesz 2 wyjścia HDMI to bierz 616.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jak nie potrzebujesz 2 wyjść hdmi to zdecydowanie 609,bo troszkę lepiej brzmi od 616 /od 626 nie wiem/,bo powinien być najtańszy,bo ma najlepszy wyświetlacz.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja słuchałem tylko 616 (swojego) i jestem bardzo zadowolony. Pamiętać tylko należy o tym, że trzeba zapłacić kilka dodatkowych złociszy (100-200) za dongla wifi. Do tego obowiązkowo trzeba zrobić update softu do wersji min. 400.

Tak na pierwszy rzut oka za 609 przemawia tylko:
- wyświetlacz dwulinijkowy jeśli dobrze pamiętam,
- teoretycznie niższa cena, bo starszy,
- jeśli znów dobrze pamiętam to dostał nagrodę EISA (w praktyce nic to nie daje).

Ale kto wie, może jest tak jak Kolega wyżej napisał, że gra lepiej w stereo. Ja nie wiem, nie porównywałem. Ze swojej 616 jestem zadowolony bardzo :)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
dongle TP-Linka i Netgeara też działa z 609/616 - potwierdzone na forum, a cena jakieś 40-50 PLN więc akceptowalnie.
Więcej w tym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...-jaki-zamiennik-wifi-dla-onkyo-uwf-1-a-3.html
Odnosząc się do różnic to 2 liniowy wyświetlacz jest bardzo wygodny a i nagroda za nic napewno do niego nie trafiła. Czymś musiał sobie zasłużyć :)
Uważam, że oba modele są warte uwagi.
626 to model uszczuplony względem poprzedników jak już pisałem na rzecz wi-fi i BT wbudowanego. No i nie ma już certyfikatu THX jak 609/616. Wg mnie to bardziej następca 515 jak 609/616
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Te dongle zamiennikowe pewnie są nawet lepsze, niż oryginał, bo większe. Oryginał ma koszmarnie małą moc zbioerania sygnału (malutki jest, więc jako antena słaby). Ja musiałem w mieszkaniu router przestawić do innego pomieszczenia, żeby amlituner nie zrywał przy słuchaniu radia internetowego. Do tego wyrzuciłem dongla na przedłużaczu USB z szafki w stronę routera i teraz jest ok. Nic nie zrywa. Ale też odległość jest mała (jakiś 1m i po drodze jedna ściana wykonania z luksferów, zamurowanych karton-gipsem i z płytą drewnianą na tym - więc w sumie gruba).
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
moj jest oryginalny stoi jakies 3,5 metra od routera.chodzi bez zarzutu.a sa jeszcze inne urzadzenia ktore ciagana wi-fi laptop,telofony...nie mialem sytuacji zeby gubil sygnal.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Może moja ścianka ma takie właściwości tłumiące. Jak wspomniałem, najpierw była z luksferów. Potem zabudowałem ją płytą kartongipsową z dwóch stron, a następnie tynkiem i farbą. A do tego z jednej strony jest na niej płyta drewniana.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
czyli to sciana pancerna.nie mowie moze jest jak piszesz lub naprawde sciana absorbuje czesc sygnalu jednak u mnie poki co jest ok w dodatku anteny z routera skierowane mam do sciany.
 

bonnie77

New member
Witam
Zastanawiam się nad zakupem Onkyo TX-NR 626, ale czytając wasze opinie mam poważne wątpliwości. Urzeka mnie marketing Onkyo (WiFi , MHL, Bluetooth itp), nie zapominając o wzmocnieniu i tym co istotne.
Jako że do modernizacji sprzętu zmusiła mnie awaria mojej Yamahy RX-V657 ( zgasła a ja nie mogę się przekonać do oddania do serwisu AudioKlan ze względu na możliwe koszty), postanowiłem zakupić coś nowego.
Jako że Yamahy sprzedawali z Prism a ja kupiłem najwyższy model Emerald HT-400 zastanawiam się czy sprawdzą się z nowym Onkyo. ( czytałem różne opinie, ale jako że odsłuchiwałem sprzęt nie w markecie a w profesjonalnym studio to coś musiało być na rzeczy że się zdecydowałem ).
Generalnie sprzęt służył do kina domowego, wzbogacony o SW Yamaha YST-SW515, ale lubię posłuchać stereo ( instrumentalnie, łącznie ze smooth jazz i dominującą trąbką)
Doradźcie coś bo czytam, szukam i mam mieszane uczucia.
Pozdrawiam
Paweł
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ja jestem zadowolony ale tez mam inne glosniki i komonuja sie dobrze z moim onkyo.jestem zadowolony.slucha roznej muzyki od trance house po klasyke jazz itp wylaczjac metal i temu pochodne.proponuje odsluch.sluchalem tych prism rowniez z yamaha i bylo ok w stosunku do ceny jednak nie sa to jakies super kolumny.mysle ze skoro tak dobrze skomponowaly sie z yamaha i byles zadowolony to powinienes sprobowac naprawic swoj ampli lub kupic nowy yamahy.z onkyo nie mam pojecia jak to zagra.mocowo onkyo napewno je uciagnie bez zawahania tylko jak beda wspolgrac kto wie?ja mam jbl i to nizszy model i jestem zadowolony.sprobuj odsluchac.dogadac sie na wypozyczenie do domu ja da rade.ps te profesjonalne studia w marketach to takie studia studia ;)
 

cezary69

New member
Bez reklam
To i ja dodam od siebie :) niedawno zakupiłem 616 choć już miał być 626 i jestem super zadowolony. Na moje potrzeby i możliwości lepszego nie trzeba no i czuć różnicę po przesiadce z 607. Tak jak już było wspominane 626 jest nowszy, ale ... no właśnie to już nie to co 609, 616 poza wi-fi i blutaczem wbudowanym niczego nowego nie wnosi, a wręcz przeciwnie ;) ubyło mu tu i ówdzie. 616 ma dwa wejścia optyczne co dla mnie osobiście jest na plus czego 626 już nie ma i jest tylko jedno.
 

bonnie77

New member
Przyznam iż zmusiliście mnie do głębszego namysłu 626, czy jednak odpuścić nowinki i zainwestować w 616 ???.
W ostatecznej rozgrywce zwyciężył jednak 626 i przyznam szczerze że naprawdę jestem zadowolony. Salon odżył, filmy dostały nowej barwy tonalnej ( kina domowego chyba mi mocno brakowało ). Jeżeli chodzi o muzykę też jest nieźle ( płyt nadal słucham na stereo, natomiast radio internetowe spotify bardzo chętnie odpalam na 5 głośnikach wypełniając delikatnym basem z subwoofera )
Reasumując jestem na TAK.( mam nadzieje że zaoszczędzę czasu przyszłym kupującym )
Próbuję wykorzystać PS3 media server pomijając konsolę bezpośrednio na amplitunerze, ale nie widzi plików ( próbowaliście odtwarzać filmy w ten sposób ??? )
 

Slartibartfa

New member
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich pięknie :)
Chciałbym zapytać użytkowników TX-NR626 o użycie Zone2.
Googlałem i nie wygooglałem czy przy podłączeniu kolumn do konektorów amplified Zone2 (nie do Zone2 line out), czyli bez dodatkowego wzmacniacza możliwe jest jednoczesne podłączenie tylnych surround do systemu 7.x?
Wiem, że przy korzystaniu z Zone2 w podstawowej strefie można korzystać tylko z 5.1. Jest jednak podstawowa różnica pomiędzy jednoczesnym korzystaniem a jednoczesnym podpięciem 7.x +2.0

W instrukcji napisano wyłącznie:
When Powered Zone 2 is used, playback in the main room is reduced to 5.1 channels.

A mnie interesuje działanie jak poniżej (które znalazłem przy opisie 626 w kanadyjskim sklepie www):
Powered Zone 2 (7.2ch + Zone 2): In this configuration, you can connect Front, Centre, Surround, Surround Back (or Front Height), and Zone 2 speakers to the AV receiver. When Zone 2 is off, all seven channels will be used in the Main Zone. However, when Zone 2 is on, power to the two surround back (or front height) channels will be directed to the two speakers in Zone 2 and the Main Zone will receive only five channels of power
 
Do góry