Onkyo RZ900 a Onkyo 876

dragon531

New member
Witam.
Od kilku lat posiadam Onkyo TX-SR876 - myślę nad jego wymianą, na coś nowszego ale czy warto?
Czytałem wiele dobrego o Onkyo RZ900 - ale zastanawiam się czy faktycznie odczuję różnicę w dzwięku?
Czy ktoś może miał mozliwość odłuchu RZ900 - czy jest wart tych prawie 6000PLN.
 
Ostatnia edycja:

dragon531

New member
A nie dasz rady wypożyczyć do domu i porównać w swoich warunkach i kolumnach?
Sam sobie wtedy odpowiesz...
Słyszałem, że chwalą te modele, ja przez chwilę słuchałem i mnie nie przekonało, tak więc ile osób, tyle opinii ;)

wypożyczyć - no własnie nie.. u znajomych brak takiego sprzetu... gdyby mieli to podjechałbym na odsłuch i tyle.
 

dragon531

New member
Mam w sumie rz800, a przesiadłem się z 616 i słyszę różnicę na plus :) To naprawdę dobre klocki rz800 i rz900. Dobre kino i dobre stero. Ja zamiany nie żałuje :) o tu mają trochę taniej Onkyo TX-RZ900 - Salon Wawa - GW PL - FV (6338433310) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. tylko rwać :)


tak naprawdę to przy przejściu z 616 na 876 już słychać róznicę.. słyszałem 616 i slucham swojego jest różnica.
Wiem iż głos i kwestia muzyki to kwestia gustu ale jakie słyszysz plusy?

Kilka osób zajmujących się naprawami elektroniki - odradzają mi wymiany mówiąć iż obecny sprzęt nie jest tak dobrze i jakościowo wykonany jak kiedyś ale...
ale na zdrowy rozum 876 jest z 2010 lub 2011 roku więc chyba coś się chyba zmieniło przez te 5 lat...
 

lobos

New member
Bez reklam
Nie chodzi o pożyczanie od znajomych tylko z salonu ;-)
Jedziesz, wpłacasz kaucję za sprzęt i zabierasz go do domu.
Słuchasz w warunkach domowych i wtedy już wiesz na pewno czy warto? :)
Myślę, że RZ900 na pewno zagra lepiej... ;-)
 

cezary69

New member
Bez reklam
tak naprawdę to przy przejściu z 616 na 876 już słychać róznicę.. słyszałem 616 i slucham swojego jest różnica.
Wiem iż głos i kwestia muzyki to kwestia gustu ale jakie słyszysz plusy?

Kilka osób zajmujących się naprawami elektroniki - odradzają mi wymiany mówiąć iż obecny sprzęt nie jest tak dobrze i jakościowo wykonany jak kiedyś ale...
ale na zdrowy rozum 876 jest z 2010 lub 2011 roku więc chyba coś się chyba zmieniło przez te 5 lat...
Mała poprawka 876 wszedł na rynek w 2008 :) więc trochę wody już Wiśle upłynęło od tego czasu i pozmieniało się sporo w kwestii wejść, wyjść, dekoderów... Jaką słyszę różnicę? Podstawowa to dynamika czy gra cicho czy głośno niczego w dźwięku nie brakuje. Nie jestem melomanem czy audiofilem ;) ale lubię posłuchać w dobrej jakości. W sumie kupowałem go bardzie pod kino, bo do tego jest bardziej używany, a takie rzeczy jak dekodery atmos i dts x (ma obsługiwać niedługo) zachęciły do wymiany. Filmy w systemie atmos wymiatają :) ciekawe jestem jako to będzie wyglądać w dts x może w końcu puszczą już nowe oprogramowanie wykorzystujące w pełni możliwości amplitunera. Za 900 przemawia lepsza sekcja stereo(lesze trafo) więc już to jest dużym plusem bo wcześniejsze modele słabo radziły sobie z tym.
 
Ostatnia edycja:

dragon531

New member
zamówiony - jutro najdalej w środę będzie u mnie ... :)

no a potem na allegro pójdzie 876 - po testach 900 :)

Czy RZ900 też ma problem z temp. jak 876? ktoś wie?

Aktualni epod 876 mam podstawkę chodzącą - fakt kosztowała mnie 400PLN ale problem z temp. zniknął.
Zastanawiam się czy będę musiał ją zostawić pod 900 czy ten model pozbył się problemy grzania?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @dragon531. Kolega ma RZ900 i także potrafi się „zagotować”. Dlatego też, zrobiłem mu pewien patent. Otóż, do jego chłodzenia używa zwykłego wentylatora, stosowanego w PC. Jest to 140-sto mm Noctua, nie pierwsza lepsza, która zasilana jest z 12-sto Voltowego wyjścia Triggera. Cały koszt to ok. 100 zł. Ponieważ amplituner jest jeszcze na gwarancji, wentylator kładziony jest centralnie, na górnej obudowie. Przetestowałem to też na swoim SR7010. Efekt – urządzenie jest chłodne. Po gwarancji, wentylator „pójdzie” do wnętrza obudowy. Zostanie podczepiony od spodu, do górnej powierzchni obudowy, gdyż jest tam wystarczająco dużo miejsca nawet na dwa takie wentylatory. Podobny myk zastosuję w przyszłości w swoim Marantzu.
 
Ostatnia edycja:

dragon531

New member
ja zrobiłem oryginalną podstawkę pod wymiar - z regulatorem obrotów 3 x 120 wentylatory - za jednego płaciłem 80PLN.
na wolnych obrotach podstawka jest niesłyszalna.

Łącznie wyszła mnie kilka stówek ale wygląda oryginalnie... :)
fotki w załaczniku. :)
 

Attachments

  • DSCF9617.jpg
    DSCF9617.jpg
    48,1 KB · Wyś: 142
  • DSCF9623.jpg
    DSCF9623.jpg
    32,1 KB · Wyś: 139
  • DSCF9626.jpg
    DSCF9626.jpg
    55,9 KB · Wyś: 133

dragon531

New member
kilka słów co do odsłuchu - fakt jeszcze kilka tygodni potrzeba do dokładnej opini ale ...
fakt faktem w kinie domowym jest ogromna róznica - pokój jest bardziej wypełniony dzwiękiem - subwofer trzaśnie jak trzeba w 876 troche tego mi brakowąło.

W stereo - też jest duża różnica - aby opisać ogólnie i naj jasniej - głos jest czytelniejszy a bas jest w tedy kiedy powinien być na 876 czasami na lektorze było za dużo basu a 900 sobie z tym radzi.
Ale reasumująć - różnica jest duża ale czy jest warta tej kasy??? tutaj nie wiem. ale ogólnie polecam jestem zadowolony.
 
Do góry